Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro 'Baba Konu' (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
10
Favori
15.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Voltaj 4ghz için zaten daha altında stabil kalamayacaktır diye tahmin ediyorum,pompa devri düşük olabilir belki ? Avx açık şekilde occt 5dk dan fazla dayanacağını sanmıyorum bu şekilde.
    4ghze zorlamak yerine 3,95 /3,90 na daha güvenli ısı/vcore değerlerinde kullanmanızı tavsiye ederim.İlk seri ryzenlerin 4ghz duvar/baraj meshurdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

Voltaj 4ghz için zaten daha altında stabil kalamayacaktır diye tahmin ediyorum,pompa devri düşük olabilir belki ? Avx açık şekilde occt 5dk dan fazla dayanacağını sanmıyorum bu şekilde.
    4ghze zorlamak yerine 3,95 /3,90 na daha güvenli ısı/vcore değerlerinde kullanmanızı tavsiye ederim.İlk seri ryzenlerin 4ghz duvar/baraj meshurdur.
    o şekilde oct testini geçti diyor arkadaş ama. ben güncellenen ryzen master programını deneyeceğim bir ara bakalım nasıl olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Mayıs 2018; 19:57:23 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Avx açık şekilde testi yapıtıysa ben göremedim, resimde avx açık değildi ona istinaden yazmıştım.
    yeni ryzen master ile en azından x370 platformunda bir değişiklik olacağını sanmıyorum.Ben ilk sistemi kurduğum da denemek için kurmuştum sonra direk silmiştim ,ama olumlu yönde bir değişiklik olursa haber edersiniz :)
  • Psikobat P kullanıcısına yanıt
    Avx biostan yapılan bir ayarsa hiç dokunmadım. Default bios ayarlarına ilk mesajdaki ayarları uyguladım sadece. Sense mi skew ayarına da dokunmadım.
    sense mi skew ayarı nasıl sizde
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    Eklediğiniz resimde 64bits kutucuğu seçili onun bir altındaki avx ile başlayan seceneği kastediyorum,avx komut seti devreye girince(seçilince) durum çok farklı oluyor.
    Anladım: denerim hafta sonu çeşitli seçeneklerle. Test sırasında pompa devri 1864 tü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 15 Mayıs 2018; 20:44:2 >
    @Psikobat ben bilememde arkadaş testi geçti dediği için söyledim. ryzen master ilk versiyonunda denemiştim 3.9 da sorun yoktu ama 4 ghz de CINEBENCH testinde kapanmıştı pc gerçi ozaman biosda ram uyumsuzluk sorunu vardı 2133 mhz de çalışıyordu ramler belki onunla ilgiliydi denerim bir ara game mod falan eklenmiş alt resimde görülüyor
    AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Mayıs 2018; 16:57:4 >

disable kapalı
    Eskiden enable yapıyorduk
    evet yeni bioslarda elmor disable tavsiye etti gerçi aşırı fark görmedim ama neyse
    X62 fanlarını anakarta takmıştım: yanlış olmuş
  • 1700 için buhttps://www.incehesap.com/gamepower-iceberg-240-ryzen-uyumlu-fiyati-35060/ soğutucundan aldım. OC'siz boşta 35-38 arası. Oyunda 45-55 arası. Yükte 62 civarı. 3.9'a oc edince. 10 dakikalık aida64te 77-78 leri görüyor, Cinebench'te ise 77 dereceyi görüp testi bitirebiliyor. Oyunda ise 68-70 civarına çıkıyor.

Anakartım CH6, kasam Phanteks P400. Radyatör ön tarafta fanlar dışa üflüyor. Arkada 120'lik egosz fanı var. Üstede 120'lik 1 fan koydum içeri taze hava veriyor. Bu ısılar normal mi ? Bana biraz yüksek geldi nedense.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatov -- 16 Ağustos 2018; 17:20:58 >

• Asus anakartım var. Bios cpu voltaj ayarını manuel özel bir sayı
    girdiğimde örn 1,28125 enter tuşuna bastığımda kendisi otomatik bir sayı atıyor 1,2500 gibi.
    Çözüm nedir yardımlar için teşekkürler.

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"
  • useresearch kullanıcısına yanıt
    resimin altında bilgi var min max diye ona göre başa 0 koyacaksın sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

1700 için buhttps://www.incehesap.com/gamepower-iceberg-240-ryzen-uyumlu-fiyati-35060/ soğutucundan aldım. OC'siz boşta 35-38 arası. Oyunda 45-55 arası. Yükte 62 civarı. 3.9'a oc edince. 10 dakikalık aida64te 77-78 leri görüyor, Cinebench'te ise 77 dereceyi görüp testi bitirebiliyor. Oyunda ise 68-70 civarına çıkıyor.

Anakartım CH6, kasam Phanteks P400. Radyatör ön tarafta fanlar dışa üflüyor. Arkada 120'lik egosz fanı var. Üstede 120'lik 1 fan koydum içeri taze hava veriyor. Bu ısılar normal mi ? Bana biraz yüksek geldi nedense.
    radyatörü üstte takma imkanın varsa daha iyi olur fanlar içerden alıp dışa atar öne de 2 fan içeri üflese çok iyi olurdu.

EKLEME: kasan buysahttps://www.qpbilisim.com.tr/phanteks-eclipse-p400-cam-kapakli-siyah-bilgisayar-kasasi üste takılıyor sanırım radyatör oraya tak farkı göreceksin radyatör fanları yukarı üfleyecek şekilde takacaksın ön panele de içeri üfleyecek şekilde 2 14lük fan taktın mı kasan Sibirya gibi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 20 Ekim 2018; 1:37:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

resimin altında bilgi var min max diye ona göre başa 0 koyacaksın sanırım
    Cevabınız için teşekkürler. Denedim olmadı. Entera basınca otomatik rakam atıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

radyatörü üstte takma imkanın varsa daha iyi olur fanlar içerden alıp dışa atar öne de 2 fan içeri üflese çok iyi olurdu.

EKLEME: kasan buysahttps://www.qpbilisim.com.tr/phanteks-eclipse-p400-cam-kapakli-siyah-bilgisayar-kasasi üste takılıyor sanırım radyatör oraya tak farkı göreceksin radyatör fanları yukarı üfleyecek şekilde takacaksın ön panele de içeri üfleyecek şekilde 2 14lük fan taktın mı kasan Sibirya gibi olur

Alıntıları Göster
    Malesef hocam benimkinde üste takılmıyor

• Merhabalar 2600x ve stok soğutucu için tavsiyeniz var mi ? Anakart x370 gaming plus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

Merhabalar 2600x ve stok soğutucu için tavsiyeniz var mi ? Anakart x370 gaming plus.
    Noctua u12s , u14s

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.