Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (361. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.822
Cevap
134
Favori
664.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 31.3.2024)
Giriş

msı yi bilemem hangi modellerde var ama yazdığım mesaja resim ekledim arka panel resmine bakıp anlayabilirsin msı için

EKLEME:dediğin kart buysa resimde görülen tuş flashbeck tuşu olabilir

MSI Global

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 25 Aralık 2020; 1:58:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: santhora

Arkadaşlar sıcaklık için küçük bir tavsiyem daha olacak. Yukarıda undervolt ile 5600x'i 4.5GHZ'ye sabitleyip maksimum 1.2 volt ile yükte 65 derecede kalmayı başarmıştım. Bugün termal macunu değiştirdim ve Thermal Grizzly Kryonaut kullandım. Biostan ayarları defaulta aldım ve bildiğiniz gibi işlemci yükte 1.45 voltta 4.6Ghz'de çalışmaya başladı. Buna rağmen 1 saatlik stress testinde 60 dereceyi geçmedi. Özetle önceki macunla 1.2 volt ile 4.5ghz'de yükte 65 derece alırken yeni macunla 1.45 volt 4.6ghz'de 60 derece aldım. Termal macunun bu kadar fark edeceğini düşünmemiştim. Yeni sistem kuracaklar muhakkak bu macunu listesine almalı bence

Almaya niyetim vardı fiyatı yüzünden vazgeçtim. Cm mastergel nano olanından aldım. Her neyse bir kullanmalık kiralamak istersen yollayabilirsin hocam :):)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok kötü modeller. B550 Tomahawk 1500 lirayken Gaming Edge Wifi 1700 lirayken hiçbir artısı olmayan anakarta 2000 lira vermek mantıklı gelmiyor bana.

• MetronoM M kullanıcısına yanıt

Dün Hem manuel overclock hemde PBO ile denemeler yaptım.

Manuel overclock ile aldığım yüksek değer bu, işlemciyi biraz daha soğutmayı becerebilirsem belki skor artabilir yada ekran kartını daha fazla kurcalamam gerekecek

https://www.3dmark.com/fs/24434075

PBO overclock hiç yapmamıştım dün onu da biraz amele usulü denedim 4950 mhz'a kadar çıkmama rağmen manuel overclock'un 1000 puan gerisinde kalıyor.

https://www.3dmark.com/fs/24437717

• Merhaba,

Benim 5900x bugün gelecek takacağım artık da bu PBO olayı nedir?

İmzamdaki anakarta sahibim, BIOS'a girip Enable yaptığımız bir seçenek falan mı bu?

Teşekkürler.

• ryzen 5 5600x işlemciyi msi b550 gaming edge wifi anakartta kullanıyorum. windwsta msi dragon center programında cpu overcloxk aktif değilken cpu çekirdek hızlarınw bakıyorum normalde 3705 mhz de kalması gereken( bundan rmin değilim) çekirdekler 2900-3705 mhz arası oynuyor sürekli. En çok durdukları hız 3600 mhz ?!?. sürekli 2900-3700 arası inip çıkıyorlar ama 3705 te çok kısa süre duruyorlar. Bu yüzdendir ki cpu hızı programın ana penceresinde 3600 olarak görünüyor. Halbuki bu işlemcinin base clocku 3700 olması lazım. Biosta da 3.7 ghz görünüyor. Aida64 programında dragonla aynı.iki gün evvel fan kontrolcüsüne fanın rgb sini sokarken çat diyr ses ve hafif duman çıktı kontrolcüden. Bununla ilgisi varmıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Darth Mentor

Dün Hem manuel overclock hemde PBO ile denemeler yaptım.

Manuel overclock ile aldığım yüksek değer bu, işlemciyi biraz daha soğutmayı becerebilirsem belki skor artabilir yada ekran kartını daha fazla kurcalamam gerekecek

https://www.3dmark.com/fs/24434075

PBO overclock hiç yapmamıştım dün onu da biraz amele usulü denedim 4950 mhz'a kadar çıkmama rağmen manuel overclock'un 1000 puan gerisinde kalıyor.

Gpu bağlantı yeri sıcaklığı çok önemli aslında kasa içi sıcaklığı ve işlemci sıcaklığını da etkiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: R.I.P John Meadows

https://www.fsplifestyle.com/en/product/HYDROGPRO850W.html

Beyler alınır mı? 1300 TL
    Kullandim bunu al geç hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetronoM -- 25 Aralık 2020; 14:19:16 >
  • Sorum şöyle, GPU sıcaklık değerlerim gayet iyi fakat 1950 MHz'den yukarı pek çıkmıyor gibi default ayarlarda kullanıyorum herhangi bir işlem yapmadım, asıl sorun ise CPU sıcaklığım boştayken 45 derece yük altında (yük altında dediğim iste dün oldu sadece bilgisayar 3 gündür vs açıktı dün 3-4 saat oyun PUBG Steam sonunda 82 dereceleri gördü.) sizce bunun sebebi nedir? 3700X'te böyle problem yoktu 5900XE geçtim bu sorun çıktı ve MSI afterburnerede CPU bilgilerim gözükmüyor. Macunu da yaydırmadım o da problem olabilir mi sizce? Ryzen Master ayarları nasıl olmalı yardımcı olabilecek varsa çok teşekkür ederim... Sistemim imzamda yazıyor.

• LeftEyeNine L kullanıcısına yanıt

PBO olayı kabaca şöyle hocam. Normalde işlemcin default olarak 3.700 mhz çalışıyor. PBO ayarları yaparak, gerekli görürse işlemciye kendi kendine OC yap demiş oluyorsun. Mesela şu testin detaylarında işlemci bölümüne bakarsan default değer 3700 ama test sırasında işlemci hızı 4950'ye kadar çıkmış. Bende ilk kez bu testi yaparken denedim, araştırıp uğraşıp daha yüksek değerler elde edilebilir.

• Size sorduktan sonra araştırdım biraz evet otomatik OC gibi bir şeymiş, teşekkürler.

• MetronoM M kullanıcısına yanıt
    Aldım dün. 1289 TL fiyatı gayet iyi. Yarın kurarım, elimde olur.
  • Haziranda 1050 liraydı güle güle kullan.
  • omerfak kullanıcısına yanıt

sana al demedim zaten arkadaşa flashbeck olan asus kart gösterdimAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !  ister alır ister almaz orasına karışmam... iyidir kötüdür kullanmadan çok kötü demek de çok garip olmuşAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 25 Aralık 2020; 17:19:40 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Marka da Asus yani sanki foxconn :D
  • boş ver belli ki msı yi övmek istemiş takılmamak lazımAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• MSI olmasına gerek yok Steel Legend vs. de olabilir bir tane artısını söyler misin o kartların?

Asus b550-i bende var, yarın kuracağım daha kullanmadım ama iki incelemede oc'li 3950x ve 5950xi kaldırıyordu gayet iyi.
  • Kartlar iyi zaten. Pahalı sadece. ITX model hakkında da yorum yapmadım. Ama hiçbir artısı olmayan karta %40 daha fazla vermek mantıklı mı sizce?

Tabii ki de hayır. Ben 1800e aldım msi da gigabayte da ya aynı ya da pahalıydı kara cuma'da.
  • 
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.