Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (435. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.822
Cevap
134
Favori
664.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 20.4.2024)
Giriş

Hatirladim hocam sizi sorununuz kisa surede cozulmus cok sevindim benim ilk parti mi bilmiyorum fakat sorunluydu kismetime endeks bilişim garantisiydi onlarda ürün yokmus sansima, aldigim firmayi hergun arıyorum nerydeyse ama sanki cok umursamiyolar gibime geliyor salliyolar sanki para iadesi istemeye zorluyolar gibi para iadesinde bile bekletecekler gibime geliyor nerden bulastim bu firmaya her yerde de olumlu yorumlari var herkes öneriyor ama bu tip durumlarda gercek yuzlerini gosteriyolar keske amazondan alsaydim basta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !
    AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

Warhol ile ilgili şu ana dek hiç bir kanıt sızmadı fakat yeni cpular çıkmadan durdruk yere yeni chipsetde gelmez...

• yasin_92 kullanıcısına yanıt
    Sizin işlemle ilgili bir gelişme var mı hocam ?
  • Hocam firma o kadar tuhaf ki urun temin etmiyecek o kesin para iadesi istedim teknik servisimiz onay versin yapariz demeye basladilar biraz cazgir cikarttim para iadesi yapacaklar sozde 2-14 gun icinde islemleri baslatmis diye mail geldi cok rezalet bi firma bi daha bulasmam alacak arkadaslarda dikkatli olsun. Forumdan 2.elde bi arkadastan satin aldim bugun geldi eve gecince montajini yapicam insallah sorun yasamam daha

• seko.tr kullanıcısına yanıt

bu tip firmalara düştün mü yandın hep yan çizip yeni işlemciyi yollamazlar ben asla almazdım bu firmadanAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• seko.tr kullanıcısına yanıt

Para iadesini de yapmislar hocam kurtuldum sonunda. Pazarteside 2.el bölümünden 1 aylık hic kullanılmamış 5600x buldum montajini yaptim sorunsuz calisti kendiliginden 4.65 ghz oc yapti voltaj cok normal seviyelerdeydi herhangi mavi ekran vs yok

• arkadaşlar ryzen 5800x sisteme geçtim ancak sıcaklıklar fazla sanki.be quiet rock 2 sogutuc ile 80-82 dereceleri görüyorum.normal mi acaba.

undervolt gereklimidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro725 -- 8 Nisan 2021; 22:30:58 >
  • geçen arkada pc iş yaparken 2.ci CCD 6/12 çekirdeği photoshop-action ve lightroom'a verdim %100 yük.

Kalan 6/12 ilk CCD PUBG oynarken hiç dert olmadı.

Toplam sistem ram kullanımı 64gb/38gb civarındaydı.

5900x rahat ettiriyor.Şu windows'a temelli çekirdek ataması kaydetme vb gelse programları bölüştürsem.

5950x 'i istemişimde aradaki farkı başka şeyde kullandım :D ses kayıt arayüzü vb bek upgrade, mikrofon filan

• Memnunmuyuz amd ci kardeşlerim. hepiniz render alıyorsunuzya . hepınız cpu-z benchmark ve r20 23 kasıyorsunuz. memnunsunuz umarım.

ama ben İntelimle sizlerden daha memnunum.

• diyene bak imzasında 10700k 5.1ghz oc yapmış yazıyor derecesini bile yazmış AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin_92 -- 9 Nisan 2021; 14:42:5 >
  • 5800X En sıcak işlemci sıvı soğutmayla bile zor soğutuyor millet

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Memnunmuyuz amd ci kardeşlerim. hepiniz render alıyorsunuzya . hepınız cpu-z benchmark ve r20 23 kasıyorsunuz. memnunsunuz umarım.

ama ben İntelimle sizlerden daha memnunum.

"5200 ring 49 yapan 10700 k bile kesmedi beni

bu hafta içi 10850 k satın aldım."

"Memnunmuyuz amd ci kardeşlerim. hepiniz render alıyorsunuzya . hepınız cpu-z benchmark ve r20 23 kasıyorsunuz. memnunsunuz umarım.

ama ben İntelimle sizlerden daha memnunum."

nasıl bir cumledir?Mantıgı,maksadı nedir?Bir Ahmet Cakar havası bir narsizm havası var cumlede...

neyle olctun kendi memnuniyetini ve AMD kullananların memnuniyetini?Nasıl bu kanıya vardın?

İster 24 saat oyun oynar adam ister 24 saat Cinebench calıstırır.Kendi karar verir.

10850K,10900K alıp render alan yok mu?Sirf oyuna mı alınıyor tum 10850K lar?

memnun olacagını dusunmus ki AMD tercih etmis.Sen de Intel etmissin.

Adam belki PCIE 4.0 ile 980SSD kullanmaktan keyif alıyor.Belki Prize Wattmetre bagladı Prizden cekilen gucu gordukce mutlu oluyor.Render alırken 540W yerine 340W golrunce keyifleniyor.Belki 16 cekirdegin 10 unu Rendera 6 sını oyuna kullanıyor.

Memnuniyetolcer mi cıkmıs?neye gore olcuyormus?Cekilen Watta gore mi?Multşicore gucune gore miş?Singlecore gucune gore mi?

İndirimli 3500 e 10850K alıp 2500 e de Z590 alınca mutlu olunuyor da, 5000 e 5900X 2000 e de X570 alan kahır mı ediyor?

