Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (644. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
14.822
Cevap
134
Favori
664.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 31.3.2024)
Giriş

hocam ben evga 280 aio'dan noctua nh d15 chromax.black e geçmiştim ömürlük soğutucudur. High-end hava soğutma hem yeterli olur hem de riski sıfırlar.

Parça değiştirseniz bile soğutucuyu her platformda kullanabilirsiniz.

• Hocam değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

İki ayrıntı daha var benim merak ettiğim.

Elimde ryzen 1600 af ve prime b350 plus bir setup daha var köşede. Bu anakarta ryzen 5800x3d taksak randıman alabilir miyiz? Bios güncelledim geçen gün.

Ayrıca elimde arctic esports 34 duo da var. 5800x3d için yetmez mi? Yoksa bana soğutucu upgrade yolu da mı gözüktü? :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sukrullex kullanıcısına yanıt

Rica ederim ne demek. İnanın emin değilim kötü bi anakart değil oc yapmayacaksanız ikisi de iş görür bence. Daha bilgili arkadaşların yorum yapması daha sağlıklı olur bence ama stok kullanımda problem olacğaını düşünmüyorum.

• Merhaba, daha önce soruldu mu bilmiyorum ama, ryzen 5 2600 den - ryzen 5 5600 e geçeceğim, windows 11 kullanıyorum, internette gördüğüm kadarıyla amd işlemcileri değişirken TPM verileri işlemcide saklanıyormuş, yeni işlemci takılınca da windowsta açılma sıkıntısı olabiliyormuş. Windowsta sadece pin ile kodlu girişim var şifre olarak ama bios update ederken bitlocker ve tpm kapatın uyarısı vermişti, bios u son versiyona güncelledim, sorun yok şu an ama, işlemciyi değişmeden önce, tpm mi kapatmam lazım, ya da windowstaki pinli girişi mi iptal etmem lazım ? Sorunsuz şekilde formatsız yeni işlemciyi kullanma taraftarıyım...
    (Yeni işlemci takılınca ilk açılışta Y veya N şeklinde bir menü çıkıyormuş sanırım, tpm resetleme için, direkt Y seçip resetleyip kullabilmemiz gerekiyor değil mi?)
    Cevap için şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Tier E sınıfında ve 75 amper bi anakart. Tavsiye edilmiyor.

• Kobarsterm kullanıcısına yanıt

Direk tpm resetleyin geçin ben öyle yaptım.AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• Hava soğutucu yerine sıvı soğutmaya geçin hocam. 5800x3d için overclock yapamıyorsunuz. İyi bir anakart almanızı tavsiye ederim. @Apache Air Fighter

• Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi işlemciyi sipariş geçtim. Gelsin bir bakayım nasıl sıcaklıklar. Bu canavara undervolt nasıl yapılıyor peki?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Undervolt işini PBO ayarlarından yapıcaksınız nette youtıbe da dolu var. Lakin bu işlemci en çok ısınan Ryzen 5000 işlemlerde gönderi taşıyor denebilir. D15 kurtarır lakin güçlü iyi bir 240MM aio gücünde. Bu işlemcinin hakkı 360 push pull hatta 420 aio. Anakart olarak da B550 Tomahawk, Strix-F gibi kartlardan aşağı önermem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

X570 Unify alin hocam. Size her türlü yardımcı olayım ben. AD3 versiyon bios indiririz. -30 veririz, occt yapariz baktik oluyor plat. sample hayirli olsun:) -30 yemezse şanssızmışsınız demektir.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt

Güzel sonuclar çıkmış şaşırdım açıkçası.

bende vereyim.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt

Bunlarda biraz eski ama; şimdilik idare ederler. Yenilerini bir ara veririm.

• Beyler garip bir soru yaşıyorum bazen sistem Reset atıyor ve Olay görüntüleycisine Bakınca soyle bir hata var bu tarz bir hata yaşayan varmı aranızda varsa nasıl çözdü yardımcı Olabilirmisiniz.

whea logger 18

Çok önemli bir donanım hatası oluştu.

Bileşen tarafından bildirilen: İşlemci Çekirdeği

Hata Kaynağı: Machine Check Exception

Hata Türü: Cache Hierarchy Error

İşlemci APIC Kimliği: 9

Sistemim

CPU: AMD Ryzen 5 5600 4.40 Ghz 6 Çekirdek 32MB AM4 : Yeni işlemci

LIQUID COOLING: Cooler Master MasterLiquid ML240L V2

GPU: SAPPHİRE PULSE RX5600XT 6GB 192 BİT

RAM: Corsair Vengeance LPX 2x16GB 3000MHz DDR4 Ram OC:3400MHZ

SSD: Samsung_SSD_860_EVO_250GB: yeni işlemci parasını çıkarmak için sattım :))

M.2 : Ssdwd SN570 500GB Blue 3500MB/2300MB GEN3x4 M.2 SSD

HDD1: WD Blue 1TB 3.5 7200RPM 64MB

HDD2:Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB

PSU:COOLER MASTER MWE 80PLUS 600W 2xEPS, AKTİF PFC 120MM

Asus Tuf B450-Plus Gaming Amd B450 Am4 Ddr4 3466

• Zayfall Z kullanıcısına yanıt

"Corsair Vengeance LPX 2x16GB 3000MHz DDR4 Ram OC:3400MHZ"

• 5600 de 3600 gibi üretim yılına göre az ısınma daha yüksek hıza çıkma gibi şeyler varmı

• NeloAngelo kullanıcısına yanıt
  • MARCO kullanıcısına yanıt

Konuya uzun uzun bakamadım ama varmıdır gelen kutunun üstünden bakabilme şansımız yeni mi eski mi

• NeloAngelo kullanıcısına yanıt

Konu sahibinden.Üzerine tıklayın,netleşir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 23 Eylül 2022; 15:56:31 >
  • Teşekkürler eve geçince bakiyim çok fark varmıdır revizyonlar arası

• Merhaba herkese tekrardan, ryzen 5 5600 e upgrade oldum, sadece ram i Docp ile 3600 mhz çektim, kalan herşey autoda, stok fan ile kullanıyorum, oyunlarda max 77 görüyorum... Isıyı 70 civarına indirebilme şansım var mı çok ayar kurcalamadan ?
    Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.