Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.823
Cevap
135
Favori
664.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 21.4.2024)
Giriş

Peki bu bios sürümü sadece max II nin support sayfasında görünürse ve biz bunu kurmaya çalışırsak kartlar %100 aynı olduklarına göre hic bir sorun yaşamayız diyebiliriz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sword6 -- 5 Ekim 2020; 1:4:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IslakOtostopçu kullanıcısına yanıt
    Hocam dünyada öyle kullanıcı dostu olan bir firma yok :) rekabet bundan önemli zaten intel 11. nesilde kendini toplamasın, pazarı kaybetmeye devam etsin roller değişir emin ol. Amd fanboyları cirit atar paran varsa amd al intelle rezil olma der, intel fanboyları f/p üzerinden dem vurmaya başlar vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Androge0s -- 5 Ekim 2020; 0:4:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Androge0s kullanıcısına yanıt

intele kullanıcı dostu diyorsan kusura bakma da buna kargalar bile güler şayet amd ye diyorsan evet eskiden öyleydi ama sanki intelleşmeye doğru gidecek gibi biraz palazlanınca

• sword6 kullanıcısına yanıt

Anakart isimleri farklı olduğu için onu yapmana izin vermeyecektir.

• B450 için destek hani 5-6 ay sonra çıkacaktı

• mito1172 kullanıcısına yanıt

gigabyte gaming g5 x370, çok seviyorum anakartı da amd döneklik yaptı bizi sevmiyor

• Bana göre,normal B450'ler(Örneğin B450 Tomahawk(16 mb bios)) Ryzen 5000 serisini destekleyecektir;ama bir A320 platformu gibi düşünün,işlemciyi oc etmek gibi bazı şeyleri engelleyeceklerdir.

32 mb bioslu B450 Tomahawk max gibi anakartlarda ise işlemciye oc yapılabileceğini,hatta bu anakartların tepe işlemcileri takmada da sorun yaratmayacağını düşünüyorum.

16 mb'lık B450'ler 6 ve 8 çekirdekli yeni ryzen 5000 serisinden fazlasını kaldıramayabilir.

• Androge0s kullanıcısına yanıt
    Düşen tl değeridir vergilerdir krizlerdir zaten içimiz dışına çıktı da yine de konuşuyoruz işte

1.dünya ülkeleri konusu bunlar adamların rekabet adı altındaki agresif fiyat politikaları bile bize zam olarak yansıdığından konuşulanlar havada kalıyor çoğu son tüketici için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • b550 + r7 3700x kullanıcısı olarak 8 ekimi merakla bekliyorum. bakalım geçmeye gerek varmı yokmu !

• Sonunda 10 yıllık 2500k işlemcimi değiştirebileceğim günler yaklaşıyor. performans testlerini merakla bekliyorum. 😊

• ASUS, C8H ve B550-E modelinin yenilenmişini hazırlıyor B550-XE(B550) ve C8DH(X570) diyerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 7 Ekim 2020; 14:26:9 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt

Kaynak linki ya da haber detayı paylaşmanız mümkün mü ?

• SeneCa61 kullanıcısına yanıt

Bu internete düşmüş ilk sızıntı olduğu için haber link vs. yok. Sadece C8DH ve X570 bu iki kelime biliniyor, konu hakkında başka bilgi, detay vs. yok, olunca konuda paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 7 Ekim 2020; 15:19:7 >
  • Bende aynı şekilde beklemeye geçtim hocam. 6K para attım kenera hem işlemci hem anakart alacağım. İşlemci 5000x serisi olacak  

@selmand

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjarumBlack- -- 7 Ekim 2020; 15:35:54 >
  • Acaba yarın kaçta sunum?

• 19:00

• No Way Out kullanıcısına yanıt

Sağolasın @No Way Out forumdaşım.

Bakalım nasıl cpular gelecek. 5900x eğer çok ısınmazsa ve thermal açıdan u14s ile soğutabileceksem geçeceğim cpu olacak gibi gözüküyor. Olmadı 5800x de olabilir ama bakalım. Ya da 5900x üstüne kraken x63-73 gibi bir şey almam lazım. O da biraz tuzlu olacak ama bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 7 Ekim 2020; 16:40:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjarumBlack-

Bende aynı şekilde beklemeye geçtim hocam. 6K para attım kenera hem işlemci hem anakart alacağım. İşlemci 5000x serisi olacak  

@selmand

5700x işlemci yanına 16gb ram x550 anakart olay tamamdır.

• Aylardır bu işlemcileri ve ekran kartlarını duyurmasını bekliyorum AMD'nin. Cyberpunk çıkmadan sistemdeki i7 6700K ve 1080TI değiştirmek istiyorum. Psikolojik mi yoksa driverlar dan mı bilmiyorum ama uzun zamandır oynadığım oyunlarda gün geçtikçe daha az FPS almaya başladım.

Fiyatlar ne olur? Ne zaman satışa çıkar acaba? Cooler Master Seidon 240V CPU 240mm sıvı soğutmam var yeni gelecek olan işlemcilere uyum sağlar mı dostlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takami59 -- 7 Ekim 2020; 19:33:16 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.