Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (431. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.822
Cevap
134
Favori
664.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 31.3.2024)
Giriş
    r5 3600
    crucial 2x8 gb 3200 mhz ram

bu sistemden 5600x e gecmeyi planliyorum.birkac sorum var

-ben 3600 islemciyle ramlerimi bi ara 3800 cl 16 da sorunsuz calistiryordum ama sonralari bios update ten mi bilmiyorum 3800 cl 16 da donma reslemeler yasadim. 5600x takarsam ayni sorunu yasar miyim. bu anakartla ilgili bizey midir yoksa islemci mi kaldirmiyordur? 5600x te sorun cozulur mu?

-su an ns degerim 66 68 falan, 5600x gecersem bu belleklerle 55 leri gorebilir miyim. cs go oynadigim icin onemli oldugunu dusunuyorum.

- noctua nhu 12 se sogutma icin yeter mi

- bir de anakart degismicem bios update yapip kullancam ayni sizin yaptiginiz curve ayarlari vs gelir mi yoksa anakarti 550 mi yapmam gerekir o ayarlar icin. ve 450 anakartla ustteki arkadasin yasadigi gibi sorunlat yasar miyim mavi ekran res falan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BorhanFr B kullanıcısına yanıt
    Msi afterburnera hwinfo'dan işlemci sıcaklığı değerini veriyorum. Pcdeki tek oyun GTA 5 şu anda. İşlemci yüzde 50 kullanım falan da değil. 1080pde zaten ekran kartı yüzde 20/40 kullanıyor 3080, işlemci de 20 kullanıyor. Sıcaklık benim oynadığım ayarla işlemcide aynı yine. Ben resolution scale 2,500 ile oynuyorum 4kdan ağır oluyor ekran kartı 90/100 çalışıyor o zaman. İşlemci kullanımı 1080pde test için actigimla aynı civar gözüküyor. Benim sistem mini itx, işlemci sıcaklığı o yüzden de yuksek olabilir ama uzay kurulumdayken rdr 2 benchmarkta da 70/72 goruyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.I.P John Meadows -- 18 Mart 2021; 14:12:15 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.I.P John Meadows

Msi afterburnera hwinfo'dan işlemci sıcaklığı değerini veriyorum. Pcdeki tek oyun GTA 5 şu anda. İşlemci yüzde 50 kullanım falan da değil. 1080pde zaten ekran kartı yüzde 20/40 kullanıyor 3080, işlemci de 20 kullanıyor. Sıcaklık benim oynadığım ayarla işlemcide aynı yine. Ben resolution scale 2,500 ile oynuyorum 4kdan ağır oluyor ekran kartı 90/100 çalışıyor o zaman. İşlemci kullanımı 1080pde test için actigimla aynı civar gözüküyor. Benim sistem mini itx, işlemci sıcaklığı o yüzden de yuksek olabilir ama uzay kurulumdayken rdr 2 benchmarkta da 70/72 goruyordu.

Ben 2K çözünürlükte 2060 ile oynuyorum oyunları. Rdr 2 bende yüklü, hem 2K hem 1080p benchmark yapıp değerleri paylaşayım.

• BorhanFr B kullanıcısına yanıt
    Çözünürlük ayarı ne işlemcide ne de ekran kartinda derece farkı yapmıyordu bende rdr 2'de 200 küsur benchmark yaptım :d.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonerhac

b450 msi gaming plus max
    r5 3600
    crucial 2x8 gb 3200 mhz ram

bu sistemden 5600x e gecmeyi planliyorum.birkac sorum var

-ben 3600 islemciyle ramlerimi bi ara 3800 cl 16 da sorunsuz calistiryordum ama sonralari bios update ten mi bilmiyorum 3800 cl 16 da donma reslemeler yasadim. 5600x takarsam ayni sorunu yasar miyim. bu anakartla ilgili bizey midir yoksa islemci mi kaldirmiyordur? 5600x te sorun cozulur mu?

-su an ns degerim 66 68 falan, 5600x gecersem bu belleklerle 55 leri gorebilir miyim. cs go oynadigim icin onemli oldugunu dusunuyorum.

- noctua nhu 12 se sogutma icin yeter mi

- bir de anakart degismicem bios update yapip kullancam ayni sizin yaptiginiz curve ayarlari vs gelir mi yoksa anakarti 550 mi yapmam gerekir o ayarlar icin. ve 450 anakartla ustteki arkadasin yasadigi gibi sorunlat yasar miyim mavi ekran res falan.
    bu sorularima yardim edecek biri var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: sonerhac

bu sorularima yardim edecek biri var mi?

