Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (258. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.823
Cevap
135
Favori
664.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 21.4.2024)
Giriş
  • heryerde fiyatlar artıyor hayırdır inşallah...Daha da düşer diyoruz daha da yükseliyor anlamadım gitti.

• AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

5900x için heyecanlı bekleyiş AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• Merhabalar

Ram bölümünde konusunu açtım ama bahsi çok geçtiği için burada da sormak istedim. Öncelikle belirteyim daha evvel hiç AMD sistem kullanmadım. Yeni bir Pc topluyorum. Ekran kartı, anakart, işlemci ve ram eksik kaldı. Anakart olarak Asus Crosshair VIII Dark Hero, işlemci olarak ise 5900x almayı düşünüyorum.  Ram konusunda OC yapmayacağım sadece XMP’yi açarım zaten de bu işlerden anlamam. Şimdi soruma gelecek olursak;

-         3600 – 4200 Mhz aralığında

-         CL14 – CL18 gecikmeli

-         Samsung B-die

-         16x2 olarak toplam 32 GB

-         Dual kit

-         Mümkünse RGB’siz

Stabil, serin ve performanslı çalışan bir ram önerisinde fiyattan bağımsız olarak bulunabilir misiniz? Saygı ve selam ile …

• erdal73 kullanıcısına yanıt

selamlar hocam, fiyattan bagimsiz dediniz, o yuzden fiyata bakmadan yaziyorum.

F4-4266C17D-32GVKB - rgblisi de var, ama bu daha iyi olacaktir.

F4-4000C16D-32GVK - 4000-15-19 olan

F4-3600C16D-32GVKC - 4000de sorun olursa diye bu da 3600-16-19 cok daha ucuz digerlerinden

stoklarda pek olmuyorlar, takip etmek lazim. Ve hepsinin rgb versiyonlari da var, tavsiye etmesem de, tercih edeni cok.

• Dostlar merhaba, F/P olarak 5600x işlemci ve B550 anakartla oyun amaçlı kullanılmak üzere aşağıya linkini bıraktığım ramler alınır mı? Ona göre sipariş geçeyim?

https://www.amazon.com.tr/G-Skill-F4-3600C18D-32GVK-18-22-22-42-Al%C3%BCminyum-So%C4%9Futuculu/dp/B07Z86WC1Z/

• AVSEQ01.DAT kullanıcısına yanıt
  • sieger kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkür ederim.

İlk iki seçeneğiniz bayağı iyiymiş. Bulabilirsem bunları almak isterim. Acaba Stabilite, serinlik ve performans (Öncelik stabilite sonra performans) olarak önceliğiniz hangisi olurdu? Birde Link paylaşabilirseniz çok güzel olur? Saygı ve selam ile ...

• Anisotropic kullanıcısına yanıt
    Dostum nerden aldın acaba? Bulamıyoruz hiç bir yerde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • erdal73 kullanıcısına yanıt

serinlik icin voltajlarina bakmalisiniz 1.35 olan daha serin olacaktir tabi ki. Ama kasa icinde duzgun hava akimi saglamissaniz hic birisi sorun vermez. Ben 1.56v ile kullaniyorum mesela yuksek yuk altinda bile 38 dereceyi gecmiyor.

Bunlarin hepsi iyi hic birisi yanlis karar olmayacaktir, ama anakartinizla alakali aratin, bazen destekliyor yazar, ancak sorun cikartir. Kesin kontrol etmek lazim, siradan ram degiller cunku.

• quote:

Orijinalden alıntı: sieger

serinlik icin voltajlarina bakmalisiniz 1.35 olan daha serin olacaktir tabi ki. Ama kasa icinde duzgun hava akimi saglamissaniz hic birisi sorun vermez. Ben 1.56v ile kullaniyorum mesela yuksek yuk altinda bile 38 dereceyi gecmiyor.

Bunlarin hepsi iyi hic birisi yanlis karar olmayacaktir, ama anakartinizla alakali aratin, bazen destekliyor yazar, ancak sorun cikartir. Kesin kontrol etmek lazim, siradan ram degiller cunku.

Intel kafasıyla AMD için öneri yapıyorsunuz, adam sadece xmp açacam demiş. Onca para verip ilk iki ram ile 2:1 olacağı için performans alamaz.

