Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
14.823
Cevap
135
Favori
664.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 21.4.2024)
Giriş

Evet stok ayarlarda sıkıntı yok, sıcaklıklar fena değil.

Fakat pbo vs. işlerine girilince işler değişiyor. Benim 240mm AIO pek kaliteli değil, radyatör iyi fakat pompa kapasitesi biraz az kalıyor. Tekrarlı cinebech r20'de 79 dereceye çıkıyo ve 125 watt çekiyor, prime 95 ile 80 dereceyi geçiyor ve 145 watt! çekiyor. Doğal olarak ısı artıyor.

Tercih meselesi, oyunlarda 70 derece'yi geçiyor, 75 gördüğü oluyor, benim açımdan sorun değil, kafasına takan vardır, pbo kapatır öyle kullanır yada uv yapar. Performans kaybı bir miktar olur, belki hissedilmez bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgilenen olursa; Intel, AMD ve Apple'ın güncel çipte sistem (SoC) üniteleri hakkında harika bir yazı paylaşıyorum:

https://debugger.medium.com/why-is-apples-m1-chip-so-fast-3262b158cba2?gi=sd

Çok fazla terim var ancak okuduğunuzda temel farklılıkları, mimarilerin detaylarını ve amaçladıkları şeyleri anlayabiliyorsunuz. Erik Engheim birçok ücretsiz makale yayınlamış. Yazıda diğer makalelere çokça referans var. Mutlaka tavsiye ederim. Özellikle AMD'nin gelecek planlarına yönelik detayları yorumlarda görebilirsiniz.

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

tamam sıvı soğutmayı sev kullan da NOCTUA neymiş tanımam der gibi demek de aşırı komik olmuş 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 4 Ocak 2021; 3:12:59 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt

1.si öyle bir şey demedim nereden çıktı dedim.

2.si noctua mı kaldı bu devirde? Çağın gerisinde kalmış bir firma işte her yönüyle. Hala piyasadan silinmemiş olmalarına şaşırıyorum arada aklıma geldikçe. Kabus gibi renkleri, koca koca soğutucuları, altına girmeyen ramleri ile aklımda kalmış. Zamanında ram keserdik bunun altına girsin diye konserve açacağı ile.

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

bu devirde NOCTUA mı kaldı

Sadece bunu okuyunca cevap verme gereği duymadım ama şunu demezsem çatlardım HADİ BE SENDE   

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 4 Ocak 2021; 6:20:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulkoc

Dfs ten Fuma2 aldım herşey tam AMD montaj demirleri yok kutuda iyi mi? nasıl sıfır ürün satmak bu anlamadım.

Anakarta arkadan takılan backplate kastediyorsanız onun müşteride bulunması lazım diyorlar sitelerinde:

https://www.scythe-eu.com/

• LeftEyeNine L kullanıcısına yanıt

Hayır üstte 2 adet yçları hafif yamuk soğutucu bloğu onlara takmaya yarayan levhalar ve tornavida yok tornavidayı geçtim AMD aparat demirleri nasıl olmaz intelin düz 2 tanesi var.

• Fiyatları, vergileri vs takip eden arkadaşlar vardır diye soruyorum. 5600X'in fiyatı şu an 2800-3500 civarı. 2900'dan daha aşağıya düşer mi sizce? Ayrıca tray fiyatları daha düşük olmuyor mu? Benim gördüğüm kadarıyla fiyatları daha yüksek. Tray alırım biraz daha ucuza - 100tl civarı tabii- sonra da sıvı soğutma takarım diye düşünüyordum.

• decramer kullanıcısına yanıt
    Düşer düşer kesinlikle geçen hafta 2712 TL ye kadar vardı:) nereye kadar düşmeyecek
  • sulkoc kullanıcısına yanıt

iade olmasın? içinden çıkıyor çünkü eksiksiz

• 5600x 300 usd lik işlemci. Ben 1 ay içinde 2.500-2.750 bandını bekliyorum. Amd yeni işlemcileride duyurdu duyuracak. Ocak deniyordu. Yeni işlemci tarafı daha fazla netlik kazanırsa fiyatlar biraz daha aşağı gelir görüşündeyim. 2.900 tl bile şişik. 5600x Cuma günü 2.600 e incehesapta satıldı. O fiyata bile güzel kar etmiştir. 1 dakika sürmedi tükenmesi. Adamlar 2-3 hafta içinde 2.600 lerden rekabete gireceğine şimdiden o fiyata satıp yeni partinin siparişini vermiştir bile.

