Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700X Benchmarklar Güncellendi Skorlar Değişti !! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
4.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Seagate ile anlaşmaya gitsin, kayıt serisi mekanik sürücüleri AMD markası altında satsın. Ryzen alana Raid.
  • Yalnız tekrar baktımda saat hızı arttığında çekirdek performansı olarak aynı kalmış (ilk 3 kırmızı çizelgede altta ise artmış ilginç) zaten yüksek hızlarda çalışıyormuş izlenimi veriyor sanki

@ilk mesaja eklenen fizik skorları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 14 Şubat 2017; 2:9:35 >
  • Ryzen'e verilebilecek en güzel cevap sadece kahkaha atmak olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Yalnız tekrar baktımda saat hızı arttığında çekirdek performansı olarak aynı kalmış (ilk 3 kırmızı çizelgede altta ise artmış ilginç) zaten yüksek hızlarda çalışıyormuş izlenimi veriyor sanki

@ilk mesaja eklenen fizik skorları

Yüzde olarak hesaplarsak elde edilen kazanç yakın sayılır aslında diğerleriyle.

Benimde beklediğimden daha iyi gibi şimdilik sonuçlar. Athlon 64 3200+'dan sonra ilk defa AMD sistem toplayacağım gibi duruyor

@-dehşet-

AMD Ryzen 7 1700X Benchmarklar Güncellendi Skorlar Değişti !!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• simdi ben diyorum ki 8320 4.8 ghz yaptigimda firestrike'de 9100 puan mi ne aliyor islemci puani.bu 10k alan arkadas 4/4 cekirdek mi yoksa 4/8 mi ve kac lira?20k'yi gorunce agzimin suyu akti.bi cpu-z testi yapsalar suna rahatlayacam ama tek cekirdek basarimi da iyidir umarim skylake kadar bile olmali yani yoksa niye geceyim ki ben 8320'den?sunu biliyor muydunuz mesela?re7'de takilmalar oluyor sona dayarsaniz.ben 380 ile takildim ama 1070 de takiliyormus cozumu de texture'yi low yapip camur gibi oynamakmis.takilsin kardesim oynamam ben low'da filan.bu islemci olayi da ayni bunun gibi dokuyorsun parayi daha ucuz islemcisi olanla ayni kaderi paylasiyorsun.bunun olmamasi icin madem parayi verdik tek multi ruhi fiziki her acidan dort dortluk olmasi lazim.tabi pahali modelleri icin konusuyorum yoksa o en dusuk sonucu alan 10k alan islemciyi gozu kapali alin butceniz ona yetiyorsa onda sıkıntı yok.
  • Re7 de full ayar oynamak için 4GB vramden fazlası lazım (Fury ler yamuluyor) ki GTX 1070 le akıyor hocam frametime atarım isterseniz

İ7 3770k Stock 9800 civarı puan alıyordu hocam firestrike da , ki bu çekirdekler izlekli sonuç gayet olağan ve ilk sonuçlarla alınası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 14 Şubat 2017; 14:0:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kutu tasarımlarıda ortaya çıktı gözümüz aydin
    @turbo-powwer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 14 Şubat 2017; 14:22:50 >
  • Bu tek çekirdek performansı nasıl olacak acep

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Re7 de full ayar oynamak için 4GB vramden fazlası lazım (Fury ler yamuluyor) ki GTX 1070 le akıyor hocam frametime atarım isterseniz

İ7 3770k Stock 9800 civarı puan alıyordu hocam firestrike da , ki bu çekirdekler izlekli sonuç gayet olağan ve ilk sonuçlarla alınası

ben o yorumu crimson surucu basliginda gordugum bir yorum uzerine yaptim video gostermis boyle yapin diye baktim texture low yapiyor hemen ayiktim zaten 4gb vram'in yetmedigini.enteresan sekilde takiliyor bakiyorsun 60 fps diyor ama takilma var fps mi cok hizli dusuyor islemciden mi diye ugrastim ama sonra takilirsan takil dedim.o yorum su bak.biraz nokta ekledim senin icin.

quote:

