Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.823
Cevap
135
Favori
664.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 21.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: huso

Alıntıları Göster

Paylaşımın için teşekkürler. Bende Gskill ile ilgili bir çok kaynak buldum ama Crucial ile ilgili pek yok. Fiyata gelirsek seninde paylaştığın gibi Gskill fiyatını Aralık sonu anlamsız şekilde 1700lerden 2100lere çektiler, Crucial ise 1700lerden başlıyor. Gskill resmi sitesinde Trident Z Neo 4000Mhz CL16 tanıtımı yaptı ama henüz piyasada yok biraz daha bekleyip olmazsa ikisinden birini tercih edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoLD07

Paylaşımın için teşekkürler. Bende Gskill ile ilgili bir çok kaynak buldum ama Crucial ile ilgili pek yok. Fiyata gelirsek seninde paylaştığın gibi Gskill fiyatını Aralık sonu anlamsız şekilde 1700lerden 2100lere çektiler, Crucial ise 1700lerden başlıyor. Gskill resmi sitesinde Trident Z Neo 4000Mhz CL16 tanıtımı yaptı ama henüz piyasada yok biraz daha bekleyip olmazsa ikisinden birini tercih edeceğim.

Alıntıları Göster

Karar sizin tabii ki hocam ben Crucial ı begendim.Ki zaten genelde XMP , DOCP sorunsuz destekliyorlar.10900 de SODIMM Kingston micron kullanıyorum mesela sak diye 2933 MHZ calısıyor.Cogunda sorun yasadım.Ayrıca G Skill de 16-16-36 lar varken Crucial de 15-15-36 calıstıranlar olmus.Micron gayet iyi Dram ureticisi...

G Skill ler benim icin cok uzak Ramler Royal falan var tamam guzel ama inanılmaz pahalı nerdeyse uygun Rami yok.

Muhtemelen CL15 3000 ya da CL16 3200 Crucial bile alsanız gayet guzel degerler gorursunuz gibi geliyor.

Bir de Adata XPG seviyorum.Hepsi olmasa da D41 ve D80 kodlular genelde Samsung B Die incelemelerde onlar da begendigim Ramler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 9 Ocak 2021; 0:5:58 >

• O fiyata Samsung B-Die alınır.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01ASEFOXU/

3600 Mhz 16-19-19-39 SK Hynix CJR olan kitler.

3600 Mhz 16-18-18-38 Micron E-die olması lazım.

İkisinin arasından seçmem gerekse Micron seçerdim ama uygun fiyata Samsung B-die varken tercih etmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerfak -- 9 Ocak 2021; 0:13:50 >
  • Aranıza bende katıldım :)

Asrock X570 Taichi

Amd Ryzen 5 5600X

Sapphire 5700 xt

4X8GB (32GB) DDR4 RGB Ram

1000 W FSP Aurum PT 80 Plus Platinum

480 GB Colorful nVme SSD

Asus Ryujin 240mm Sıvı Soğutma

ile bugün itibari ile amd sistemimi kullanmaya başladım. Çok fazla amd karşıtı birisi olarak @huso 'nun gazı ve katkısı ile amd ye geçtim AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 1-2 saattir sistem açık uygulamaları vs yüklüyorum (29-34 derece) arasında işlemci. yüke alıp 3-4 dk test ettim 59-61 derecelerde gezdi cpu. VRM 50 derece

Şuan iyi ki geçmişim diyorum : ) intele göre boot sürem dahi uzadı diyebilirim. Eski sistemin (i7 7800x- x299 asus mark2 ) idi. @huso arkadaşıma buradan da çok çok teşekkür etmek isterim :)

Ayrıca Ramler Samsung B-Die xmp ile 3200 mhz de çalışmakta. CPU için Overclock ve ram için overclock konusunda yardım edecek arkadaşlar var mı ?

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byturkuaz -- 9 Ocak 2021; 0:8:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: byturkuaz

Aranıza bende katıldım :)

Asrock X570 Taichi

Amd Ryzen 5 5600X

Sapphire 5700 xt

480 GB Colorful nVme SSD

ile bugün itibari ile amd sistemimi kullanmaya başladım. Çok fazla amd karşıtı birisi olarak @huso 'nun gazı ve katkısı ile amd ye geçtim  1-2 saattir sistem açık uygulamaları vs yüklüyorum (29-34 derece) arasında işlemci. yüke alıp 3-4 dk test ettim 59-61 derecelerde gezdi cpu. VRM 50 derece

Şuan iyi ki geçmişim diyorum : ) intele göre boot sürem dahi uzadı diyebilirim. Eski sistemin (i7 7800x- x299 asus mark2 ) idi. @huso arkadaşıma buradan da çok çok teşekkür etmek isterim :)

Ayrıca Ramler Samsung B-Die xmp ile 3200 mhz de çalışmakta. CPU için Overclock ve ram için overclock konusunda yardım edecek arkadaşlar var mı ?

