Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.823
Cevap
135
Favori
664.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 21.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: Bezdumda

Oyun testleri tahmini ne zaman yayınlanır? Net bir tarih var mı?

Net bir tarih yok fakat 5 Kasım öncesinde yüksek ihtimalle yayında olacaklardır. AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• Arkadaşlar işlemcilerin çıkış tarihi nedir ve ülkemizde ne zaman satın alınabilir.

• AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• Beceriksiz Adam kullanıcısına yanıt
    Ilk mesajı okuyabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cevabınız için teşekkür ederim, 5 Kasım tarihini gördüm ama ülkemizde de bu tarihte alabilecek miyiz merak ettiğim burası hocam.

• Beceriksiz Adam kullanıcısına yanıt
    Globalde satışa çıkış tarihi 5 Kasım. Bir aksilik çıkmazsa o tarihte satışta olur.

• Evet 3700x'i sattım şu an 5900x için hazır durumdayım. Olur da u14s soğutamazsa diye d15 chromax aldım bakalım. Eğer o da yetmezse o zaman işler karışacak biraz AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

Evet 3700x'i sattım şu an 5900x için hazır durumdayım. Olur da u14s soğutamazsa diye d15 chromax aldım bakalım. Eğer o da yetmezse o zaman işler karışacak biraz  

Bence yeterde artar :)

• Amd nin asıl yapması gereken ne biliyor musunuz?
    Milleti hem cpu hem gpu olarak amd almaya zorlamak
    Onu da 2 sini ayrıcalıklı olarak birbirleri ile daha iyi çalışması sağlamasını sağlayarak yapabilir. Bilmiyorum belki bunu düşünmüşlerdir önceden ama bu ikili kullanılınca belli avantajları olsa güzel olurdu diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 24 Ekim 2020; 18:1:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam gencler, rtx 3080 yanina 3700x ile 5600x arasinda kaldim da. yeni oyunlarsa multicore destegi var artik deniyor, multide 3700x daha guclu, singleda 5600x. oynayacagim oyunlar genelde AAA olacak ama wow falan da oynuyorum, fps farki olursa ne kadar olur 2K gamingde sizce? %3-5 farkedecekse beklemeyip 3700x basicam da kararsiz kaldim. 2K 165hz gsync monitorde oynayacam 5-10 fps farkini cok anlayacagimi sanmiyorum :D

• VU22 V kullanıcısına yanıt

Benchmark testleri yakında gelecektir onları bekleyin derim.

• onkuba kullanıcısına yanıt

Bakalım inşallah öyle olur. Ryzen 3000 ler ile öyle bir şey oldu ki cpu ya manüel oc yapmak çok gereksiz bir hal aldı. 5000 lerle beraber biraz daha geliştiyse herkes pbo açıp kullanır.

Sadece single core performansı da iyi değil. Çoklu olarak da daha iyi pbo. Eğer maksimum hızda kalmayı sağlayacak soğutucun varsa. Benim 3700x işte 4300 e yakın boostta sabit bir şekilde r20 yi tamamladı. Manüel oc de sabit 4200 de 1.3v istiyordu üstüne hızını düşüremiyordu ve performansı da daha düşüktü tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 24 Ekim 2020; 22:36:38 >
  • Paister P kullanıcısına yanıt
    amd 5inden once yasagi kaldirmaz diyorlar da. sabirsizlandim gpuyu alinca :D 10 gun bekleriz heralde

• VU22 V kullanıcısına yanıt

Benim de aklımda Ryzen 9 5900x ve Rog Strix RTX 3080 var ben de bekliyorum 5'inden önce artık ne zaman bilmiyorum incelemeler gelecektir bence yoksa insanlar testlerin durumunu almadan önce nasıl görecek? Nvidia gibi 1 gün önce inceleme yasağını kaldırabilirler belki. AMD ekran kartları da tanıtılmış olur belki onlara kayarım ama Nvidia cephesinde DLSS, RTX gibi oturmuş ve hala her geçen gün gelişen yeni oyunlara gelen teknolojiler varken AMD kaymak mantıksız geliyor bana gelse bile daha yeni getirecekler hangi oyunlara gelecek mesela? AMD'nin hamlesini göreceğiz artık bakalım ne yapacaklar. Umarım düzgün bir şeyler yaparlar da rekabet yüzünden fiyat düşüşleri vs. olur, stoklar düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paister -- 24 Ekim 2020; 22:34:52 >
    bence de amd gpu henuz gecilmez software farkindan dolayi. ben zaten cuda kullanacagim icin mecburdum nvidiaya.
    multitask ne yapacam da 3700x lazim diye dusundum bulamadim. 5600x bekleyecem heralde 10 gun, 10900kya bile %10 basmis 300dolarlik chip :D yeni chipler icin anakartin biosu yenilemek falan gerekecek mi? o konuya cok yabanciyim. asus tuf b550 plus var yeni kart ama chip daha da yeni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VU22 -- 24 Ekim 2020; 22:38:20 >
  • Gerektiğini okumuştum galiba reddit üzerinde. Emin değilim çıkınca göreceğiz eski ryzen işlemciniz varsa onu takıp güncelleyebilirsiniz zaten. Hatta bazı model anakartların üzerinde bir tuşa basarak bile güncellenebiliyormuş.

• AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !
  • Konuya tam hakim değilim bilenler yazarsa sevinirim. Ryzen 3300x almayı düşünüyordum hem piyasada bulunmuyor hemde aşırı pahalı bir fiyatlandırma söz konusu burada. Yeni seride 4300x olacak mı olacaksa fiyat bilgisi var mı ? Son olarak tek ccx olacaktır değil mi ?

• muaz1984 kullanıcısına yanıt
    5600x-5800x-5900x-5950x aciklandi sadece. daha gelmez

iyi bari bios usb slotu ise yarayabilir

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.