Resident Evil 7 için Lag shuttering fps düşmesi alanlar aşağıdaki vido ayarlarını kullanırsa kesin çözüm sağlar.şahsen test ettim oyunu bitmesine 2,5 saat kalana kadar titreme ani kasılma vs ile oynamak zorunda kaldım.sistemi çok iyi olan pc lerde bile kasıyor youtb'da var gtx1070 vs.oyunu bitirirken kalan zamanda çok akıcı oynadım baştan denk gelemedik

lag stutterin dedigi ne, neden oluyor 60hz monitor mu killik yapiyor?bu arkadasta sanirim 380x vardi degistirmediyse.https://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=888812

stok i7 3770k gayet iyi bir islemci ki ekran karti desteklemesi bakimindan.demek ki bu ryzenlerin yavaslarina bile guclu kartlar takilabilecek gunumuzdeki.bilmem 1080'i kaldirir mi ya da 1080 alan adam yavas ryzen'i alir mi ama 1070'te filan sıkıntı olmamasi lazim.yavas modelleri hesapli verirse intel de tutussun o da indirim mindirim ya da o da iyi bir seyler versin.ben ryzen'i alayim almayayim tek beklentim budur aslinda soyle bi rekabete girmelerini seyretmek.intel nerede pentium'a ht veriyor i3'u k yapiyor amd cok gec kaldi bu iste.

• 8300 kullanıyorum, 4.3 Ghz de. 1400x almayi düşünüyorum. Tek çekirdek performansı önemli benim için çünkü hep oyun oynuyorum. 7600k ile arasında ne kadar fark var tek çekirdek açısından? Tablo vs var mi

• Her şeyi toplayınca çekirdek performansı artmış FX -Bulldozer- geliyor denebilir aslında. Pratik toplam işlem gücü frekansla lineer davranıyor ki bu güzel bir gelişme. 7700K'ya göre çekirdek performansı için daha önce de yazdığım gibi %32'ye varan bir fark oluşuyor. Toplamda ise 1700X çekirdek sayısı itibariyle ezici bir güce sahip olsa da ölçeklenebilirlik gibi ciddi bir sorun var. Çıkan tüm sonuçlar da bu çıkarımımı destekliyor şu anda. Birim frekans başına işlemcinin sahip olduğu işlem gücü olarak 1700X, i7 7700K'ya göre %44'e varan bir fark oluştursa da çekirdek bazında değerlendirirsek %25-32 arası bir zayıflık söz konusu.

6 sene öncesine geri dönmüş olduk. FX serisi vs 2. nesil Core i serisi muhabbeti. Şu anda 2 fark var, 1 teknoloji gelişti, 2 AMD daha rekabetçi bir fiyatlandırma uygulayacak ve daha rekabetçi seviyede toplam işlem gücüne sahip. Açıkçası Intel'in 1100$'lık işlemcisinin ayarında performansı 500$'a verecek laflarını da görmezden geliyorum. Zira ortada yıllarca TEKEL olarak kalmış, rekabetin firmanın önceki modelleriyle olduğu bir ortamda fiyatların aşırı artışı kaçınılmaz böyle bir ortamda. Bu yüzden ederinin 2 katına satılmiş işlemciyi referans almak doğru olmaz. Bugün 320$'a kadar düşmüş 7700K var. Çekirdek performansı 1700X'in %30 daha fazlası ve bulunabiliyor. 300$'a kadar düşmüş 6700K var. Hem anakartı da daha uygun fiyatlı. 450$'a intel tarafında tatminkar sonuçlar veren bir anakart+işlemci alınabilirken AMD daha tanıtımı yapacak ki en iyi ihtimalle 3 hafta var alabilmemiz için. Diğer tarafta oyunların ölçeklenme olayı var. 8 çekirdek, 16 Thread bir işlemciye kaç oyun ne kadar ölçeklenebilecek? AMD'nin bu sorunu çözmüş olması lazım. DX12'ye ve Vulkan'a bel bağlamışlarsa 2. FX Bulldozer vakası geliyor demektir. Koca 2017 senesinde çıkacağı kesinleşen DX12 destekli oyunlar bir elin parmağı kadar. DX12 olsa da işlemcinin yükünü hafifletip GPU'ya yaptıran adam gibi oyun ve geliştirici çıkmadı daha. Çünkü çok zor. Bir oyunda bir yerde kullandığın kodu aynı oyunda başka bir yerde bile kullanamıyorken bunun maliyetine, zaman ve emek harcanmasına değeceğini kim nasıl açıklar geliştiricilere onu bir kenara koyuyorum. AMD böyle bir düşüncede midir yoksa bu duruma bir önlem almış mıdır? Mantle gibi biz AMD olarak geliştiricilere yardımcı olacağız derlerse o iş yatar şimdiden yazayım. 16 Thread'ten bahsediyoruz. Hangi birine hangi işi ölçekleyeceksin de ne kadar verimli olacak? Render değil ki bu. Bulldozer yapısındaki modüller 2 çekirdek değil de tek çekirdek olsaydı AMD FX serisi şimdi çok farklı bir yerde olurdu. Az buz değil, %30 fark var. Şahsen ciddi çekincelerim, şüphelerim var bu konuda. Ha, bir şekilde ölçeklenme olayını verimli bir şekilde çözerlerse ne ala. %44 fazla performansı %20 fazla fiyatla alabiliriz o zaman.

