Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (436. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.823
Cevap
135
Favori
664.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 21.4.2024)
Giriş
  • Ayarlarınızı anlamadım curveyi kapattınız galina 1.27 v verdiniz boast manuel mi auto mu 4.8 fixmi görüyorsunuz tüm çekirdeklerde hiç bir şey anlamadım.

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Stok kullanan adamım. Aralıktaki biosta bile sorun yoktu da güncel gelince atlıyor insan.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derin07

Ayarlarınızı anlamadım curveyi kapattınız galina 1.27 v verdiniz boast manuel mi auto mu 4.8 fixmi görüyorsunuz tüm çekirdeklerde hiç bir şey anlamadım.

hocam işlemcinin stock haline sadece manuel olarak(override bölümünden) 1.27 voltaj veriyorum.başka hiç bir ayar yok.oyunlarda işlemci 4.8 ghzye kendini boostluyor.crash yemedim hiç.bu voltajda performans kaybım olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro725 -- 10 Nisan 2021; 19:58:19 >
  • benim karta tam 27 adet bios çıktı yayınlanmayanları saymıyorumAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! ben son biosu her zaman yüklerimAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• quote:

Orijinalden alıntı: Maestro725

hocam işlemcinin stock haline sadece manuel olarak(override bölümünden) 1.27 voltaj veriyorum.başka hiç bir ayar yok.oyunlarda işlemci 4.8 ghzye kendini boostluyor.crash yemedim hiç.bu voltajda performans kaybım olurmu

Alıntıları Göster

Sanırsam olur,çünki gerektiğinde daha fazla mv kullanabildiğine göre..

• quote:

Sanırsam olur,çünki gerektiğinde daha fazla mv kullanabildiğine göre..

Alıntıları Göster

direk tüm çekirdekleri 4.6 ghzye sabitleyip 1,27mv kullanmak mı daha mantıklı yoksa bu şekilde kullanmak mı hocam

curve optimizerda sıcaklık pek degişmiyor

• 4600 MHz ye sabitlerseniz o volt bayağı fazla hatırladığım,1.15 gibi idi galiba benim kullandığım..Yarın notlarından kontrol ederim..

• Curvenin şöyle faydası var sabit voltta,her çekirdek farklı kalitede olduğundan minimum volt ile 4600 ayarlayıp mavi ekran yememeyi curve ile ayarladığınızda ince ayar yapıldığında bayağı serin kullanma imkanı oluyor..

• quote:

4600 MHz ye sabitlerseniz o volt bayağı fazla hatırladığım,1.15 gibi idi galiba benim kullandığım..Yarın notlarından kontrol ederim..

ctr 2.0 ile denedim 4475 ghzde 1.19 da crash attı ondan 1.275 girdim

• Muten Baba kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Bende 5950X işlemci var. Yeni kurdum sayılır. İşlerimin yoğunluğundan çok fazla vakit ayıramadım.

• TimurTheGreat T kullanıcısına yanıt

Çok oldu 5950X alalı hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun diyelim. Güç kaynağından dolayı geç kurdum sistemi. Kurduktan sonra ne gibi ayarlar yaptınız Hocam?

• Hiç bir ayar yapmadım, stok kullanıyorum. Şuan renderda 55.derece filan, aslında daha da dusurebiliyorum sıcaklığı ama fan sesi cogalmasin diye bu seviyede tutuyorum. Ben çok beğendim işlemciyi, uzun süre işimi görecek bir işlemci. 1.3v civarında 4.5ghz seyrediyor , ama bu işlemciye oc yapmayı çok mantıklı bulmadım, belki sabit voltaj ve sıcaklık için mantıklı ama performans getirisi elde etmek için kesinlikle mantıksız.

• Bende OC yapmadım. Sadece fan ayarlarını değiştirdim. CPU-Z ve Cinebench R23 Bench skorları pek iyi gelmediğini düşünüyorum. Sizinkiler nasıl?

• TimurTheGreat T kullanıcısına yanıt

25500 civarında alıyor , bence de biraz düşük. Anakart incelemesi yapacağım yakın zamanda oradan da tekrar bakarız.

• İlk aşamada CPU-Z Single 675.8 Multi 11922.1 çıktı. Sanırım Resize Bar ayarından sonra 609 ve 12481.1 çıktı. Timespy genel sonucu 17217 çıktı. Bunun CPU sonucu 14738 (Excellent) oldu. Cinebench R23 Single 1443 ve Multi 27094 olarak gösterdi kendini.

• Benim multi puanım daha düşük, sebebi işlemci ile alakalı. Sendeki işlemci all core da stok iken daha fazla boost atabildiği için öyle puan alıyor. Nasip bunlar daha hayatımda standardın üzerinde 1 cpu denkgelmedi bana alıştım AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• Soğutucu performansı boost yapmasına imkan veriyor olabilir mi? 3603 Bios çok yeni ve kararlı olduğundan da etkiler performansı. Sadece kafamı karıştıran ilk başta 675 single iken 610 almaya başladım. Resize bar olayından sonra oldu sanırım

• quote:

Curvenin şöyle faydası var sabit voltta,her çekirdek farklı kalitede olduğundan minimum volt ile 4600 ayarlayıp mavi ekran yememeyi curve ile ayarladığınızda ince ayar yapıldığında bayağı serin kullanma imkanı oluyor..

Dediginiz gibi Tek tek cekirdekleri denedim hocam yinede cok isiniyor cs go da bile 80 ni geciyor curve optimizer ile.stress test yapamiyorum cok isindigi icin

All core 4.6 ghz 1.2 crash veriyor aida64ün stress testinde.1.25mv sorunsuz max 80derece goruyor testde,oyunlarda 70 derece max boyle kullanacam gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro725 -- 11 Nisan 2021; 18:32:40 >
  • 4.6 GHz de 1.25v mümkün değil sanki stabil olduğundan emin misiniz :)

• 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.