Alıntıları Göster
  • Asus B550 Rog Strix F kullananlar için yeni agesa bios var,kurabilirsiniz ilk izlenimin eskisinden daha iyi aynı ayarlarda daha yüksek performanslı aynı ısılarda.

• derin07 D kullanıcısına yanıt
    Beta bios bu, stabil sürüm Mart'ta çıkmaz herhalde

• Arkadaşlar RTX 3070'i 1080p'de darboğaza girmeden besleyebilecek en düşük işlemci nedir 5000 serisinde? Aklımda 5800X var ama 5600X de besleyebilir mi emin olamadım. 6 ay önce aldığım 280hz monitörüm var, daha sonra onu satıp 2K monitöre geçmeyi de düşünüyorum ama en azından monitörü değiştirene kadar darboğaz sorunu yaşamak istemiyorum. Elimde R5 3600 var şu an.

• aynı upgrade planı bende de var neredeyse hocam gözüme 5800x i kestirdim.

• Şu ana kadar yüklediklerimin hemen hemen hepsi beta zaten normal bios için kanımca en az 6 ay var gibi..

• Valla hocam biraz araştırdım da 5800x’te çok sayıda ısınma şikayetleri var, 5900x’ten bile fazla ısındığı söyleniyor. Ne yapacağımı şaşırdım. 5900x çok pahalı, önceki nesil deseniz 12c/24t 3900x bile 5600x performansı veremiyor oyunlarda. Sanırım 5600x alıp, önümüzdeki sene yeni işlemciler çıkıp bunlar ucuzladığında 5900x’e falan geçeceğim. 1080p’de 3070’i besler diyorlar, 2K’da zaten sorun olmayacaktır ama 3-4 yıl sonra 6c/12t bir işlemci zayıf kalabilir çoklu çekirdeğe ihtiyaç arttıkça.

Çift fanlı Noctua soğutucum var ama 5800x konusunda riske girmeye pek sıcak bakamıyorum.

• Ben de açıkçası NH-d15 ime güvenip 5800X alacağım hocam inşallah ikimiz de üzülmeyiz

• 22.02.21 tarihinde bizdehesaplı.com üzerinden aldığım 5600x işlemcide mavi ekran ve voltaj sorunları yüzünden servise verdim, servis ürünün kusurlu olduğunu kabul edip değişim veya iade onayı verdi, 1 aydır işlemcisiz kaldım paramızla rezil oluyoruz amazonun kıymetini çok iyi anlıyor insan bu tip durumlarda ürünü aldın açtın bozuk çıktı ama servis formu istiyor adamlar sanki ben bozuk ürün sipariş ettim. ürünü de 2400 tl gibi bi rakama aldım şuan 2900-3000 tl aldığım firma ne gibi yol izleyecek bekliyorum

• 5900x ne olmuş öyle 8 binleri bulmuş, neden arttı fiyatlar bu kadar aldığımın iki katı resmen

• Wiseeman kullanıcısına yanıt

12 çekirdeklerde rakibi yok. Fırsatçılar da basmış zammı. İhtyaci olan mecbur alsın diye

• DeGetBe kullanıcısına yanıt
    Yazık gerçekten bu fiyatlara İşlemci mi olur, nasıl bir dönemden geçiyoruz, afedersiniz kol gibi fiyatlar hiç utanmaları da yok

• yasin_92 kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu bnde yaşamıştım. 5900x ile. Servis rapor verdi. inventustan almıştım bnde, görüşüp raporu verdim. Yenisini gönderdiler sorunsuz kullanıyorum. Servis rapor vermediyse isteyin mutlaka. Servis raporu olmadan işlem yapamaz mağaza.
  • 5600x kullanıyorum, anakart B450 Tomahawk Max. D15 modelini düşünüyorum ben de, anakartta eğilme bükülme yapar mı acaba? Kafam kadar soğutucu.

Şu an Arctic Freezer 34 Esports kullanıyorum. Tek fanlı versiyon.

• seko.tr kullanıcısına yanıt

rma raporu verdi endeks bilişim firmaya mail attım pazartesi işleme alınmış bekliyorum ne olacak diye. bugün aradım distribütörle görüşüyorlarmış heral yenisini gönderecekler bekliyorum ne olacak diye para iadesi kabul etmicem ama, çünkü yeniden alırsam 500-600 tl ek ücret ödemem gerekecek

• 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.