Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700X Benchmarklar Güncellendi Skorlar Değişti !! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
4.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Oyun testlerini görmeden heçç olmaz... güven vermiyor bana sinmiyor içime bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen'le ilgili Mega performanslardan, 0 bottleneck'lerden bahsedilmiş. Oyun terstleri paylaşıldı da benim mi haberim yok? Bu Intel olur AMD olur farketmez son kullanıcı testlerini, oyun testlerini görmeden kesin konuşmamak gerekir. Kral'dan çok Kralcı olmayı görev edinmiş insanlarımız var.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    kime göre ? neye göre ? sistem toplican daha ortada oyun testleri yok nedense
  • Bro ben FX-8350'ye gore mega performans var dedim ve FX-8350'nin tek izlek performansi yerlerde surunurken Ryzen bunun uzerine sunger cekip yerine yep yeni sayfa aciyor intel'le arasindaki daglar kadar farki kapatmayi basardi simdi esit oldular farkindaysan senin gordugun benchmarklar muhendislik orneginde test edilmis bunun optimize edilmis asil islemcisinin ciktigini dusun tek izlek performansinda i7 6900 K'yi gecerken i7 7700 K kadar performans vericek hemde muhendislik ornegi bunlar bunlarin saat hizlari yuksek olsa zaten Ryzen'ler coktan gecmisti gordugun gibi dusuk saat hizlariyla ayni performansi veriyor simdi kesin konusmuyorum Ryzen intel'leri gecti demiyorum asil benchmarklari bekleyip hep beraber gorucez bunu hepimize zaman gostericek sunu unutmaki Ryzen islemcilerin Bulldozer'lerle hic bir baglantisi kalmamisti yep yeni mimariyle intel'le kapisacaktir Bulldozer mimarisinde iyi mimariye iyi kod'lara sahipti bir sorunu vardi Windows 7 8 10 bir turlu Bulldozer mimarisinin modulunu mimarisini kod'larini tanimiyordu bu yuzden hep dusuk performansi vermistir tek izlek performansi bu yuzden yerlerde surundu L2 L3 onbellek cok sorunluydu birde su var Ryzen yep yeni mimariye sahip Ryzen'nin gelismis mimarisi var ote yandan Bulldozer mimarisi ve kod'larini Windows uzerinde taninmiyordu ve Bulldozer mimarisi kod'lari tamamen Ryzen'e aktarildi Ryzen sayesinde mimari ve kod'lar Windows uzerinde taninmis olucak buda tek izlek yuksek performansini gormus olucak su var sadece Bulldozer mimarisinin CMT teknolojisi Ryzen'e aktarilmadi onun yerine Hyper-Threading teknolojisi kullanildigi icin bu mimari ve kod'lar Windows uzerinde taninmis olucak tek izlek performansi cok guclu olucak bu sayede.

Bro onceden dedigim gibi AMD sifirdan mimariye gectigi icin mega performans bekliyordum ve bekledigim gibi cikti zaten muhendislik ornekleriyle bu performansi veriyorsa asil islemciler daha cok performans vericektir AMD Ryzen icin neler yapmis bunlari konusalim Bulldozer'de ki butun hatalar duzeltmisler IPC performansini yukseltmisler cunku Bulldozer'de ki IPC performansi cok kotuydu ve Ryzen'de duzeltilmis oldu L2 ve L3 onbellekler cok sorunluydu AMD bu sefer basit L2 L3 onbellek sistemini kaldirip intel'de ki gibi guclu L2 L3 onbellek sistemi koymus buda o kadar cok performans anlamina gelirken 0 darbagoz oldugunu gosteriyor Bulldozer'deki taninmayan modul mimari kod'lar vardi Windows 7 8 10 bu gelismis mimari ve kodlari tanimiyordu bu yuzden tek izlek performansinin dusuk olmasina sebeb oldu ve bu taninmayan mimari ve kod'lar Ryzen'e aktarildi direk tanindigi icin Windows 7 8 10'da zaten Ryzen uzerikde taniyor demistim tek izlek'te yuksek performans veriyor benchmarklarda bunum ispatidir birde su var bir twk Bulldozer'deki CMT teknolojisi Ryzen'e aktarilmadi onun yerine Hyper-Threading teknolojisi kullanildi Bulldozer'deki mimariyi kod'lari Ryzen'nin Hyper-Threading teknolojisine aktarildi yine dedigim gibi Windows 7 8 10 Hyper-Threadng teknolojisini taniyor cunku asil sorunda bu zaten Windows 7 8 10 hayla CMT teknolojisini tanimiyor AMD'ninde Hyper-Threading teknolojisine gecmesinin en buyuk sebebi budur ben bazi yerlerde dedim Bulldozer mimarisi icin kod eksikligi var diye bende bunu diyorum kod eksikligi islemcide degil Windows 7 8 10 icin kod eksikligi var burda bir kac kisi dedi lisa su Ryzen'nin tek izlek performansini 2 kat artirdik diye o fark etmiyor onemli olan mimari'de hic hata cikmamali intel'den daha verimli calisan kod'lar var.

