Şimdi Ara

AMD RYZEN 7 1800X VS INTEL i7 6900K (Oyun Performansı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD CPU tarafında eski günlerine dönücek gibi duruyor , GPU tarafında da benzer bir başarı bekleniyor Nvidia karşısında.

Sonuçlar :

Kaynak :http://wccftech.com/amd-ryzen-7-1800x-i7-6900k-gaming-performance/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 25 Şubat 2017; 20:15:22 >

• ryzen geçirmiş resmen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amdintel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 140w intel işlemciyi soba niyetine kullanırlar olaya iyi açıdan bekmek gerekir :)

• Yıllardır beklenen an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wollowon -- 25 Şubat 2017; 19:17:1 >
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Kışda gecti artık seneye kaldı soba işi 😁Yıllardır amd kullanıyorum hiç bi sorun yaşamadım 5 yıllık fx 4100 bile yeni oyunlarda sorun yaratmıyor ryzenler gelsede bi sistem toplasam 🖒

• savaş başladı artık
  • Artık Yen'i bir sistem toplamanın zamanı geldi galiba çok uçmadan insallah dolarda düşerse şimdiki sistemim resimde ne dersiniz ?

• 2500k'dan 1800x'e geçmeye değermi beyler nedersiniz. Performans hissedermiyim günlük kullanımda?
  • turkprince kullanıcısına yanıt
    1800x gereksiz normal işler için. İllâ ki Ryzen alırım dersen 1700 olabilir, tabi oyun testlerini bekleyip görmek gerek.

Intel in indiriminden sonra fiyatlar ne olacak kıyas yapılır testler gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 26 Şubat 2017; 0:1:51 >
  • Yıllardır bekleniyor...............................................................
  • turkprince kullanıcısına yanıt
    Önce bi gerçek oyun performansı gelsin iyice belli olsun sonra düşün. Her sene aynı terane olup sonra patlar AMD.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

1800x gereksiz normal işler için. İllâ ki Ryzen alırım dersen 1700 olabilir, tabi oyun testlerini bekleyip görmek gerek.

Intel in indiriminden sonrna fiyatlar ne olacak kıyas yapılır testler gelsin.

Aynen hocam testler çıksın bakalım ondan sonra terfi ederim :)
  • Test tamamıyle yalan 4k da cpu farkı olusmaz.

Inanmayın boyle testlere

Ayrıca o cektıklerı vıdeo amd standından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 26 Şubat 2017; 0:52:51 >
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Hocam bi yorumunuza bakıyorum, tam bir Intel fanboy gibi sanki Ryzen düşmanlıği ile yazmışsınız, başka yorumunuza bakıyorum, "7700K daha iyi bile olsa Ryzen alınır" yazmışsınız, vallahi anlamadım

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Anlasılmayacak bırsey yok kı tabıkı 7700k yerıne 1800x alınır.Ama dıger bılesenlerın onemıde var.Mesela adamda gtx 1060 yada rx480 vardır hangısını alırsa alsın kafası rahat eder.Cunku cpu kısıtlamasına gırmez.

Ama adamda tıtan xp sli vardır 200hz 1080p monıtor vardır bu adamın ryzen alması cok buyuk hata olur.7700k alıp delıd yapıp 5.2ghz kullanması lazımkı perf. alabılsın tıtan xp sli dan.

Yanı kısaca sıstem bılesenlerının cok buyuk onemı var.Adamda ssd yoktur gıdıp ryzen alıyorsa o onun kafasızlıgı olur.Anlatabıldım mı?
    Ssd ne alaka ? Adam gidip titan sli yapacak ama 7700k alacak güldürdünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Hocam bi yorumunuza bakıyorum, tam bir Intel fanboy gibi sanki Ryzen düşmanlıği ile yazmışsınız, başka yorumunuza bakıyorum, "7700K daha iyi bile olsa Ryzen alınır" yazmışsınız, vallahi anlamadım

Çelişen bir şey yok ki bunda.Ryzen çok daha ucuz olduğu için daha tercih edilesi.

4k testte fps farkı olması da saçma.Oyun testi deyip 4k oyun testi konulması da saçma.Min fps yok bir şey yok.

Yani yorumun intel fanlığıyla da alakası da yok.
  • cenkakay08 C kullanıcısına yanıt
    Pekı sunu soyle o zaman tıtan xp slı + 1800x ıle 150fps alacak ama 7700k ıle 170fps alacak adamda 200hz 1080p monıtor var.

Soyle degıstırelım : Tıtan xp slı + 4k 60hz monıtor var bu adam ryzen alınca 100fps alacak 7700k olunca kac alacak 80 mı?

Cok komıksınız gercekten
    titan sli kullanan birisi gider i7-6950X alır. Ne işi var bunlarla neyin kafası bu ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.