Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!' (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
553
Cevap
1
Favori
25.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okuyorum okuyorum, sonra diyorum ki; "Ulan hala Phenom II X3 kullanıyorum niye boşuna okuyorum" AMD'nin HD serisi ekran kartlarından çok çektim zamanında. Önce GTX560 şimdi de 1050Ti ile NVIDIA'dayım rahatım. Gömü mömü bulursam işlemci olarak da Intel'e geçerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ddr4ig

Ben cepten bile izliyorum sorun ne acaba

Bence senin ekran kartı Intel falansa hata verebilir:)

Hahaha çok komik işlemcim fx8350, ekran kartım Rx480. Video oynatıcı yavaş internetlerde takıldıktan sonra arka planda süresi işliyor mesela, bu hatalardan sadece biri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf herkes videoya döndüğü ama burada hala yazısı da olduğu gelip okuyorum. Ayrıntılı incelemeler 5-10 sayfa yazı fazla geliyor ama burada video yerine yazı gibi tam tadında bırakıloıyor. Teşekkürler.
    video oynatıcıdan şikayetim yok yazılara devam
  • 499 $ > 1000 $

Intel Ceo

• amd bu sefer fena koydu.
  • Şimdi Amd Ryzen alanlar intel alacaklara TDP si yüksek çok güç tüketiyor diyecekler ya , orası çok güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Şimdi Amd Ryzen alanlar intel alacaklara TDP si yüksek çok güç tüketiyor diyecekler ya , orası çok güzel.

Hocam, soba olacak, bildiğin kömür sobası olacak İntel. Artık kışın karşısına geçer ısınırlar. Buraya kadar iyi de, elektrik faturası ve fan gürültüsüne dayanabilirlerse...
  • AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'

Daha çok AMD olması gerekeni yapmış gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 3 Mart 2017; 17:14:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'

Daha çok AMD olması gerekeni yapmış gibi.

İntel'in maniplatif testlerinden biri. Kaynak: Belli değil!
    Öyle ben de paintte sana grafik yaparım.

Bu tarz testlere itibar etmeyin. Bunların aslı astarı yoktur. Gerçek ve tarafsız tester'lar yapsınlar incelemeyi de görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalistikBomba -- 3 Mart 2017; 17:18:47 >

• En tarafsız olduğuna güvendiğim Linus'un incelemesi kararı siz verin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xef1ONYX -- 3 Mart 2017; 17:33:53 >
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Hardware Unboxed yav.

Videosu da bu:https://www.youtube.com/watch?v=mW1pzcdZxKc&t=467s
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Kolaya kaçıyorlar. Kendileri de hafiften gocunuyor fansınız siz diyince, yaraları var. Dikkate alıyorlar ama, iletişime kendilerini kapatmış değiller.
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Default 1700x ile 1800x arasında 70 watt fark olacağını sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Kral tökezleyince Soytarılar taklalar ile kahkaha atarmış.

Şuan AMD'nin iyi birşey yapması değil, bunu saçma sapan mizah anlayışı ve türk usulü tavırlar ile burada sen ve senin gibi AMD fanboyları eğlenceye dönüştürmüş durumda..

Taktir etmek başka birşey, bunu alay konusuna çevirip çöplüğe dönmüş olan "işlemci" bölümünde her konuda sanki Amerika yeniden keşif edilmiş gibi savunmak farklı birşey.

Bir kere çıkan CPU lar ucuz değil. Madem ucuz bulundu neden 1.5K üzeri intel işlemciler siz AMD fanboyları tarafından bu güne kadar pahalı bulundu? Bunu derken Bin USD bandındaki CPU lardan bahsetmiyorum.. Genele hitap eden i7 7xxx 6xxx 4xxxK ve i5 grubu 46xx türü işlemciler.. İntelin üst segmentine ise güzel bir cevap oldu..

Bu güne kadar intel işlemcilerin performansı konuşulur, ilk tercih sebebi olurdu. çünkü AMD rakip olamıyordu. fiyatlarda bu sebeple oldukça yüksekti.. iş yükü anlamında AMD 1800x ile güzel bir F/P ürünü çıkarmış Render ile uğraşanlar için..

Bir kaç konu başlığı altında sürekli yanlı ve AMD yi savunan yorumlarınızı gördüm. Nick'in hakkını veriyorsun.. fişeği ateşlenmiş bomba gibisin.

Bu tabloyu başka bir konuda ben paylaştım. Biraz videoları incelersen buna benzer testleri izlersin. Ayrıca yanlı falanda değil. belki beceremezsin diye video linkini paylaşıyorum. izle ve yanlı mı değilmi kendin karar ver Bomba çocuk..

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Şuan AMD'nin iyi birşey yapması değil, bunu saçma sapan mizah anlayışı ve türk usulü tavırlar ile burada sen ve senin gibi AMD fanboyları eğlenceye dönüştürmüş durumda..

