Şimdi Ara

AMD Ryzen 5800X 4.500 TL - @itopya (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
5.585
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Kargolandı hocam çok az adetli vardı zaten belki bitirmek için yapmışlardır. Dey Elektronik'i takip edin arada güzel indirimleri oluyor. 248 tl'ye a320 anakart kaçırdım :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam amd ile ısınmama ve az güç harcama terimlerini aynı cümlede kullanmak komik geliyor bana. belki linç yiyeceğim ama bu tarz işlemcileri hiçte az güç tüketmiyor. 5800x 5900x soba gibi zaten. He intel az mı ısınıyor, az mı güç tüketiyor? tabii ki hayır ama bu amd'yi haklı çıkartmaz.

Ayrıca Amd sistemlerde garip bir ram sorunu var. xmp gibi ön ayarlı ayarlar ile de açılmıyor, anakarttan da açılmıyor. bahsettiğim hız 3200 mhz, 3600mhz gibi normal hızlar. Anakart desteği olarak hem bu hızlar var hem de 5400mhz kadar desteği var ancak ram hızını arttırınca sistem açılmıyor. bahsi geçen işlemci ise 5600x... Bu yüzden soğudum. 5 yıllık 6700k ile 3600mhz kullanıyorum. Aldığım anakart ilk çıkan ddr4 anakart... yorum yok.

• Mojidozirikato kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. Çok güzel fiyat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2600 ile 3070ti kullanıyordum 5800x ilaç gibi gelecek galiba :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • karşim sen işi biliyorsun yolunu bulmuşsun bilmeyen ne yapacak su soğutma kasa gömülecek.biostu çarpan voltaj sabitlemeydi yapamıyor insanlar yani adamı mühendis eder o derece ısınıyor.amd fanısındır güzellersin översin ama amd fanlarının farkı kötü yönlerini de söylüyor daha delikanlı bir community.AMD Ryzen 5800X 4.500 TL - @itopya 

• mike4peace kullanıcısına yanıt

bunları herkes biliyor ryzen camiasında gizli saklı yoktur 5800x ısınıyor ama söyleme diye bir şey yoktur en ufak sorunu söylenir.iyi ki 5800x almamışsın o soğutucuya sıkıntı yaşardın hızı düşürüp sabitleyip voltajı da sabitlemen gerekirdi.tak istediğin ekran kartını devam güle güle kullan.

• 20 yıldır amd kullanıyorum amd fanı diye birşey yoktur fakirdir o adam AMD Ryzen 5800X 4.500 TL - @itopya 

• millet i5 i7 alırken tercih etmediği için gidip athlon phenom fx alan kullanıcıları hastaneye yatırmak üzere toplamak lazımdı zamanında.o yüzden amd camiası biraz kırıktır.AMD Ryzen 5800X 4.500 TL - @itopya 

• Eski amdler çöptü lakin amd güzel yol aldı bence.. 360mm radyatörü tost yaptım ve boşta sıcaklıklarım üstelik fanların çoğu %25-40 arasında- pompa %50.. Kimsenin fanı değilim, işime ne gelirse onu kullanırım. Intel işlemci pinlerini anakart üreticilerine kitlediğinden beridir F/P ürün çıkartamıyor, anakartları çok pahalı.. AM5 sokette amd kardeşimiz de pinlerini anakart üreticilerine kitledi. Bakalım F/P başarısı el değiştirecek mi

AMD Ryzen 5800X 4.500 TL - @itopya

AMD Ryzen 5800X 4.500 TL - @itopya 

• Bragorn kullanıcısına yanıt
    Soğutucu ne var hocam sizde? Kasanın ön tarafına mı monte ettiniz acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsair H150 var evet kasanın ön tarafında yer alıyor.. Ben zaten radyatörü soğutabileceğimden %100 emindim ve pompa hızının +3000RPM olması ve çok güzel görünme sebebiyle bunu satın aldım. Şimdi radyatör 2x20cm fan ve 3x12cm fan arasında yer alıyor. 10 dakika falan kullanımı bıraktığımda, sıcaklıklar oda sıcaklığına yaklaşmış oluyor ( Oda sıcaklığı 22.5 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bragorn -- 23 Mart 2022; 21:45:35 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.