Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 işlemciler ve 500 serisi anakartlarda yüksek hata oranı gözlemleniyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstatistik bilmeyen insanlar bilmedikleri konu hakkında konuşmasınlar.

50 işlemci üzerinden dağılım çıkmaz. Milyon adet işlemci satılmış. Binlerce satıcı dan veri alınmalı hesap ancak öyle yapılabilir

Ayrıca :

Garanti bu yüzünden var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 15 Şubat 2021; 9:51:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu nasıl bir AMD düşmanlığıdır öne geçip fiyatları artırdı intel gibi davranmaya başladı ama yinede bu tarz haberler bitmedi :) ilk nesil phenom işlemcilerde tlb hatası çıkmıştı hani? İşte o tür bir durum varsa hatalı işlemci diye haber yapılır kutusundan bozuk çıkan işlemci için bu haberi yapmak bence art niyet sonuçta kutusundan bozuk çıkan ürünü ya iade alacak ya yenisiyle değişecek kırmızı ekip içinde mavi ekip içinde bu böyle değilmi zaten?

• 7nm nin dezavantajları. Bu sıkıntılar nedeniyle de maliyet artıyor zaten.
    İntelin bu noktada 7nm ye geçememe nedeni tam olarak bu.geçse fiyatlar 2 katını bulur.
  • İşlemci konusun da bir şey diyemiycem . Ryzen 7 3700x kullanıyorum gayet memnunum.

Anakart olarak MSI mpg x570 gaming edge wifi kullanıyorum şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.

• Forum'da bir arkadaşın 5900'ü bozuk çıkmıştı. Çalışıyordu ancak çok düşük performans veriyordu.

• B550 Asus tuf anakart ryzen 5 5600x kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok

• Haber kaynağı ciddiye alınacak bir yer değil.

• Elimde 5600x ve b550 gaming edge wifi var iki hafta kullandım şuan pc açılıyor fakat görüntü vermiyor anakart üstünde işlemci ışığı yanıyordu şuan dram ışığı yanıyor. (Biosu güncelledim , bios pilini çıkarttım , başka ram denedim , tek ram denedim , işlemcininde anakartında garantisi var sizce ne yapmalıyım

• Üç beş kişinin anakartı işlemcisi bozuldu diye almayalım mı? Eminim hız aşırtmadandır kesin yani.
  • Amd fanlarının sinirleri zıpladı; şşşt çaktırmayın.

• X570 anakart kullanıyorum hiç sorun yaşamadım çok şükür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtiMX4 -- 16 Şubat 2021; 11:38:37 >
  • İşlemci olarak 3600 kullanıyorum ama anakartım 550 yongası yazın sonundan beri sorunsuz kullanıyorum. 5000 serisi işlemci için kullanmadımdan bir şey diyemem, ama kullananlarda bir sıkntı pek duymadık. Her marka her ürün kutusundan bozuk kusurlu çıkabilir hemen kötü damga vurmak doğru değil. Fabrikasyon hata her teknolojik üründe olabilir. İyi giden satışları baltalamak için diye düşünüyorum bu haberler.

• Ben bu menfi oranların dışındayım.

5600x ve Msi b550 gamming Edge iyi anlaşıyor.

• Haber güncellenmeli çünkü tweet'i kaldırdılar.

• Çok komik yorumlar görüyorum "bizim arkadaş kullanıyor, hiç problem yok yeaa'', arkadaşlar dünya'nın her bölümüne farklı üretim serileri gönderiliyor, kaldı ki haber içeriğinde Türkiye ibaresi yok. Ancak yanlış hatırlamıyorsam; yüksek trafiğin olduğu bir forumda bu konuyla alakalı bir topiğe rastlamıştım(arkadaşım değillerdi :D). Intel tarafında uzun zamandır bu tarz bi habere rastlamadım keza uzun yıllardır hemen hemen tüm serilerini kullandım ve problem yaşamadım. Dikkat fanboy :))

• Gerek yüksek performans, gerekse kaliteyi stabil sunmasından dolayı tercihimi daima Intel'den yana yaptım. Böyle haberleri gördükçe "iyi ki" diyorum. Darısı sizlerin başına :)

• Asrock B550 anakart ile 3700x aldım aynen hocam aynı sorundan muzdaribim sğrekli mavi ekran alıyorum 2 haftadır kabusum oldu bu pc resmen. Rami değiştirdim ama sonuca ulaşamadım. En sonunda delirip işlemci ve anakartı iade ettim. O kadar özenerek aldım resmen çıldırttı beni pc

• tokatli6061 T kullanıcısına yanıt

Hocam düşmanlıkla falan alakası olduğunu sanmıyorum gidip bir reddit sayfalarına anakartların fprumlaırna bakın b550 anakart forumlarında son zamanlarda bsod patlaması var. Buna ben de inanmazdım ama 3700x ve asrock b550 anakart ile yaşadığım son 2 hafta beni delirtti resmen ram değişti her şeyi denedim ama maalesef çözemedim. İnternetten yardım da alamadım. Açıkçaıs ryzenden tırstım biraz sanırım i7 10700k alacağım

• Gigabyte X570 Aurus Elite / 3700X şimdiye kadar hatanın H sini almadım :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 6 Mart 2021; 20:45:2 >
  • Light of Galadriel kullanıcısına yanıt

Ya işte sizdeki gibi sorunlu ürünleri iade almak yada sorunu olmayan bir başka ürünle değişmek zorundalar bu üretim hatasından kaynaklanan bir duruma benziyor çünki hiç sorun yaşamayanlarda çok. Fakat core i serisinde ortaya çıkan açıklar durumu vardı hatırlarsanız işte hatalı ürün onlardı alanın elinde kaldı yama ile düzelttik dediler bi dünya prf. Kaybı yaşadı kullanıcılar. Sizinki ise hatalı ürün değil bozuk ürün zaman kaybınız olmuş olur ama elinizde kalmaz bende bu yüzden düşmanlık olduğunu belirttim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.