Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!' (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
553
Cevap
1
Favori
25.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam doğru 7700K da i7 ama 4/8 o sebepten bana göre dengi r5 4/8 ler.

8/16 1800x in 6/12 6900K dan bir çok oyunda iyi bazılarında denk birkaçında ise geride olması da müthiş bence.
  • İnceleme tam olmamış, daha çok detaylı incelense canlı tetler yapılsa, erdi, mesut 3 ü bir araya gelsin bir şeyler yapsın o şekilde güzel olurdu. XFR işini sıvı nitrojenle bir test edin ne olacak merak ediyordur çoğu kişi.

Rakibinin yarı fiyatına aynı performansı veriyor, bazı testlerde anormal sonuçlar var ama daha 4 ay sonra bu işlemciler tam anlamıyla kendine gelir daha çok güncelleme alacaklardır.
    Far Cry testinde 1080p çok anormal bir sonuç olmuş, işlemci ne yapıyorda o kadar o kartı kısıtladıysa artık büyük ihtimal yazılımsal sorun olmalı.
    4K testlerinde sonuçların hemen hemen aynı olması çok doğal çünkü ekran kartının sınırına gelmişler yani işlemcinin sınırına gelmemişler o yüzden işlemcinin gerçek performansını 1080p de daha net görüyoruz.

• Yorumlarını okuduğum faboylar genel olara fiyatlardan bahsetmiyorlar.

6900k 4500 tlden daha fazla
    1800x 2322 tl

Neredeyse iki kata yakın fiyat farkı varken, enteresan ya diyecek hiçbir şey bulamadım.
  • AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'
  • AMD = ROKET

• Knisath kullanıcısına yanıt
    Kaynak da yazayım, boşa gitmesin. GamersNexus, Bitwit(Kyle), Paul's Hardware, LinusTechTips, Guru3D... i5 7600K oyunlarda biraz itekleyince dağıtıyor, i7 2600K OC yapınca aynı veya daha iyi sonuç alıyor, i7 7700K 1 veya 2 oyun haricinde hepsinde hem ortalama hem en düşük fps'lerde önde. Intel'deki i5'lerden daha kötü frametime'dan bahsediliyor. Oc yapınca güç tüketimi 60-65W birden fırlıyor... İşlemciler bariz şekilde oyun için değil. SMT kapatınca bayağı toparlıyor ama bu da daha ciddi sorunların işaretçisi. Ayrıca işlemci OC konusunda sınırda fabrikadan çıkıyor denebilir. Oc'lu 7700K oyunlarda ezip geçiyor ve daha ucuz. Ryzen serisi oyun konusunda 2. FX serisi oldu resmen. Intel'in de eli boş ve 5 sene boyunca çay içip okey oynadılarsa bilemem. Ama değilse AMD'nin bu modellerini bayağı zorlayacak modeller hazırda bekliyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

quote:

Orijinalden alıntı: ADANAL1

AMD = ROKET

AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'

güzel çıkmışsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Kaynak da yazayım, boşa gitmesin. GamersNexus, Bitwit(Kyle), Paul's Hardware, LinusTechTips, Guru3D... i5 7600K oyunlarda biraz itekleyince dağıtıyor, i7 2600K OC yapınca aynı veya daha iyi sonuç alıyor, i7 7700K 1 veya 2 oyun haricinde hepsinde hem ortalama hem en düşük fps'lerde önde. Intel'deki i5'lerden daha kötü frametime'dan bahsediliyor. Oc yapınca güç tüketimi 60-65W birden fırlıyor... İşlemciler bariz şekilde oyun için değil. SMT kapatınca bayağı toparlıyor ama bu da daha ciddi sorunların işaretçisi. Ayrıca işlemci OC konusunda sınırda fabrikadan çıkıyor denebilir. Oc'lu 7700K oyunlarda ezip geçiyor ve daha ucuz. Ryzen serisi oyun konusunda 2. FX serisi oldu resmen. Intel'in de eli boş ve 5 sene boyunca çay içip okey oynadılarsa bilemem. Ama değilse AMD'nin bu modellerini bayağı zorlayacak modeller hazırda bekliyordur.