Ben memnun degilim mesela ne yapacagız?B460 a 11. nesil destegi yok diyor Intel bir Anakart daha al diyor.Mutlu mu olayım simdi?

5.2 10700K kesmedi 10850K aldım deyip de hepiniz 24 saat Render alıyorsunuz ya ondan AMD alıyorsunuz demek nedir?

İster AMD alır ister Intel alır ister Apple alır.Pasa gonlu bilir herkesin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 9 Nisan 2021; 15:57:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

5800X En sıcak işlemci sıvı soğutmayla bile zor soğutuyor millet

voltajı 1.275e çektim 4.6 ghzde sıcaklıklar iyi düştü.acaba gözle görülür performans kaybım olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro725 -- 9 Nisan 2021; 19:18:52 >
  • sanmam ama bunu en iyi sen görebilirsin ancak

• Ryzen 5000 için bios gelmesi ne zaman biter? 1,5/2 ayda bir güncel stabil sürüm çıkıyor ve can sıkmasa bile ya elektrik giderse olayı var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro725

arkadaşlar ryzen 5800x sisteme geçtim ancak sıcaklıklar fazla sanki.be quiet rock 2 sogutuc ile 80-82 dereceleri görüyorum.normal mi acaba.

undervolt gereklimidir

Sıcaklıkları hangi oyunlarda görüyorsun hocam? Corsair H100i Elite, Tuf B450 Pro anakart ve Cooler Master MB501L kasa kullanıyorum daha 72 derece üstü göremedim. Bios PBO açık + 200mhz OC.

• kaç oldu? 30 a kadar yolu var anca düzeltiyorlar ryzeniAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !  al bir ups korkmazsınAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 10 Nisan 2021; 8:52:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorhanFr

Sıcaklıkları hangi oyunlarda görüyorsun hocam? Corsair H100i Elite, Tuf B450 Pro anakart ve Cooler Master MB501L kasa kullanıyorum daha 72 derece üstü göremedim. Bios PBO açık + 200mhz OC.

Alıntıları Göster

cs go hocamAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

dark guardian kasa+be quiet rock 2 hava sogutma ile kullanıyorum.pbo cuver optimizer negative 30 yaptım.75 derecelerde cs de

• Tüm çekirdekler - 30 sanki fazla bunun için test yapmalısınız bende rogstrix F üzerinde 5800x kullanıyorum,çift fanlı hava soğutma ile gb20 testinde en fazla gördüğüm ısı 80 C boşta ise 34 c normal kullanımda PS ve LR kullanımlarında max 61 c oluyor.

CPUlar bire bir aynı değildir iyi çekirdeklere daha fazla volt verebilirsiniz kötü çekirdeklerden de daha az volt eksiltebilirsiniz.Ben uzun zamandır şu şekilde kullanıyorum hepsi eksi olmak kaydı ile;0 dan 7 ye kadar sıralama aşağıdaki şekilde;15,9,20,6,15,25,15,15(Buradan da anlaşılacağı gibi en iyi çekirdeğim 4.sıra 2.en iyi çekirdek ise bende ikinci sıra.O mantıkla volt azaltmaları uygulandığında iyi çekirdekler 4927 vs gibi 49 lü seviyeleri diğerleri 4733 te kalıyorlar.

Dün çıkan bios yüklü dikkatimi çeken bir şey gördüm kötü çekirdeklerden bazıları eskiden 4700 den önce reset yiyordu.

Tam manuel sabit volt sabit mhz en az 10 derece daha soğuk oluyor,ben 4600 olarak kullanıyordum.Şimdi auto ve bostlar açık kullanıyorum.

Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: derin07

Tüm çekirdekler - 30 sanki fazla bunun için test yapmalısınız bende rogstrix F üzerinde 5800x kullanıyorum,çift fanlı hava soğutma ile gb20 testinde en fazla gördüğüm ısı 80 C boşta ise 34 c normal kullanımda PS ve LR kullanımlarında max 61 c oluyor.

CPUlar bire bir aynı değildir iyi çekirdeklere daha fazla volt verebilirsiniz kötü çekirdeklerden de daha az volt eksiltebilirsiniz.Ben uzun zamandır şu şekilde kullanıyorum hepsi eksi olmak kaydı ile;0 dan 7 ye kadar sıralama aşağıdaki şekilde;15,9,20,6,15,25,15,15(Buradan da anlaşılacağı gibi en iyi çekirdeğim 4.sıra 2.en iyi çekirdek ise bende ikinci sıra.O mantıkla volt azaltmaları uygulandığında iyi çekirdekler 4927 vs gibi 49 lü seviyeleri diğerleri 4733 te kalıyorlar.

Dün çıkan bios yüklü dikkatimi çeken bir şey gördüm kötü çekirdeklerden bazıları eskiden 4700 den önce reset yiyordu.

Tam manuel sabit volt sabit mhz en az 10 derece daha soğuk oluyor,ben 4600 olarak kullanıyordum.Şimdi auto ve bostlar açık kullanıyorum.

Kolay gelsin

hocam hiç bir ayar yapmadan sadece voltajı override dan 1.27 yaptım.boostla 4.8 görüyor.sıcaklıklar 70i görmedi.acaba bu şekilde düşük voltajda performans kaybı yaparmi.stock voltajı 1.45 civarı

curver optimizer -30 mavi ekran verdirdi kapadım onu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro725 -- 10 Nisan 2021; 14:19:19 >

• 
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.