Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 işlemciler ve 500 serisi anakartlarda yüksek hata oranı gözlemleniyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bir sistemde gözümü en çok korkutan şey anakart yada işlemcinin hatalara çökmelere sebep olması olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Light of Galadriel

Asrock B550 anakart ile 3700x aldım aynen hocam aynı sorundan muzdaribim sğrekli mavi ekran alıyorum 2 haftadır kabusum oldu bu pc resmen. Rami değiştirdim ama sonuca ulaşamadım. En sonunda delirip işlemci ve anakartı iade ettim. O kadar özenerek aldım resmen çıldırttı beni pc

Hocam mesajını şimdi gördüm şunuda eklemek istiyorum, o tarihten sonra neweggden aldığı asrock x570i phantom gaming tb3 anakart geldi ve o da bozuk çıktı rastgele donuyor ve reset atana kadar düzelmiyordu, ram anakartın desteklenen ram listesinde yani ramlik sorun yok, işlemci değiştirildi ve diğer anakartta sorunsuz çalışıyor, zaten tüm parçaları işlemcide dahil sorunsuz çalıştığı bilinen diğer donanımlarla değiştirip kontrol etmiştim, bios güncellemesi vb işe yaramayınca geri iade ettim sağolsun newegg hiç uğraştırmadan iade aldı ve ücreti iade etti, şuan aynı sistemi x570 aorus master ile kullanıyorum ne yazıkki benim açımdan amd ile kötü bir tanışma oldu, bunca sene hep intel laptop kullamıştım ilk amd ve masaüstü sistemimde bu sıkıntıları yaşamak üzdü ama şükür şuan sorunsuz çalışıyor  

• SakuraiTomoki S kullanıcısına yanıt

GS FB gibiler yanlarına siyah takım yakışır oda bjk 

BU arada X370 üst seviye anakart sahiplerinim bedduası tutmuştur beter olsun çakallık yapan mavi kırmızı hiç fark etmez 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 30 Mart 2021; 14:11:23 >
  • Hocam aynen öyle oldu daha önce birkaç kez kasa sistem kullanmıştım onlar da hep inteldi. Amd ile böyle karşılaşmak çok moralimi bozmuştu. Ram değiştirdim 2 hafta uğraştım çözülmeyince gittim İ7 10700 işlemci ve B460M Mortar anakart aldım. Şuan tek bir sorun dahi yaşamıyorum. Redditde birkaç yabancı ile konuştum bu durumu olayın b550 anakartlarda çok sık yaşandığını özellikle asrock ve gigabyte anakartlarda işin tamamen şans olduğunu söyledi. Yerel birkaç mağaza ile konuştuklarında anakart soketindeki işlemcideki pinleri tutan pin mekanizmasında arıza olduğunu bu yüzden crash mavi ekran hataları ile karşılaşıldığını söylemişler. Açıkçası Amd performans anlamında müthiş olsa da böyle korkularla yaşamak istemediğimden gittim İntel aldım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.