Oradakilerin hepsini okudum ya sen ingilizce bilmiyorsun ya da gözünü kapatıp fanatiklik yapma derdindesin.

Senin mantığına bakarsak i7 2600K OC ile dağıtırken aynı zamanda 6950X'i de dağıtıyor 6900K'yı da onlarda 2. FX o zaman.

Az biraz tutarlı yazarsan belki insanlarla teknik konularda anlaşabilirsin.

Kendisinin yorumlarından fan olduğunu görebilirsin zaten,anlatmaya çalışmana gerek yok.

Başlıktaki mesajı tekrar tekrar okuyup hazmetmeleri uzun zaman alacaktır,daha kendilerine gelemediler normal bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

Oyun testlerinde iyi degil.Oyun icin alacak olan pek dusunmesin.is odakli alacaklar icin iyi tercih olacak.

Neye dayanarak böyle söylediniz? Testlerde iyi bulmadığınız bölüm neresiydi? Bir görüş belirtirken bunu nedenleriyle desteklerseniz daha anlaşılır olur.

Benim gördüğüm bir sıkıntı şurada. Oyun testlerinde 2k ve 4k ayarlarda daha başarılı olduğunu gördüm. Fakat bunun için 2k monitör almaya kalksak, fiyatlar 1800-2000 liradan başlıyor aşağı yukarı. 4k monitörlerin daha yüksek fiyatları olduğuna eminim. Yani, babadan zengin veya çok gelirli bir işe sahip değilseniz 2k ve 4k test sonuçları ve bu sonuçları elde etmek için almanız gereken monitörler, Türk oyuncusunun standartları dışında kalıyor. Bu da demektir ki, büyük çoğunluğu ilgilendiren kısım 1080p testleridir.

Yalnız karşılaştırmalarda şu iki gerçekliği de unutmamak gerek. Birincisi, oyunlar yeni işlemci için henüz optimize edilmiş değiller. Aynı testleri ileri bir zamanda tekrar yapmak, daha sağlıklı sonuçlar elde edilmesine olanak verir. Unutulmaması gereken diğer konu ise, her türlü Intel'den ucuz oldukları. Gerçi AMD'nin Türkiye piyasasına çıkış fiyatlarını yüksek bulduğumu itiraf etmem gerek. Bunda doların 3.7 lira olmasının da payı yüksek ama Ryzen 1800x, doların şu haline rağmen 1800 lira civarında olmalıydı diye düşünüyorum; 2300 küsüratlı değil. Sanırsın bizim teknoloji marketler yurtdışı parakendecisinden vergisini ödeyerek teker teker alıp, getirip burada satıyorlar. Fiyatlar Türkiye'de nedense hep böyle. Gerçi neden olduğunu hepimiz biliyoruz ama açmayayım şimdi bayramlık ağzımı. Piyasa hiç iyi değil.

• Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Gamersnexus kolpacı çıktı. Sanal izlekleri kapatana kadar görev yöneticisinden uygulamaya çift sayılı izlekleri atayarak sanal izlekleri boşta bırakabilirlerdi. Adamların niyeti başka.
  • Make AMD great again!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonuçlar hakikaten çok iyi. Hemen hemen aynı performanslar hatta 2k ve 4k da daha iyi performans veriyor amd. Ama burda önemli olan bu performansı yarı fiyatına veriyor. Bence en önemli kısım burası. Belki de ekonomist olduğum için bu kısım çok hoşuma gitmiş olabilir :)

Sonuçta bu bize yani tüketicilere yaradı.Intel fiyat indirimlerine gidiyor. AMD bir sistem yerine intel bir sistem de kursanız yine kardasınız.
  • Asıl paranın döndüğü sunucu pazarında AMD bu mimariyle parsadan çok büyük pay alır. Xeon işlemciler şu fiyatlarıyla ve AMD'nin fiyatlandırma politikasıyla Naples karşısında fiyat/performans olarak çok geride kalacaklar.