• Biostar Racing X370 GT7 ile incelenmeye başlamış Ryzen. Overclock rekoru falan da gelebilir hani

AMD Ryzen 7 1700X Benchmarklar Güncellendi Skorlar Değişti !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 16 Şubat 2017; 10:1:17 >

• Sertan-57 S kullanıcısına yanıt
    Bu konuda yanlışın olabilir. L3 yine aynı L2'den taşım düzeneğinde çalışıyor. Tutarlılık çetelesi L2'den tutuluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

kime göre ? neye göre ? sistem toplican daha ortada oyun testleri yok nedense

Videocardz'a göre. Paylaşılan 3DMark fizik skorlarına göre. Yaptığım yorum zaten paylaşılan o sonuçlara öngörü içeriyor.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    OC tool hazırlandığı konuşuluyor eğer böyle ise tek çekirdekteki farkı kapatmak için olabilir bu gelişme , diğer yandan max oc li hız ve Titan XP SLI gibi sistemdeki fpsler ciddi önem arz ediyor 2 Mart'a az kaldı

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Hasan Bulldozer mimarisinde L2 L3 cok sorunluydu hele L2'yi dusunmek bile istemiyorum o kadar kotuydu intel'le kiyaslandigi zaman intel her zaman ki gibi onbellek performansinda 1'ci siradaydi simdi Ryzen geliyor intel 2'ye dusebilir zaten Bulldozer mimarisinin artil bir hukmu almamis Bulldozer'deki taninmayan gelismis mimari ve kod'lar Ryzen'e aktarildigi icin o mimari ile kod'lar aktif sekilde calisacak biliyorsun Ryzen'lerin tek izlek performansinin ne kadar yuksek oldugunu cok net sekilde gorucez AMD Ryzen'lere gecmesinin sebebi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 16 Şubat 2017; 17:49:7 >
  • Videocardz ın firestrike fizik testleri eğer gerçekse tek çekirdek performansı yeterli olmuş, en azından hayal kırıklığı olmaz. Birde bunun xfr i var, gerçek hayatta h100i v2 seviyesinde ki aio ile ne kadar boostlayacak asıl onu merak ediyorum.

• turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Ben zaten AMD'nin Ryzen'e gecmesini intel'le ayni seviyede olsun diye burda en iyi sekilde anlattim Ryzen mimarisinde Athlon 64 Phenom II Bulldozer Core gibi mimarilerle donatilmis iste simdi intel oyle bir darbe yiyecek ki nerden geldigini sasiracak tabi intel'in elindede koz var onu kullanacakti eski x86 savaslari tekrar basliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 16 Şubat 2017; 18:3:38 >
    Bro simdi senin attigin benchmark'lar yalan degil galiba guvenilir demek istiyorsun ?

• Üst sekmende AMD pazar payını alabilir ama 100 Dolar ve 150 dolar arasındaki çıkaracağı işlemciler hayal kırıklığı olabilir
  • Daha da değişecek Ryzen skorları

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.