Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.820
Cevap
135
Favori
664.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 25.3.2024)
Giriş
    Muhtemelen default ayarlarda dizginlemek için öyle diyordur. Defaultta benim işlemcim oynadığım bir oyunda 68 dereceye vururken, manuel ayarlarda 58 dereceyi geçmiyor. Voltajı ve hızı sabitlersen senin soğutucu çok çok yeter.
  • Master_Sergeant kullanıcısına yanıt
    ne bileyim kardeş autoda boşta bile 45 50 diyorlar ya onu hiç sevmem o yüzden taktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

ne bileyim kardeş autoda boşta bile 45 50 diyorlar ya onu hiç sevmem o yüzden taktım
    Ama iyi de hocam, eski nesillere göre daha performanslı olan bir işlemciyi eskilerin sıcaklığıyla karşılaştırmak doğru olmaz. Varsın boşta 30c değil 45 çalışsın sonuçta elimizde tutmuyoruz
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    3600 veya 3600x sonuçlarına göre beklediğimden fazla bir fark olmuş sentetik testte. inşallah pratikte de böyle olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • donda kullanıcısına yanıt
    tamamda kardeş sıvı soğutma takın demek nedir? belki ben sevmiyorum sıvı soğutma böyle saçma tavsiye mi olur hava soğutma olmaz der gibi
  • AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !
    horizon zero dawn veriyordular ne ara walhallaya geçtiler :)
    https://store.donanimhaber.com/2f/0f/db/2f0fdb3f8d94d6b82ba689ebfbdb65b6.jpeg

4000 serisi APU ile 2166mhz FCLK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 29 Haziran 2020; 14:43:23 >

5000 serisi APU'lar cezanne yine VEGA kullanacak.
  • https://www.asus.com/Motherboards/TUF-GAMING-B450M-PRO-S/overview/

ASUS'tan 32mb biosa sahip yeni B450 anakart.

Bu ne anlama geliyor, b550 varken 32mb'lı b450 satışı bitmeyecek fakat 16mb bios kullananları sancılı bir süreç bekliyor, 16mb anakartlar ile 4000 Zen 3 serisini ilk günden kullanmak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 29 Haziran 2020; 15:26:13 >
    32mb bioslu gigabyte b550 aorus pro mu alsam ne yapsam. Gigabyte yeni revizyon olarak çıkardığı x570 lere bile 16mb bios koymakta ısrarcı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sen cigo al cigo
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Sana inat cigolayt ışıklı aorus don çıkarsın gidip alacam . Ben memnunum cigolayttan, alayının biosu aynı, hiç yabancılık çekmiyom .

Edit: Yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için ışıklandırmalar ön tarafta olmalı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Sergeant -- 29 Haziran 2020; 19:12:0 >
    adamlar başka tip bios yazamıyor ki tabi aynı olacak hepsi
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Yooo isteseler yazarlar ama istemiyollar, yoksa akıllı, zeki benim cigolaytım .

• https://m.youtube.com/watch?v=WgpqJ9ccC9M&t=618s

Hindistanda bir youtuber 3600xt li sistem kurmuş. Youtuberlara dağıtmaya başladılar sanirim.

• zzonerr Z kullanıcısına yanıt
    NDA'dan haberi yok herhalde.

Neyse biz işimize bakalım; Autoda oyunalrda cpu çalışma hızı 4200mhz zaten 3600 alıp 4.4 kullananlar var, bu XT ürünler boşuna çıkıyor.
    Valla ben de onlardan biriyim. Konu da açtım. Sıcaklıklar bende daha düşük, tüm cekirdeklerde 4.5ghz olarak kullanıyorum. Geekbench skorum da daha yüksek. Bakalim Turkiyede satış fiyatı ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Yooo isteseler yazarlar ama istemiyollar, yoksa akıllı, zeki benim cigolaytım .
    Fiyatını bilmiyorum ama B550 Aorus Pro cok guzel Anakart bugun incelemesini seyrettim Levon da Modart PC VRM ler inanılmaz basarılı ve sıcaklıklar cok dusuk X570 den bile ciddi oranda dusuk diyordu.
  • 3600 XT vs 10400 Oyun İncelemesi
    https://www.bilibili.com/video/BV1hi4y1G7Bp?zw

10400 için 4000mhz ram kullanılmış.

Ekran kartı 5600 xt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 30 Haziran 2020; 2:39:6 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.