Şimdi Ara

AMD Ryzen ™ 7 2700X + Asrock B450M-HDV R4.0 = 1.565 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
2.580
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• o anakartı aklı olan almaz, alan olmadığı içinde böyle itelemeye çalışıyolar LUL
  • quote:

Orijinalden alıntı: murderyamf

o anakartı aklı olan almaz, alan olmadığı içinde böyle itelemeye çalışıyolar LUL
    Hocam neden böyle dediniz ? Kronik sıkıntısı mı var ?
  • bu işlemcinin yanında bu anakartı combo diye satmaya insan utanır be. yazık.

bu işlemcinin kullanılacağı anakart biraz soğutucu açısından iyi durumda olmalı.
  • Bu anakartın vrm ve mosfetleri gigabeyte deki ucuz b450 den daha iyi ama bu işlemci için olmaz. En az gaming plus olabiliyorsa tomohawl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2k ya da 4k için sistem kuruyorsanız 2700x işlemci kabul edilebilir. Arta kalan paranızı başka parçalara harcarsınız. 1080p için 3600 almak mantıklı. Ama anakart olarak kesinlikle x470 den aşağısını almayın.

• Anakart MSI B450-A Pro ve Gaming Plus modelinden daha aşağı alınmamalı, gerekirse işlemci 1600/12nm olana düşürülür ama bu dandik anakart alınmaz. Kaldı ki Ryzen 2700x modelini incehesap 999 TL'den kısa süreli sattı. Teknobiyotik ticaret çakallığı yapıyor aklınca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Anakart MSI B450-A Pro ve Gaming Plus modelinden daha aşağı alınmamalı, gerekirse işlemci 1600/12nm olana düşürülür ama bu dandik anakart alınmaz. Kaldı ki Ryzen 2700x modelini incehesap 999 TL'den kısa süreli sattı. Teknobiyotik ticaret çakallığı yapıyor aklınca.
    merhaba bahsettiğiniz kart bu mu? işlemci aldım amd ryzen 5 1600 12nm buna uyar mı?https://www.incehesap.com/msi-b450-a-pro-max-gaming-anakart-fiyati-43675/

• ASRock Fatality kullanıyorum, mini itx olan. Alırken de pek çok yabancı benchmark videosu izledim. Asus, gigabyte gibi kartların modellerine göre çok daha iyi sıcaklık değerlerine sahip. Bu modeli bilmiyorum ancak fiyat fayda oranı yüksek parçaları mevcut.

• 2700X 1000-1100e geliyor ama anakart oc yi fazla kaldırmaz stock sorun yapsa satmazlardı yahu asrock destekli demiş.

Kasa havalandırman iyi olacak.

https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M-HDV%20R4.0/index.asp#CPU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 3 Aralık 2019; 21:37:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremyan

merhaba bahsettiğiniz kart bu mu? işlemci aldım amd ryzen 5 1600 12nm buna uyar mı?https://www.incehesap.com/msi-b450-a-pro-max-gaming-anakart-fiyati-43675/

Alıntıları Göster
    Evet uyacaktır fakat sizin için önemli olan bütçenizin ne olduğu ve o bütçe ile piyasa bulabileceğiniz daha iyi işlemci var mı?

• damn2u kullanıcısına yanıt
    Daha fazla bütçe olurdu ama gerek duyulmadı. 2500-3000 lira arası belirlemiştik. işlemci bugün + kasa + ram + güç kaynağı + ssd yolda.
    şimdi lazım olan anakart ve ekran kartı
  • o anakart ile 2600ler daha iyi olur f/p açısından 2700x için daha üst bir anakart almak mantıklı olur.
  • 2700x'le o anakartı stok hızlarda kullansak yinede sorun cıkarırmı sizce?

• Stok faniyla 2700x kullaniyorum gercekten isinan bir islemci , anakartin atx formunda ve sogutmasi iyi olmasi onemli bencede , bu kombin 1600 2600 gibi az watt ceken islemcilerle olasaydi hic durmadan yapistir gitsin derdim ama 2700x in hakkini vermek istiyorsan anakartinida ona gore secmelisiniz.

• Bu anakartı ve 2700x i 1.5 yıldır kullanıyorum. Hiç bir sorunla karşılaşmadım. Yazılımlarını titizlikle çıkartıyorlar. Önce bir kullanın, sonra yargılayın derim. Herkes gaming serisi almak zorunda değil. 4 ram slotuna ve 2 pci express slotuna ihtiyacım yok. Ayrıca fiyat cazip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nitroslive -- 4 Aralık 2019; 10:0:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nitroslive

Bu anakartı ve 2700x i 1.5 yıldır kullanıyorum. Hiç bir sorunla karşılaşmadım. Yazılımlarını titizlikle çıkartıyorlar. Önce bir kullanın, sonra yargılayın derim. Herkes gaming serisi almak zorunda değil. 4 ram slotuna ve 2 pci express slotuna ihtiyacım yok. Ayrıca fiyat cazip.
    On board ses kartı, USB gibi giriş çıkış portlarından tutun diğer tüm aksamlar sorunsuz mu sizdeki AsRock anakartın hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Evet. Zaten neden sorunlu olsun ki?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.