Taktir etmek başka birşey, bunu alay konusuna çevirip çöplüğe dönmüş olan "işlemci" bölümünde her konuda sanki Amerika yeniden keşif edilmiş gibi savunmak farklı birşey.

Bir kere çıkan CPU lar ucuz değil. Madem ucuz bulundu neden 1.5K üzeri intel işlemciler siz AMD fanboyları tarafından bu güne kadar pahalı bulundu? Bunu derken Bin USD bandındaki CPU lardan bahsetmiyorum.. Genele hitap eden i7 7xxx 6xxx 4xxxK ve i5 grubu 46xx türü işlemciler.. İntelin üst segmentine ise güzel bir cevap oldu..

Bu güne kadar intel işlemcilerin performansı konuşulur, ilk tercih sebebi olurdu. çünkü AMD rakip olamıyordu. fiyatlarda bu sebeple oldukça yüksekti.. iş yükü anlamında AMD 1800x ile güzel bir F/P ürünü çıkarmış Render ile uğraşanlar için..

Bir kaç konu başlığı altında sürekli yanlı ve AMD yi savunan yorumlarınızı gördüm. Nick'in hakkını veriyorsun.. fişeği ateşlenmiş bomba gibisin.

Bu tabloyu başka bir konuda ben paylaştım. Biraz videoları incelersen buna benzer testleri izlersin. Ayrıca yanlı falanda değil. belki beceremezsin diye video linkini paylaşıyorum. izle ve yanlı mı değilmi kendin karar ver Bomba çocuk..

Cevap vermeye bile tenezzül etmiyorum. Çünkü insanları aşağılayıcı yorumlara cevap vermeyi zul addediyorum. Ayrıca, Ryzenler hakkında söylediklerim önceki yorumlarımda mevcut, ben insanları aşağılayıcı yorum yapmıyorum. Gerçekleri söylüyorum. İster kabul edin, ister etmeyin. Güneşi balçıkla sıvayamazsınız!

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Linki izledim, gerçi konuşmanızda araya girmiş gibi oluyorum, kusura bakmayın.

Ryzen NDA kalkamadan önce bir üyeye üstüne basa basa, sızan sonuçlardan bellek kontrolcüsünde ve boost hızında sorun var gözüküyor dedim. Dinletemedim, tutturmuş 2. FX oldu diye.

Videodaki test yapan kişi, elinde birebir test ederken benim söylediklerimin aynısını söylemiş.

Ek olarak bütün boost ölçeklendirmeleri kapatmış. AMD tarafından cinebench tek çekirdek performansının 160'a kadar çıktığını ve bios ile ilgili update gelince bu skorları alabileceğini düşündüğünü söylemiş.

ister x370 ister b350 olsun, bios update'ler geldikten sonra maksimum %10- %15 civarı performans artışı yaşayacak muhtemelen R7 serisi işlemciler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 3 Mart 2017; 18:17:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

AMD VURUYORDU INTEL FANLARI AĞLIYORLARDI YAPMAYIN DIYORLARDI O KADAR PARA VERDİK INTELE OLAMAZ DİYORLARDI

VIDEONUN ÖZETI DAHA DÜŞÜK GÜÇ TÜKETİMİYLE DAHA YÜKSEK PERFORMANS

FORUMDA AMD RYZEN HAYAL KIRIKLIĞI DIYE KONU AÇAN TROLL ARKADAŞI BEKLİYORUZ :)

En geçerli cevap bu olmuş
  • Aynı fiyata satılan intel işlemcilere pahalı denirken şimdi aynı fiyata sunulan amd f/p oldu ilginç
  • Sonunda, Intel'e rakip olacak işlemciler geldi. AMD'nin fiyat politikasını anlamadım yalnız. Intel aynı performansı 2 katı fiyata sunarken, AMD de onun yarısı değil de, neden 2/3'ü gibi bir fiyat belirlemedi acaba? İşlemciler, sanılandan daha ucuza mı mâl oluyor ve Intel, rakipsizliğinin avantajını tekelciliğe çevirdiği için mi fiyatları yüksekti, yoksa AMD, hem TDP ile, hem de F/P oranı ile tek seçenek olmak için mi böyle yaptı? Yoksa ikisi de mi?

Endişem, bu (göreceli ya da nisbeten) düşük fiyat politikası sebebiyle AMD'nin yıl sonunda tekrar zarar açıklaması.

• Bana "mesajlarını sildin ifşa ediyorum" diye yalan ithamda bulunan sonra da hiçbir şey olmamış gibi buralarda yazmaya devam eden djli bir arkadaş var. Onu kesinlikle kaale ve dikkate almayın arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 3 Mart 2017; 18:35:4 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.