Diğer taraftan 1600X modeli var ki hepimizin f/p olarak gördüğü bir model gibime geliyor. Salt Performans olarak tam olarak 7700K'nın karşısına konumlanacak. En azından Cinebench için konuşacak olursak tam olarak 7700K ile aynı sonucu alacak kutudan çıktığı haliyle.Tabi AMD çekirdekleri kırpmazsa. 4,4-4,5GHz civarında en kötü ihtimalle 4.6GHz'de 1700X'e denk bir sonuç -~1250 puan- almasını bekliyorum. Yani dibine kadar OC'lu 1600X=stok 1700X olması oldukça olası. Ölçeklenme sorunu daha az olacak olsa da bu sefer çekirdek performansı ciddi bir sorun oluşturabilir. Çıktığında detaylı testlerde AMD'nin bu 2 soruna -ölçeklenme ve çekirdek performansı- nasıl bir çözüm bulduğunu göreceğiz. Gerçekten başarılı bir çözüm bulursa intel yerine tercih edilip tepe tepe kullanılacak bir alternatif olabileceği gibi başarısız bir yaklaşım sergilerse AMD'nin işlemci tarafının belini bir daha doğrultamaması söz konusu olur.

• Arkadaşım sallamanın da ölçüsü var yüzde 30 hangi testte fark var birde baya uzun döşemişsin.. Testlerin ortalaması alınırsa maximum yüzde 10 civarı bir fark var çekirdek başı..

Yüzde 30 fark demek Amd bulldozeri yeniden makyajlayıp sunmuş demek gibi bişey

• G4560 gibi f/p çıkarmayı düşünürler mi ? Yoksa giriş seviyesine APU'larımı sürecekler ?
  • 1700X tek çekirdek performansında geride gözüküyor ama çok fark olacağını sanmam performans bağlamında. Herşeyi fiyat belirleyecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Single thread'de 6700k bile aynı saat hızlarında benzer sonuçlar veriyor 7700k ile sadece saat hızı farkı o tablodaki skor.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Ya yuru git surdan git baska yerde intel'in fanboylugunu yap.

• Sonuclar cok iyi ama asil gercek testleri gormek lazim eger muhendislik ornegi ile bu performansi vermesi cok iyi geriye tek su kaldi asil islemci ciktiginda optimize edilmis halde nasil performans verecek bence bunun biraz daha fazlasi olucak gercek islemciler icin %30 artis olucak zaten i7 6900 K'yi tek izlek performansinda gececegi kesin bu sonuclar onu gosteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sertan-57

Ya yuru git surdan git baska yerde intel'in fanboylugunu yap.

Hocam o arkadasin yorumlarini falan okurum oyle fanboy degil aksine AMD nin intelle rekabetini isteyenlerdendir. Testlerin dogru olmadigini soylemis sadece ve fanboy diye haraslamissiniz bosuna.

• kullanıcı testlerini görmeden olmaz.
  • u have to MakeMyFireOut U kullanıcısına yanıt
    Hayir once ki yorumlarini okumusumdir hemde fazlasini yapiyor ben nasil intel ile AMD'yi anda esit tutuyorsam oda esit tutmak zorunda bu firmalar baba'larimizin mali degil test'ler dogruda olabilir yanlista olabilir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.