• omerfak kullanıcısına yanıt

Merhaba, neye göre çöp dediniz acaba? Linkini attığınız ramler 16Gb. Ben 32Gb linki verdim. Aynı fiyata iki kat daha fazla ram. Benim attığım ramler 3600mhz sizinki 3200mhz. Evet CL14 ve CL18 mutlaka fark edecektir ancak iki katı fiyat ödemeye değecek bir fark oluşacakmı gerçekten?

• No Way Out kullanıcısına yanıt

Evet hala AMDlerde 4000lerde durum ne olacak belirsiz, bios updateleri ile daha iyilesebilir mi diye bekliyorum. O yuzden 3.yu koydum, daha amd icin optimize edildigi soylenen ramler cikmadilar, bekliyoruz hala, cikanlar da pek bir ise yarar vaziyette degiller maalesef.

• Haızr sağda solda indirim varken Ryzen 5 5600 x için şu an verimli / performanslı çalışacak ram hangisi arkadaşlar. NOT : OC yapmıyorum , XMP açıp geçeceğim..

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Intel kafasıyla AMD için öneri yapıyorsunuz, adam sadece xmp açacam demiş. Onca para verip ilk iki ram ile 2:1 olacağı için performans alamaz.

Alıntıları Göster

Peki siz ne önerirsiniz acaba? Açıkçası biraz daha bekleyebilirim. Çünkü anakart ve işlemci alacağım ama ikisi de daha piyasada yok. Sizin tavsiyeniz nedir? Saygı ve selam ile ...

• İnventus'tan ryzen alan arkadaşlar farcry 6 kodunu alabildi mi acaba? Mail attım dönüş olmadı

• ForqotteN kullanıcısına yanıt

Cuma günü gönderdiler bana.

Bir kaç arkadaşımız daha aldıklarını yazdılar..

Ilk kodu bekliyoruz demişlerdi haber vereceğiz dediler,ertesi gün forumda alanları görünce tekrar mail attım,alan arkadaşlar olmuş diye.Bir kaç saat sonra geldi.

Takip edin..

• Haklısınız ben Samsung B-Die olduğu için öyle söyledim ama tabi ki aradaki farka değeceğini sanmıyorum hem de 32 GB modellerin daha iyi performans verdiğini söylüyor Gamers Nexus.

• qp bilgisayarda ryzen 9 5900x var arkadaşlar. Ancak anakart işle birlikte satıyorlar. Asus anakart düşünen ama almamış olanlar bence kaçırmasın.

https://www.qp.com.tr/search/asus%20amd%20ryzen%209%205900x%20upgrade%20paketi?amnoroute

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digitayf -- 24 Kasım 2020; 13:16:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sieger

Evet hala AMDlerde 4000lerde durum ne olacak belirsiz, bios updateleri ile daha iyilesebilir mi diye bekliyorum. O yuzden 3.yu koydum, daha amd icin optimize edildigi soylenen ramler cikmadilar, bekliyoruz hala, cikanlar da pek bir ise yarar vaziyette degiller maalesef.

Hala Intel kafasıyla yorum yapıyorsunuz.

Ramin amd ye optimize olması diye birşey yok.

AMD işlemcilerde flck hızı diye birşey vardır, fclk hızının 2 katını geçersen ramden performans alamazsın.

"FCLK Hızı?

Sadece bazı CPU'lar 2000 FCLK'de çalışabiliyor, hepsinin garanti çalışma hızı 1900 FCLK."

XMP ile kullanacam diyen adama 3800mhz üstü önerilmez çünkü çalışacğaının bir garantisi yok. Ancak 3800'de 1:1 olarak kullanabilir. O da doğru anakart seçimi yapmış ve üreticisi doğru düzgün bios yazmışsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdal73

Peki siz ne önerirsiniz acaba? Açıkçası biraz daha bekleyebilirim. Çünkü anakart ve işlemci alacağım ama ikisi de daha piyasada yok. Sizin tavsiyeniz nedir? Saygı ve selam ile ...

Alıntıları Göster

Bu tarz yüksek frekanslı, pahalı ramler sokağa atılmış paradır, kimseye tavsiye edip yanlış yönlendirmem.

Şu an piyasdan 600 tl alabileceğiniz 3000mhz micron e die ram ile 3800 cl16(57ns), 4000 cl17(55-56ns) şeklinde günlük kullanabilirsiniz.

İlla pahalı ram alınacaksa 3200mhz cl14 samsung b die alınabilir. Zaten piyasada ki yüksek mhz'li düşük cl pahalı satılan bu rame fabrika çıkışlı farklı xmp atılıp satılan halleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 24 Kasım 2020; 13:29:20 >

• 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.