Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.823
Cevap
135
Favori
664.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 21.4.2024)
Giriş
  • Suanki ryzen 3700x‘e denk gelen islemci 5800 mü ? Suanda 65w güc tüketimli yeni islemcileri sadece 6 cekirdekli 5600! Ilerde araya yeni bir islemci gelirmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ErTuFx kullanıcısına yanıt

sanırım 3800x e denk geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ErTuFx

Suanki ryzen 3700x‘e denk gelen islemci 5800 mü ? Suanda 65w güc tüketimli yeni islemcileri sadece 6 cekirdekli 5600! Ilerde araya yeni bir islemci gelirmi ?

3800x ile 3700x aynı işlemci zaten. 5800x 2 si yerine denk..

• acura07 kullanıcısına yanıt

8 cekirdek islemcide 65 tdp yi korur sanmistim ama dogal olarak Frekanslar 4.8 gibi yüksek hizlara ciktigindan bu mümkün olmuyor sanirim.

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Tesekkürler

• ErTuFx kullanıcısına yanıt
    - Şu an duyurulmayan 5700x, 3700x gibi 65w TDP'li olur.

- Fiyatı 50$ daha ucuz olur.

- 3700x gibi yanında soğutucu da gelebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD'nin yeni kalası geliyor. Hep böyle uçuyor kaçıyor ama nedense oyunlarda hüsran. Intel yine tokat manyagı yapar AMD de bisiklet satmaya çalışsın anca. Becerebildikleri tek şey o  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 11 Ekim 2020; 22:35:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

AMD'nin yeni kalası geliyor. Hep böyle uçuyor kaçıyor ama nedense oyunlarda hüsran. Intel yine tokat manyagı yapar AMD de bisiklet satmaya çalışsın anca. Becerebildikleri tek şey o  

Ve bize bunun inanılmaz faydası dokunur

Teşekkürler INTEL

• 5600'ü bekliyorum umarım uygun fiyattan çıkar. Şayet çıkmazsa
    anakartı işlemciyi satıp güncel intel sisteme geçerim. Kimse babamızın oğlu değil sempati besliyoruz diye domalcak halimiz yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

AMD'nin yeni kalası geliyor. Hep böyle uçuyor kaçıyor ama nedense oyunlarda hüsran. Intel yine tokat manyagı yapar AMD de bisiklet satmaya çalışsın anca. Becerebildikleri tek şey o  

Ne kadar bos bir mesaj AMD zaten 4 yıldır tokat manyagı yapmıs Inteli, adamların ellerinde tutunacak tek dalları oyunlardaki birkac FPS kalmıs baska yok cunku , Amazon da ilk 10 islemcinin 9 u AMD olmus.AMD kalasıymıs,tek becerebildikleri Bisikletmis vs ...

Ne kadar bos bir mesaj...

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

Ben seni bloklamayi unutmusum, dur hatirlattigin iyi oldu  

• yeni nesilde apu işlemci çıkaracaklarmı ryzen 5 3400g sipariş vericektim ama yeni işlemci çıkacaksa onu almayı tercih ederim bilgisi olan varmı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetxx12xx

yeni nesilde apu işlemci çıkaracaklarmı ryzen 5 3400g sipariş vericektim ama yeni işlemci çıkacaksa onu almayı tercih ederim bilgisi olan varmı acaba ?

4000 serisi cıkardılar APU olarak 5000 de cıkar mı bilemem ama bildigim kadarıyla 3400G nin APU su oldukca guclu bir APU diye biliyorum.bence 1200TL ye 3400G alınabilir.

• ahmetxx12xx kullanıcısına yanıt

Apu olarak ryzen 4000g ler var zaten. Sinerji.gen.tr ye girip bakin orda olmasi lazim bir iki model...

Çıkacak ama daha çok var.

Daha zen 2 4000 apular yeni çıktı, piyasaya tam çıkmadı bile.

Zen 3 ile yine vega kullanılacak bir sonrakinde zen 4 ile rdna 2.0 kullanan apular çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 12 Ekim 2020; 1:8:10 >
  • huso kullanıcısına yanıt

peki bu 4000 serisi apular ne zaman türkiye genelinde pazara ssunulacak acaba hiçbir sitede satışı yok da ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetxx12xx

peki bu 4000 serisi apular ne zaman türkiye genelinde pazara ssunulacak acaba hiçbir sitede satışı yok da ?

Okonuda bilgim yok ama 4700G bence super islemci 8-16 sanırım Ram timingleri de daha dusuk incelemelerde oyleydi diye hatırlıyorum.bana gore istedigin zaman harici GPU taktıgında cok rahat besleyecek bir CPU ama fiyat olarak da pahalı olur diye dusunuyorum.3000TL civarında fiyatı olur diye tahmin ediyorum.

3400G hem APU su hem Fiyatı ile gayet iyi CPU...

• kunGFu kullanıcısına yanıt

birşey sorucam ryzen 5 3400g için a520 anakartmı yoksa b450 anakart mı daha iyi bir şeçim olur sizce ?

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.