Şimdi Ara

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.229
Cevap
25
Favori
74.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben baya bi araştırdım çok fark olmadığı için hava soğutucu aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

aklıma şu geldi alttaki resimde görülen ayarlardan hangisi seçili? şayet yüksek performans seçiliyse ondandır
    ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

hocam bende yüksek performans seçili. dengeliye geçsem ne gibi bir fark yaratır?

• Difiction kullanıcısına yanıt
    dengelide 2.2ye çekiyor boştayken benim gördüğüm kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtahag

70i geçmedi abi. renderde oyunda ve testlerde dahil## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

70 derecelerde ise gayet ideal, sorunsuz bir şekilde kullanırsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: okazaki

Acaba soğutucu sıvı soğutmalı olursa değer kaç olur?

Sıvı soğutma hava soğutmaya göre fazla fark olur mu?

aradaki fiyat farkına değecek kadar fark yok, hava soğutma bu işlemciler için yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Bu değerler stok soğutucu ile çok iyi. Ayrı soğutucu alıpta 65'i geçenlerde bir sıkıntı var herhalde. Yada stres testlerinin üzerinden dönüyor tüm muhabbetler.

işletim sistemi güç yönetiminin işlemciyi sürekli yüksek perf.(yüksek saat hızında) çalıştırması, arka planda çalışan uygulamalar ve anakart bios larının auto da olması gerekenden daha fazla voltaj vermesi sebebiyle bazı sistemlerde boşta sıcaklık daha fazla olabilir.

bu sorun teşkil etmez, dikkat edilecek husus yük altındaki sıcaklıktır.

ryzen işlemcilerde tepe sınırı 95 derecedir, işlemcilerinizi 80 dereceleri geçmeyecek şekilde kullandığınız müddetçe sorun olmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Difiction

hocam izninizle birşey soracağım. bf1 ve gta5te test etme imkanı yakaladım oyunu, lakin şöyle bi sıkıntı var youtubedaki 1700 videolarını izlediğimde hem gta hem bf tüm coreları aktif bir şekilde kullanıyor, bende ise hem gtada hem bfde durum ortalama şöyle:https://store.donanimhaber.com/de/df/c7/dedfc723e5c566e8ff7dcce45d09d482.jpg
    ara sıra 0 olan çekirdekler %1 %2 yükleniyor bazen 0 olanların ilkine %20ye kadar yük biniyor sonra azalıyor.

mesela şu videoya bir bakın tüm çekirdeklere yük dağılmış durumda:https://www.youtube.com/watch?v=ZhLSM7c4uY0&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

neden olabileceğine dair bir fikriniz var mı?

başlat

çalıştır
    msconfig

ikinci sıradaki ön yüklemeyi tıkla

gelişmiş şeçenekler

solda işlemci sayısı kaç gösteriyor bide kaç adeti aktif

senin işlemicler aktif değil herhalde
    ondan oluyor bende olmuştu zaamnında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthyrr1976fy -- 12 Mart 2017; 23:39:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Difiction

quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

aklıma şu geldi alttaki resimde görülen ayarlardan hangisi seçili? şayet yüksek performans seçiliyse ondandır

hocam bende yüksek performans seçili. dengeliye geçsem ne gibi bir fark yaratır?

işlemci hızını düşürüyor boştayken ve ısı farkı oluyor yani daha serin

bu arada alttaki sitede bir bilgi var Noctua NH U12S SE-AM4 soğutucu kullananlar isterse okusun msi anakart bu soğutuyu test etmemiş sanırım ve bu yüzden sıcaklık fazla oluyormuş belki asus ta da bu sorun vardır yeni bioslarla düzeltilebilirmiş ayrıntı linkhttps://www.technopat.net/sosyal/konu/msi-x370-xpower-gaming-titanium-ve-noctua-nh-u12s-se-am4-uyumu.425703/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Mart 2017; 0:35:12 >

• Hayırlısı

• Faydalı bir video AMD Ryzen 7 1800X Asus ROG CROSSHAIR VI HERO Amd X370

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Mart 2017; 16:29:1 >
  • quote:

70i geçmedi abi. renderde oyunda ve testlerde dahil## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

sizin ekran kartı ne sisteminiz 230w civarı maksimum güç tüketmiş. komple sistemi stress'e soksanız kaç watt oluyo.

• furkanxtr kullanıcısına yanıt
    Asus ROG STRIX Amd Radeon RX 480 imzasına göre bu
  • furkanxtr kullanıcısına yanıt
    benim sistemde iki tane rx 480 var hocam. bu resimlerdeki bilgilerde de stress ve render dan sonra ss aldım
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    valla 1800x aldığıma pişman oldum :D 1700 aralarında en iyisiymiş ya.
  • quote:

valla 1800x aldığıma pişman oldum :D 1700 aralarında en iyisiymiş ya.

yeni bios lar gelmeden bence emin olma

1800x in düzgün bios lar ile daha yüksek saat hızlarına çıkacağına düşünüyorum
  • Amd zenle bi mimari hatası yapmamışsa 1800x-1700 arasını açacak çozumleri uretmiştir diye düşünüyorum. Bu nesil kullanıcıdan çok intelin pazarlama stratejisi ile bi mucadeleye benziyor.

Zen açısından duşunecek olursak gaza bastıkça onbelleği açılacak zihni açık bi çocuk bekleyebiliriz.

Bios ve win 10 guncellemesi bekleniyor.

R3 r5 daha net ve temiz bi seri olacaktır.

Zen mükemmel bi 6900 alternatifi. 6950 ye de saygı duruşunda bulunmuş. Alan arkadaşları pişman etmez diye düşünüyorum.

• F.@.T.İ.H kullanıcısına yanıt
    abi haklısın işlemci harika bir işlemci özellikle 3d max kullanırken tam performans gösteriyor. monster tulpar v7 (yanlış hatırlıyor olabilirim) notebook kullandım xeon işlemci ve quadro ekran kartı vardı o bile bana çok iyi performans veriyorken bu bilgisayarda performans üst noktalarda. bilgisayarı bırakıp ofisten eve gidemiyorum akşamları :D yalnız yazılım ve bios güncellemelerine ihtiyacımız var orası kesin :D benim anlamadığım bir konuda işlemciyi 4.1'e getirdiğim zaman ile ve ayrıca stok ayarlarındayken render aldığımda çok büyük bir zaman farkı olmadı arada. overclock yapmak çok zevkli bi iş i7 960'ı 3.2ghz'den 4.2 ghz'e çıkarıp uzun aylarca kullanmıştım.
  • bugün epey bi araştırdım şu sıcaklık olayını. overclock.net'de konuşulanlardan anladığım kadarıyla bi sıcaklığı rapor etme sorunu olduğu ortada. elmor adlı kişi sıcaklıkların 20-25 derece fazla gösterdiğini belirtmiş. 0902 biosunu yükleyen arkadaşlar için olaylar daha bi garip hal almış stok 1800x boşta 13 yükte 30-40 derece gösteriyormuş hwinfoda.

http://www.guru3d.com/news-story/amd-ryzen-7-have-a-temperature-20-degree-c-reporting-offset.html
    http://www.tweaktown.com/news/56677/amd-ryzen-7-1700x-1800x-reporting-temps-incorrectly/index.html
    https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/03/13/amd-ryzen-community-update

endişelerim boşa çıkmış oldu :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahice -- 14 Mart 2017; 17:43:39 >

• 0902 sürümünü yarın gün içerisinde test edeceğim , gelişmeleri paylaşırım
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.