Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro 'Baba Konu' (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
10
Favori
15.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim bi bakacağım. Belki de indirilmiştir.
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    17.30'dan başka chipset sürücüsü çıktı mı ? ben sürekli bunu görüyorum başka birşey görünmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

Teşekkür ederim bi bakacağım. Belki de indirilmiştir.
    http://support.amd.com/en-us/download buradan ekran kartını ve işletim sistemini seçip sonuçları görüntüle yi tıkla alt resimde örnek kendi kartımı seçtim.

1
    AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"
    http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows%2010%20-%2064 buradan alt resimdeki bölümü seç ve indir kur.

2
    AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"

sonra güç seçeneklerinden amd ryzen balancedi seç alt resimde görülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ekim 2017; 18:54:57 >

• Arkadaslar packed dediginizi actim. 3 ve 5 dakikalik yaptim arada duruyor cunku. Devam ettiginde tekrardan teste baslamiyo anlamadim oyle sayiyo surede.

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yardımınız için. Şimdi tam emin oldum ben bunu yüklemedim. Çünkü güç seçeneklerini falan seçenek bende yok. Peki bunu yükleyince ramlari 3200 mhz de çalıştırabilecek bir etki yapar mı? Asus Prime B350m-A anakart ve Corsair Lpx 3200 mhz kırmızı soğutuculu Ddr4 ram var 2133 mhz olarak çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

İyi de o soğutucu ile 3.8GHZ'de bile stabilite sağlaman cok zor, 3.6-3.7GHZ anca. Soğutucunu değiştirsen bile 4GHZ hızını denesen ilk mesajda bahsettiğim anakart kısıtına takılacaksın. Garantilik bir problemin yok görünüyor, ilk mesajı baştan sonra tekrardan bir oku derim

Hocam ilk mesajda dediklerini harfi harfiyen yaptım. Peki bu stok soğutucu ile başkaları nasıl 3.8'u rahat görüyor? Ayrıca b350 anakartlarla yapanlar var.
  • Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    yok bunun ram ile alakası yok bu işlemci performansını artırıyor biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ekim 2017; 23:16:50 >
  • fpwr kullanıcısına yanıt
    3.8GHZ sende görürsün, hatta 4GHZ bile görürsün ama önemli olan görmek değil, stabil tutabilmek O yapan dediğin arkadaşları çağır şu konuya yapsın OCCT:Linpack testini de görelim boyunun ölçüsünü
  • quote:

3.8GHZ sende görürsün, hatta 4GHZ bile görürsün ama önemli olan görmek değil, stabil tutabilmek O yapan dediğin arkadaşları çağır şu konuya yapsın OCCT:Linpack testini de görelim boyunun ölçüsünü

Anladım hocam teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
  • 1600x Başarılı sonuçlar. Sıcaklık değerleri occt tam yük altında noctua nh d15 ile alınan değerler.
    3.9 Ghz - 1.32V / 60°C 1000 rpm
    3.8 Ghz - 1.26V / 54°C 640 rpm

1.4V altında 4.0ghz de de stabil kalır belki ama gerek görmüyorum.

Görüldüğü gibi 1600x e verilen fazladan birkaç dolar çok da gereksiz değil. Bir ara kullandığım 1700 3.8Ghz için 1.35V istemişti.
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Üzülerek söylemeliyim ki verilen o birkaç dolar gereksiz olabilir. Ryzen işlemcilerin neredeyse tümü 3.8-3.9GHZ hızlarından sonra önceki hızlara göre uçuk denebilecek bir voltaj farkıyla daha yüksek hıza ulaşabiliyorlar. Yani aradaki 100MHZ için çok daha yüksek voltaj vermen gerekebilir. X serilerinin içerisinde tek fark atabilen R7 1800X modeli ki onun bile kötüleri denk gelebiliyor. İstersen test için bir dene 4GHZ hızını, hak vereceğini düşünüyorum.
  • serhan83fb kullanıcısına yanıt
    Vcore 1.4 üzeri sıkıntı. Hadi 1.45 desek. Sizinki 1.46Vcore çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 13 Ekim 2017; 10:14:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Vcore 1.4 üzeri sıkıntı. Hadi 1.45 desek. Sizinki 1.46Vcore çalışıyor.

Yapilmasi gereken birsey varmi?
    İşlemci ısısı sınırda, throttling yemeden OCCT durdurmuş testi veya bir şekilde stabil değil sistemin. Isının çok yüksek olması veya votlajın yetersiz gelmesi kaynaklı.
  • Program durdurmadi 5. Dakikadan sonra beklemeye aldi sadece diger turlu 10 dakikaya automatikten cikardigim zaman test devam ediyo.benim demek istedigim nasil duzeltebiliriz
    Uygulamayı silip tekrar kur ve Linpack testini standart ayarlarıyla çatıştır.
  • quote:

Uygulamayı silip tekrar kur ve Linpack testini standart ayarlarıyla çatıştır.

Tesekkurler denicegim. Fakat biostan felan bu vcore degerini dusurebilicegim bir ayar varmidir?
    Core voltage verdiğin yer ve LOADLINE CALIBRATION kısmı
  • quote:

Core voltage verdiğin yer ve LOADLINE CALIBRATION kısmı

Uygulamami istediginiz bir deger varmi girmem icin. Tavsiyeniz nedir?
    Önce bir macununu değiştir öyle dene derim, önerdiğim değerler ilk konuda mevcut
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.