Bölümüm olan bir şeyi İngilizce'de anlamadığımı ve fanatik olduğumu söylüyorsanız siz bayağı yanlış gelmişsiniz demektir. Aylardır AMD'yi bekledim ama sizin gibi toz kondurmamazlık yapmadım. Bana fanatik diyorsunuz da ben işlemci almak için gereken parayı kenara koydum, vereceğim paraya değecek bir şey bekliyorum. Beklentimi de kullanım amacıma yönelik olarak karşılamadığını yazınca fanatik mi oldum? Ne güzel, illa fanatik olacağız, savunacağız... Yoksa sen fanatiksin, o fanatik, bu işgüzar, şu itici, bu gidici... Siz Ryzen'ı ön sipariş verdiğiniz için olmasın şimdiki bu agresifliğiniz? Onca kişi inceleme yapıyor, hepsinde aynı sonuçlar çıkıyor ve bunları yazınca ben fanatik oluyorum, o kişiler de kolpacı ha? Bence tekrar düşünün.
  • 1080p de kötü demek için baya bir davar olmak gerek. Yıl olmuş 2017. Bu işlemci son 5 yılı hedef almıyor. Pazarlama diyorlar adına.

2k ve 4k tek hedef. İntelin burda da eline vermiş mi vermiş. Bunu yarı fiyatına yapmış mı yapmış?

Yöhhhh diyorum eleştirenler için yani yöhhh.

R5 serisi önemli burada. Orada aldıkları hedef aralığı 260 dolar civarı. Yani 1000tl 1400 tl aralığında bulunan intel işlemciler de tehlikede. Yaza belli olur teknolojinin gideceği nokta.

Ekran kartları rx480 ve gtx 1060 giriş seviyesine döndü. Önümüzdeki 3 yıl içinde önce 2k sonra 4k standart olacak bu da kesin mi? Kesin.

Bunlar ortadayken kim ipler 1080'i?

1080p bana yeter diyenler 4k hiç görmemiş sanırım. Kumda oynmayı ben de severdim ama devir değişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Videoya çok kötü giriş yapmışsın be abi. Ha geldi gelecek falan nedir ? Övüyor musun sövüyor musun ? Anlamadım. İşte bu yüzden Erdi Abi'yi istiyoruz böyle incelemelerde. Tekrar inceleme gelsinnnnn. Erdi abi kraldır.

Erdi abiii özledik seni. Ryzen R7 1700X ve 1700 incelemelerini de sen yaparsın artık.
  • Intelde 7700K veya 6700K ile üstündeki işlemcilerin çalışma mantıkları farklı. 7700K tek çekirdek gücüne güvenen, üstü ise çoklu çekirdeğe güvenen bir işlemci türü. Oyun için 6800K veya 6950X alayın diyen olduğunu çok sanmıyorum. Daha çok saf gücün gerektiği yerde lazım o işlemciler.

AMD tarafında benim anladığım böyle bir ayrım yok. Tek çekirdek performansı (hızdan bağımsız olarak) hepsinde aynı olacak. Çekirdek sayısı ile toplam gücü değişecek. O nedenle benim için 1600X ile 1800X aynı çekirdek hızında aynı veya çok yakın FPS alırsa sürpriz olmayacak.
  • İşlemcide İNTEL'i tokatladı , ekran kartında da NVİDİA 'yı tokarlarsa herkes için çok iyi olacak . Hem AMD kazanacak hemde kullanıcılar . Çünkü rekabet ortamı tekrar oluştuğu için ciddi performans artışları göreceğiz . Her sene % 1-2 daha iyi versin AMD zaten yetişemiyor diyemeyecekler . Bunun haricinde fiyatlarda düşecek , başka firmaları sevebilirsiniz ama AMD ne kadar iyi gelirse sizin desteklediğiniz sevdiğiniz firmalar daha iyi iş yapmak zorunda kalır . Dolayısıyla siz yani bizler daha karlı çıkarız .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

quote:

AMD = ROKET

AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'

güzel çıkmışsın

hahahhahahhahahha son zamanlarda gördüğüm en güzel kapak:)

intel oldu kumtel.

harbi amd ne yapmış öyle. ayıp kardeşim 2300 liralık işlemci ile 5000 liralık işlemciyi niye geçiosun intele ayıp oldu:)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.