Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro 'Baba Konu' (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
10
Favori
15.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD yeni mimariyle birlikte iyi iş çıkardı gerçekten. FX tam bir faciaydı.
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    The Stilt P95 v28.10, custom ayarlarda, min/max FFT size 128, Run FFTs in-place öneriyor daha doğrusu. P95'in diğer versiyonlarında sorunlar olduğundan ve tam yüklenemediğinden, OCCT:Linpack'in de problemi RAM'e yüklerken işlemciye yüklenmeyi kestiğinden bahsediyor ki fişten wattmeter'la ölçerek yapmış testlerini.

Benim gözlemlediğim 1 saat OCCT:Linpack AVX tamamlayan sistem 10 dk P95'e dayanamayabiliyor(yukarıda belirtilen ayarlar kullanıldığında)
  • Custom tam ayarları verir misiniz hocam teyit amacı ile. Birde aon çıkan prime kullansam sıkıntı olur mu? Bununla ilgili bilgi var mı sitede?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şaka yapıyorsun herhalde bunda ki ram faciasını fark etmedin sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

şaka yapıyorsun herhalde bunda ki ram faciasını fark etmedin sanırım

Kullanmadığım için bilmiyorum hocam. Ama FX'in tek çekirdek performansı vasattı. Bu yüzden oyunlarda iyi performans veremiyordu. DX 12 ile birlikte çoklu çekirdek kullanımına geçecekmiş oyunlar bildiğim kadarıyla. O zaman FX dirilebilir.
    AON Prime nedir bilmiyorum
    Custom ayarlar yukarıda mevcut: v28.10'da 128/128 ve in-place FFTs

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"
  • Son çıkan demek istemiştim hocam ya :))

Bir de memory ben yüksek tutuyorum yüzde 90 civarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 23 Ekim 2017; 15:8:58 >
    RAM testi için en temizi gece HCI Memtest'e bırakmak, bütün gece sorunsuz çalışıyorsa zaten RAM stabildir.
  • HCI ne hocam. Passmark memtest bırakmıştım da hci ne bilemedim

RAMlerinizin stabilite testini HCI Memtest kullanarak yapabilirsiniz

6c/12t R5'lerde 12 pencere, 8c/16t R7'lerde 16 pencere (basitçe işlemcinizin izlek sayısı kadar) açıp boş RAM miktarını pencere sayısına bölüp hepsinin aynı anda çalıştırmanız gerekiyor. Örnek: 16 GB RAM için, 1700'le 16 pencere ve her pencerede 850MB veya 1600 için 12 pencere ve her pencerede 1125 MB(16GB RAM için).

%2000 civarına ulaştığınızda hata almazsanız RAMler tamamen stabildir.

Testi yapması baya uzun sürüyor, bütün gece bırakmak ideal olacaktır. İşlemciyi de yüklüyor, o açıdan PC kullanılamaz hale gelecektir, arka plandaki programları kapatıp fanları arttırmayı unutmayın.

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"

Memtest86 RAM'deki üretimsel hataları bulmak konusunda iyiyken bu yazılım RAM overclock'unu test etme açısından daha başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 23 Ekim 2017; 15:21:58 >

• Evet memtest86 biraz daha adresleme vs kısmına bakıyordu. Tamamdır hocam fakat siz mesela her ram ayarları ile oynadığınız zaman bu testi mi yapıyorsunuz ?

Evet. RAM OC'si ilk yapılıyor. O stabilse CPU OC'sine geçiliyor çünkü CPU'nun stabilitesi için gereken Vcore artıyor.
  • Tüm gece dediğiniz için insanın dokunası gelmez ramlere occt 20dk sonra ötüyordu ram stabil değilse. Peki üstad bu testte stabilite olmazsa reset mı atıyor hata veriyor ?

1000 tl lik rami de teste sokmaya korkar insan açıkçası zaten boşuna da zorlamaya gerek yok bence çünkü ne yaparsan yap cold boot yapıyor hiç gerek yok uğraşmaya
  • Cold boot ile alakası ne hocam olayın anlamadım?

1000de olsa 1500de olsa hiç korkmam. Garantisi var stresli kullanımda cortlayacak 1000tl ramim hiç olmasın daha iyi.

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    RAM'i teste sokmadan RAM'in bozuk olup olmadığını nasıl anlamayı planlıyorsun? En kötü Memtest86'dan geçmesi lazım stock ayarlarda.
    Hatta verir, ilgili pencerede test durur.
    Brightmist B kullanıcısına yanıt
    cold boot ile alakası var demedim zaten onun için yapılıyorsa bu test o zaman tüm ramler sorunludur demek istedim de tam açık yazmamışım 1000 tl olan ramin testini zaten yapıp satışa sunmuşlardır bu kadar takıntıya gerek yok bu güne kadar aldığım hiç bir ram sorun çıkartmadığı için teste gerek duymadım varsa sorunu belli eder zaten siz yapın testinizi buna ben karışamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 24 Ekim 2017; 5:2:24 >
  • Hocam alıp stock değerlerde test etmiyoruz biz ramleri sağlam üretilmiş mı diye. Neden frekanslar uyuşmuyor bilmiyorum. İşlemciyi de testlere sokuyorlar. Ama voltajı ile oynadığımız zaman biz de teste sokuyoruz. Bu da aynı şekilde. Ram oc yapıyoruz ki arkadaş bunu belirtti stabil mı değil mi kontrolü şart oluyor.

• Anladım tamam hocam teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.