Şimdi Ara

AMD Ryzen 9 3900X Kırık Pin Tamir Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
4
Favori
5.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Urunun 3 pini kopuk 2 pini yamuktu.Cok inandıgım ve saygı duydugum birisi bana Ardo Elektonigi tavsiye etti.Ben de gorustum ve urunu gonderdim.urunu aksam taktım ve su an kullanıyorum.

15$ 120TL para odedim.Toplam 5 pin yeniden Fabrikasyon gibi takıldı.Firma ile hicbir alakam yoktur.Bu sorunu yasayabilecek arkadaslara yardımcı olmak amacıyla yazıyorum.

• Teknik servis müdürüyüm. Ara ara yüklerim resimlerini. Evde bakım yapan kullanıcılardan gelen en sık arızalar. 1- intel stok fan pini kırılması, 2- anakart pin yamulması 3- tam ters takma 4- amd uzun süre yenilemeyen macun nedeniyle fan ve işlemcinin yapışarak, sökün esnasında tek parça gelip pinlerin bükülmesi.

Bükülen pinlerin düzeltilmesinin en kolay yolu maket bıçağı inceliğinde plastik çubuk ile kanal aralarının gezilmesi. Gel de inteli düzelt birde.

• Bende ryzen 1200 vardı 3 pin kırık ikisi yamuktu ilk nesil i5 mobile islemcinin ayakları ile aynıydı havyabile topladım biraz ayak telefoncu arkadaşa verdim 10 dakikada gözümün onunde yaptı,bu işi yapmak için mikroskop ve çok iyi bir hava tabancası lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle geçmiş olsun. Mesajım bulunsun lazım olabilir.

• Geçmiş olsun.Ben de 3700x'in 3 ad pini eğdim,düzelltip taktım ama kopacak diye çok korktum.Stok soğutucuyu ileride değiştireceğim,inşallah lazım olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DRAGUT

Geçmiş olsun.Ben de 3700x'in 3 ad pini eğdim,düzelltip taktım ama kopacak diye çok korktum.Stok soğutucuyu ileride değiştireceğim,inşallah lazım olmaz.

Size de gecmis olsun.Fazla takıp cıkartmayın derim.

• huso kullanıcısına yanıt

Amd nin kötü yanı da bu işte,berbat bir pin yapısı var.

• 4.5klık işlemci ama 1 tane pini koptuğu zaman al başına belayı.. Ama olsun içinden soğutucu çıkıyor...(du) AMD Ryzen 9 3900X Kırık Pin Tamir Hakkında 

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2E449A54C

4.5klık işlemci ama 1 tane pini koptuğu zaman al başına belayı.. Ama olsun içinden soğutucu çıkıyor...(du)  

Dert etmene gerek yok 5900X alan adam 2. Elden gider Wraith Prism Fan alır 300TL ye yine fanı olur.

• Pin kırmayı nasıl beceriyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler lazım olabilecek birşey ve fiyatıda uygun geldi bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Dert etmene gerek yok 5900X alan adam 2. Elden gider Wraith Prism Fan alır 300TL ye yine fanı olur.

Alıntıları Göster

hE fAn iÇiN EkStRa 300 tL, kIrIk iŞLeMCi PiNi iÇiN 120 tL öDeMeYe dEwAmkE

• Gene orta doğu ve balkanların en gereksiz insanı gelmiş. Şuna fındık fıstık atmayın da azalarak kaybolsun.

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt

dünyanın en hızlı dikkat çeken ilgi maymunu olabilir

• quote:

4.5klık işlemci ama 1 tane pini koptuğu zaman al başına belayı.. Ama olsun içinden soğutucu çıkıyor...(du)  

Çok itici fanboysun.

Bende de durup dururken soket pini yamuldu kaç tane.

İşlemci arkasındaki direnç düşmüştü.

İntel kullanıcısı...

• pcpcpcpc P kullanıcısına yanıt

fanboy değil o işsiz işsiz.

• quote:

İntel tarafında anakart pinlerinin eğilme olasılık çok daha yüksek, ve tamiri çok daha zor. BGA ile komple soket değişimine gidiyor işin ucu ve 350-400₺ üzerinde fiyatlar dönüyor. Bunu da aklınızda bulundurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: CNDMN

İntel tarafında anakart pinlerinin eğilme olasılık çok daha yüksek, ve tamiri çok daha zor. BGA ile komple soket değişimine gidiyor işin ucu ve 350-400₺ üzerinde fiyatlar dönüyor. Bunu da aklınızda bulundurun.

Alıntıları Göster

Yakın zamanda açılmış (3-4 seneye kadar olur) bununla alakalı bir konu gösterir misiniz? AMD için her ay açılıyorda.. He intel anakartta yamuluyor ama nedense sürekli ryzen işlemcim yamuldu konusu açılıyor :)

• quote:

hE fAn iÇiN EkStRa 300 tL, kIrIk iŞLeMCi PiNi iÇiN 120 tL öDeMeYe dEwAmkE

Alıntıları Göster

Festigkeitt kardeşim ben İslemciyi bu sekilde aldım.Ben kırmadım yani riske girdim ve sorun kalmadı.Ayrıca işlemcinin Faturası ve 2 yıl garantisi devam ediyor.

Intel de de Anakart bozuluyor.Onda da en az 250TL falan istiyorlar.

• Benim islemcinin 3-4 pini kirikti ama sorunsuz calisti yillardir. Ne gibi bir dezavantaji var?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aurosonic

Benim islemcinin 3-4 pini kirikti ama sorunsuz calisti yillardir. Ne gibi bir dezavantaji var?

Hocam kimi pinde Ram kontrolcüsü bağlantıları var kiminde başka bağlantı yerleri var.Sizinki kullanılmayan topraklam vs pinlerde olmuş sanırım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.