Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700X Benchmarklar Güncellendi Skorlar Değişti !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
4.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatıyla aşırı iddialı AMD Ryzen 7 1700X'in ilk Benchmarkları geldi sonuçlar aşağıdaki gibi

Sonuçlar tutarsız olunca benchler konusunda başka sitelere güvenmektense bizzat kendi verilerimizi topladım buyrun

Önemli olanın ve en çok beklediğimiz skorun single thread olduğunu düşündüğümden şimdilik ilk bu testleri paylaşıyorum , saat hızları mümkün olduğunca Ryzene yakın tutulmaya çalışılındı

Alttaki skorlardan da anlaşılacağı üzere bu işlemciler olmuş diyebiliriz

Yeni gelen testler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 14 Şubat 2017; 2:5:27 >

• Birde bu sonuçlardan ayrı şöyle bir tablo var Yalnız şu tablodaki ilginç durum FX 8370 in 7.6Ghz de 8 core aktif benchnin olması , yani tablo çokta doğru olmayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 11 Şubat 2017; 14:23:2 >

• InvisibleLord kullanıcısına yanıt
    Hocam üst mesajlarıma tekrar bakın tablolarda olması lazım
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Bakmakla görmek arasındaki fark bu heralde göremezmiştim tam sildim mesaj atmışsınız. Teşekkürler:)

R5 bekliyorum ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • InvisibleLord kullanıcısına yanıt
    Rica ederim Üst mesajımı da editledim onu da okuyun mutlaka
  • Fiyatı belirlicek her şeyi.
  • Buradan passmark programını indirip karşılaştırma yapabilir ve Ryzen sonuçlarını arama kısmından arayabilirsiniz

http://www.passmark.com/download/pt_download.htm

2600K'yı 4.5 ve 5 GHz'de olmak üzere test edeceğim. Bakalım Ryzen 8c/16t karşısındaki konumu ne olacak.
  • Sonuçları bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geralt.

bence ps4 pro sizce ?

Bu konuya yazmayın lütfen ps4 pro vs pc kavgası çıkmasın. Googlede aratin defalarca tartışıldı. Ayrıca 1700X in adı geçerken ps4 pro'nun lafı edilmez.

Testler beklediğimden erken geldi, gerçekliğini bilmiyorum tabi. toms, guru3d, kitguru falan, bu sitelerin testlerini bekliyorum.
  • 5820k alsak daha iyi yani doğrumu anladım?
    i7 2600K @4.5 GHz;

i7 2600K @5.0 GHz;

Sonuçlar böyle.

• Başlıkda ki tüm testler sahte ve öngörü dikkate almayın.
  • 8+8 olmasi ht ile alakali sadece 8 de olabilir ama tek cekirdek basarimi benim oc'li 8320'den bir gidim fazlaysa bu islemciyi niye cikariyorlar?bence dogru duzgun sonuc gelsin fiyati daha da onemli pahali olursa i7 tokatlasa gene pek bize gelmeyecek.

OyuNKoliX

8320 4.7 ghz 11k mi ne aliyor toplam.simdi sehir disindayim yarin atabilirim merak ettiysen ama senin tek cekirdek daha iyi 1800 mu ne benimki.mesela 2700 almis arkadas bunu verin ya yoksa ne anlami var ki multide canavara ejderhaya baglasa bi anlam ifade etmiyor benim icin.fx'ler zaten multide iyi tek cekirdegi kotu.%40 daha iyi olacak dediler %40 degil aradaki fark %10 kusur fark var bu sekilde olmamali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 12 Şubat 2017; 14:42:1 >

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Zaten passmark sysmark vs tarzı benchleri sevmeyen birisi olarak tabiki güncel siteleri beklemek mantıklı ama en azından bir fükür verebilme açısından paylaştım
  • intel basmış yine parayı
  • Kaynak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

8+8 olmasi ht ile alakali sadece 8 de olabilir ama tek cekirdek basarimi benim oc'li 8320'den bir gidim fazlaysa bu islemciyi niye cikariyorlar?bence dogru duzgun sonuc gelsin fiyati daha da onemli pahali olursa i7 tokatlasa gene pek bize gelmeyecek.

OyuNKoliX

8320 4.7 ghz 11k mi ne aliyor toplam.simdi sehir disindayim yarin atabilirim merak ettiysen ama senin tek cekirdek daha iyi 1800 mu ne benimki.mesela 2700 almis arkadas bunu verin ya yoksa ne anlami var ki multide canavara ejderhaya baglasa bi anlam ifade etmiyor benim icin.fx'ler zaten multide iyi tek cekirdegi kotu.%40 daha iyi olacak dediler %40 degil aradaki fark %10 kusur fark var bu sekilde olmamali.

Hocam, sizce bu yeni nesil AMD işlemcilerin tekil çekirdeği güçlü olur mu? Şahsen hiç umudum yok ama...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.