Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.820
Cevap
135
Favori
664.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 25.3.2024)
Giriş

genel olarak indirim geleceği kanısındayım. 5000 serisi görece pahalı kalırsa alırım intel devam ederim. çok çok overclock yapamam modeline göre o da dert değil. b450+ 3600xt yada 3800x aklıma yatıyor ama fiaytlar değişecek, bioslar değişecek.hayırlısı bakalım

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt

Intel su an satılan işlemcilerde fiyat indirmez. Yeni nesil performansına nekadar güvendigine bakarak fiyat ayarlaması yapar. AMD performansına ulaşamayacaksa uygun fiyatlı gelebilir.

• Beyler ön sipariş falan açmış yerli site var mı? Fiyatlar hangi bantta bekleniyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Performans güzel gözüküyor ama keşke 50şer dolar daha düşük fiyat belirleselerdi de kafamız rahat çıktığı gibi alsaydık. Şimdi akıllarda 2 soru var. İlki oyun performansı nasıl olacak? İkincisi intel tarafında fiyat indirimi görürmüyüz?

Mesaj banaydı sanırım? Mention olmadığı için şimdi konuya girince görüyorum.

INTEL tarafında mevcut CPU'lar için indirim olacağını sanmıyorum. INTEL, Mart 2021'de tanıtılması beklenen Rocket Lake (11. Nesil) ailesi ile beraber 14nm'nin son ekmeğini yiyor konumda olacaktır ve gerekli F/P ayarlamasını muhtemelen orada yapacaktır.

Oyun performansı konusunda; 10. Nesil ile oyundan oyuna değişmekle birlikte yakın performanslar görüleceği aşikar. 11. Nesil geldiği zaman ise, belli GHz ve duruma göre yüksek IPC artışları ile şartların değişmesi muhtemel.

• LeftEyeNine L kullanıcısına yanıt

Ön sipariş henüz yok. Novada fiyatlar gözüktü, aşağı yukarı bu bantta olur.

https://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=13094

• https://www.asus.com/News/tmyc7re990drqlqg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm ümidim en azından 1440p ve üstünde geçmesi oyunlarda yeni işlemcilerin, bir de gpu'lar da 3080'e yaklaşırsa ver elini AMD sistem AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• Timeguard T kullanıcısına yanıt

Zen 3, intel 11. nesilden daha iyi olursa gerçekten işler amd konumunda değişir ama pek sanmıyorum öyle olacağını.

• Asus anakartlara zen 3 1.1.0.0 PatchB bios gelmiş. Eski bioslarda ram stabilitem bozuluyordu bunda onu düzeltmişler gibi gözüküyor. Zen 2 ilk çıktığındaki oc canavarı bioslardan biri olmuş. Aklınızda bulunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 22 Ekim 2020; 0:11:54 >
  • Intel 11. Nesil Roket Göl islemcilerin perf. benim icin onemi yok.Zaten goruntulere gore AMD 5000 serisi ile 10. nesile oyunlarda %5-10 gibi fark atacak gozukuyor.Coklu islemlerde zaten uzak ara yapıyor.Bugun 3900X kullanan adam 12 cekirdek 3950 kullanan 16 cekirdek islemci kullanıyor.Yayın yapıyorsa,arkaplanda birock isi yapıyorsa etkilenmeden islerini yapıyor.5900X alan zaten ort. %20 perf. yapacak bu isleri...

Cok cekirdek avantajını yasarken 11. Nesil de 5000 serisine max. %10 fark atsın.Max 8 cekirdek gelecek deniyor.Neden kullanıcı elindeki 8-12-16 cekirdek 3900 ya da 5900 den max 8 cekirdek RoketGöle gecsin?Mantıgı yok bence...

• Rocket Lake yeni bir mimari, bence oyundan ziyade multithread konusunda artış sağlayacak. 1440p ve üzeri çözünürlükler ekran kartına bağımlı olacağından, AMD ve Intel farkı yaşanacağını sanmıyorum, belki Intel tarafında oc ile ufak kazanımlar olacaktır. AMD tarafında yeni seride gecikme sorunu büyük ölçüde çözülmüş görünüyor, 6/12 5600X de aynı 10600K gibi f/p etkisi yaratacak bir işlemci olacaktır, 5800X de iyi işlemci olacak elbette çünkü tam monolitik yapıda.

• darth plagueis the wise D kullanıcısına yanıt

Aa çok güzel, bi 5900X patlatırım artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: darth plagueis the wise

Ön sipariş henüz yok. Novada fiyatlar gözüktü, aşağı yukarı bu bantta olur.

https://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=13094

Güzel fiyatlar.

• Arkadaşlar zen 3 işlemciler b450 anakartları destekleyecek mi?

• GT_55 kullanıcısına yanıt

amd gerekli yazılımı verdiğini söylüyor. msı reklamını yaptı güncelleyeceğim diye. asus hem öyle hem böyle yalan yanlış bi habere güme gitti.2021 ocak ayında güncelleme dağıtıalcağı söyleniyor.benim görüşüm başta b550-x570 anakartları satmanın peşine düşecekler.

• G.Skill Trident Z Neo RGB F4-3600C16D-32GTZNC 32 GB (2x16) DDR4 3600 MHz CL16 Ram i 5900x icin aldim islemcinin çıkmasını bekliyorum bu gun dolar hareketlendi piyasa yine yukselecek gibi

• 5600X için passmark testi paylaşılmış, oyun testleri daha önemli tabi.

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-5-5600x-claims-the-top-score-in-passmark-single-thread-benchmark

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Miller

5600X için passmark testi paylaşılmış, oyun testleri daha önemli tabi.

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-5-5600x-claims-the-top-score-in-passmark-single-thread-benchmark

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt

Oyun testleri tahmini ne zaman yayınlanır? Net bir tarih var mı?

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.