Hayırlı Olsun Hocam Gule Kullan, @eskibirkurt @Timeguard vb bircok bu isin ustadı arkadas var.PBO,Curve optimizer,Ram OC, 1usmus vb konularda uzmanlardır.

Colorful SSD nerden aldın Hocam? hic gormemistim.

• huso kullanıcısına yanıt
    Onu 1-2 sene önce almıştım . Ortalama testlerde 2100 omuma 1700 yazma veriyor :) yurt dışından almıştım
  • quote:

Onu 1-2 sene önce almıştım . Ortalama testlerde 2100 omuma 1700 yazma veriyor :) yurt dışından almıştım

Colorful markaz zaten TB de Anakartlarını satıyor da SSD gormemistim hic...Gule gule kullan hocam tekrar...

• huso kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim Hüseyin Kardeşim :)

• byturkuaz kullanıcısına yanıt

hayırlı olsun gayet güzel görünüyor. özellikle anakartın ününü çok duydum.

ram'inin tam modeli nedir ? ram oc için soruyorum.

biostan pbo (precision boost overdrive) enabled yapman oc açısından uygun ama asrock anakartta seçeneği nerde bilmiyorum.

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler :)
    Xpg spectrix d41 3200 MHz cl16 , söylediğiniz özelliği yarın PC açınca bakayım benzer bir şey var mi diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byturkuaz -- 9 Ocak 2021; 0:47:53 >
  • quote:

Aranıza bende katıldım :)

Asrock X570 Taichi

Amd Ryzen 5 5600X

Sapphire 5700 xt

480 GB Colorful nVme SSD

ile bugün itibari ile amd sistemimi kullanmaya başladım. Çok fazla amd karşıtı birisi olarak @huso 'nun gazı ve katkısı ile amd ye geçtim  1-2 saattir sistem açık uygulamaları vs yüklüyorum (29-34 derece) arasında işlemci. yüke alıp 3-4 dk test ettim 59-61 derecelerde gezdi cpu. VRM 50 derece

Taichi'yi nerden buldunuz :)

• incubus İ kullanıcısına yanıt
    Forumda bir grafiker arkadaştan temin ettim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoLD07

Alıntıları Göster

Ramlere neden bu kadar para veriyorsunuz ki. ben ripjaws 5 32gb 3200/cl16 b-die ramleri 1000 liraya satıyorum şu anda. Bahsi geçen ramler için 1600-1700 lira deniliyor. Neden bu kadar fark vermek istiyorsunuz ki?

• xmp yi seçtikten sonra (zaten seçili değilse) ram hızını 3600 olarak seçip kaydedip çıkabilirsin. ondan sonrada çeşitli ram testleriyle stabiliteyi kontrol edebilirsin. yada şimdilik sistemi kullanarak durumu görebilirsin. olası mavi ekran kilitlenme reset durumlarında ram hızını tekrar standart olan 3200 e döndürürsün. daha ince ayarda yapmak mümkün ama taichinin biosunda ne nerde bilemiyorum. şimdilik önerilerim böyle. ha o anakartın bir güzelliği cmos clear butonu anakart arka portlarının içinde. olası ayardan sonra sistem açılmassa cihazı kapatır ordan cmos clear yapıp (sanıyorum bir kalemle 10sn falan tuşa basılı tutup) bios ayarlarını sıfırladıktan sonra sistemi açabilirsin.

• Bu arada bizdehesaplı'ya bakınayım derken şu dual kit'i buldum, fiyatı epey uygun:

https://www.bizdehesapli.com/g-skill-32gb-16gbx2-ddr4-3600mhz-f4-3600c18d-32gvk-ripjaws-18-22-22-42-gaming-ram-urun-F4-3600C18D-32GVK

Amazon.com'da kimi kullanıcılara Hynix'li giderken kimilerine Boltzman'lı Samsung B'die gitmiş. Bence baya iyi ya.

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Yarın denemeler yapıp bios ekranını buradan paylaşırım :) sizi biraz yormuş olacağız ama :))

taichi çok şık duruyor hocam hayırlısıyla kullan inşallah :)

• Shade of Death kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun :)

yok yorulmam. sorun değil. özel mesaj atarsınız. yoksa konuyu çok meşgul etmemiz gerekebilir.

• 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.