Hangi koşullarda fiyat düsmez. Özellikle stok azalırsa. Şuan böyle bir durum yok gibi. Baya firma ilan açmaya başladı. Döviz kısmını söylemiyorum. Zaten dövize endeksli. Depopark diye bir sitede gözüküyor. 2.811 tek çekim. Favale 2.800 altı. Yinede beklemeyi tercih ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: decramer

Fiyatları, vergileri vs takip eden arkadaşlar vardır diye soruyorum. 5600X'in fiyatı şu an 2800-3500 civarı. 2900'dan daha aşağıya düşer mi sizce? Ayrıca tray fiyatları daha düşük olmuyor mu? Benim gördüğüm kadarıyla fiyatları daha yüksek. Tray alırım biraz daha ucuza - 100tl civarı tabii- sonra da sıvı soğutma takarım diye düşünüyordum.

2897 ye Tray 2959 a da Box i vardi Teknobiyotik de

• m2 ssd kullanıyorsanız o fan her türlü çalışıyor arada oyunlarda, küçük olduğu için de sesi direkt belli oluyor

• Herkesin kendi tercihidir saygim sonsuz...
    Kendi acimdan bakiyorum tamamen amiane tabirle yemisim konforunu 2800 liralik 5600 e degil 7800 liralik islemciye bile 2000TL sogutucuya vermem,veremem.Max verecegim para 1000 TL dir.Ustu beni bozar.Ayrica carsi sivi sogutucuya karsi, onun korezyonu,sizdirma riski,su sesi,para sesi,pompa sesi,pompa bozuldu,hortum yarildi kendi adima isim olmaz.
    Max 1000 TL veririm Noctua D15 alirim,Corsair 500 alirim daha da sogumazsa sogudugu kadar kullanirim.

Gece 4 de fan sesini benim kulagim duymaz,duysa da rahatsiz etmez,konfor benim icin kaliteli ses cikmasidir param varsa alirim kaliteli bir Creative ZX,Asus falan onboard ses yerine kullanirim,takarim Logitech kulakligimi da acarim maci Vesely nin smacini seyrederim.

360AİO yerine 10 derece sicak calisirim D15 kullanirim.Ben 2300 liralik 5600X e 2000 sivi sogutma alacaksam benim icin esprisi yok.

• huso kullanıcısına yanıt
    Kanımca zaten gereğide yok ben 105 w şık 5800x ile alelade fan kule ile çok iyi değerler alıyorum...Yazayım adını marka olmasın diye yazmıyorum.Dark Freezer X 124 kullandığım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derin07 -- 4 Ocak 2021; 15:58:58 >
  • huso kullanıcısına yanıt

Deepcool kule tipi soğutuculardan şaşmıyorum bende , önerilerime rağmen tonca para verip sıvı soğutma alan arkadaşların işlemcileri benim işlemciden daha sıcak çalışıyorlar.

• İşlemci seçerken üçün beşin hesabını yapanlar amd zam yaptı intel pahalı anakart sattırıyor diyenlerin 1.500 liralık sıvı soğutucu kullandıklarını görünce bende bir gülümsüyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Deepcool kule tipi soğutuculardan şaşmıyorum bende , önerilerime rağmen tonca para verip sıvı soğutma alan arkadaşların işlemcileri benim işlemciden daha sıcak çalışıyorlar.

siz hangisini kullaniyorsunuz?

• DH | equ* kullanıcısına yanıt

Bende öyle düşünüyorum bu gün geri iade yolladım var bir çopanoğlu daha da dfs e güvenmem önermem

• MDV kullanıcısına yanıt

iki adet elimde deepcool gammaxx 400 var birisi mavi diğeride kızıl.

• 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.