Şimdi Ara

AMD Ryzen 3600 kullanıyor isen sıcaklık değerlerini bizimle paylaşır mısın?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
12
Favori
29.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Ryzen 3600 işlemci satın aldım. Acaba bu işlemciyi kullanan arkadaşlar benimle ve bundan sonra bu değerleri merak eden üyeler için sıcaklık verilerini paylaşır mı?

Bende Asus TUF B350M Plus Gaming anakart var, stock fan ile kullanıyorum GTA V'te CPU kullanımı %30 'u geçmedi fakat 85 dereceyi gördüm. Baktığım kadarıyla 1.425V civarı veriyor anakart. Voltaj fazla biliyorum ama merak ettiğim nokta herkeste mi bu şekilde yoksa benim işlemcide mi bir problem var.

• voltaj fazla bende 2600 var boşta 1,19 veriyor.
    anakart fazla voltaj veriyor senin işlemciye.
  • Voltaj ve frekansı soğutucunun kaldırabileceği yere göre kendiniz ayarlayın. Bütün anakartlar ryzen işlemcilere aşırı voltaj veriyor. 2. nesilde stok soğytucuyla 3.8-3.9 ghz civarı oyunlarda kullanılabiliyordu. 3. nesilde optimum nokta neresidir bilmiyorum. 4 ghz da kaldırır diye tahmin ediyorum. Ayrıca sistemi oyun için kullanıyorsanız stres testindeki sıcaklıklara takılmayın. Zaten işlemciniz öyle bir yüke hiç girmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 13 Temmuz 2019; 13:54:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MSI B450m mortar ve 3600 kullanıyorum.
    Voltage tamamen auto da dediğin gibi değerler veriyor.(1.4V gibi)
    Sıcaklıklar stock soğutucusuyla 55-83 derece arası değişiyor kullanım durumuna göre.
  • Bende 3600 ü msi b450m ile kullanıyorum şuanda üzerinde coolermaster ml120 sıvı soğutucusu mevcut intake olarak push pull. Max sıcaklık suana kadar gördüğüm 65 67 arası.
  • Konuda mesajım bulunsun editliycem. Bugün Ryzen 5 3600 aldım bende mon

Tek sorum stok soğutucuylamı kullanıyım yoksa 200 liralık kule tipi bişey alıyım mı ? Gönlüm ayrı soğutucu almaktan yana. 3.9 ghze manuel overclockla sabitlemeyi planlıyorum. İşlemcinin kendi otomatik çalışma aralığında çok fazla voltaj verildiğini duydum çünkü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • efemelih kullanıcısına yanıt
    Voltaj durumu nedir?
    Auto mu yoksa kendiniz mi verdiniz?
  • Sıcaklık birçok parametreden etkilenir kasaniz nedir hava akışı uygunmudur egzos fanina ilaveten kasanın ün kısmında içeriye hava pompalayan bir fan daha varmıdır kablolar düzgün bir şekilde toplanmismi vs vs bunları hallettmismiyiz. Ayrıca yaz ayında saatlerce oyun oynadığınızda görülebilecek yüksek sıcaklıklar normaldir işlemci hızı düşmüyorsa sıkıntı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.C.B -- 13 Temmuz 2019; 23:42:20 >
  • Amd'nin stok soğutucusunun ses durumu nasıl arkadaşlar?

• Rennes10 R kullanıcısına yanıt
    Auto suan. Hiç kurcalamadım daha zaman bulamadım. Ama biraz düşürsek voltajı fena olmaz.
  • Voltaj kaynaklı, anakart fazla veriyor. Bilgilendirici konular var manuel voltaj ayarı için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle yorum yazan herkese teşekkür ederim. Diğer markalar için bilmiyorum fakat ben core performance boost'u kapatınca 3.6GHZ'de 1.100v 'un altında serin serin kuzu kuzu çalışıyor. Sanırım bir bios güncellemesi gelecektir. core performance boost açıkken 1.395-1.425v falan veriyor tam delirmelik, işlemci 55 derece boşta maşallah yani hiç mi şu bios güncellemelerini üretirken bakmıyorsunuz ya. Anlamayan birisi olsak işlemciyi elimize alacağız. Adam akıllı soğutucu olsa bile 4.2 boost hızında bu voltajlar bence fazla.

Bios 'tan kendim manuel olarak voltajı ayarlamayı denedim ama ne yaptıysam beceremedim + veya - 0.20000 yazıyorum her türlü voltaj sapıtıyor kendi kendine 1.4v ları görüyor. Acaba core performance boost'u kapatıp offset'i + seçip 0.20000 yapıp frekansı kendim mi vermeliyim? Anlamadığım da bir şey, - seçip 0.20000 verdim makine açılırken mavi ekran yedi. şimdi core performance boost kapalı ve voltaj autoda 1.1v altı geziyor işte.

• TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Asus için bulamadım, herkes MSI 'a Gigabyte 'a yazmış.
    İşlemci boşta kaç derece?
  • Rennes10 R kullanıcısına yanıt
    İyi de ben hiç boşta 33 derece görmedim ki.
  • vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    İdare eder sesizlikte. Kasanın fanlarının yanında pek duyulmuyor bile.
  • M.C.B kullanıcısına yanıt
    İşlemci hızı ara ara 4.125 MHZ'e düşüyor ama bu bahsettiğim olay %30 güç kullanan oyunda oluyor. Stress test yapamadım nedense aida da testi başlatınca hemen failed veriyor sanırım güncelleme gerekli. Kasam Corsair spec alpha, 2 tane önde 1 tane arkada fan var baya güçlü yani bu sistemde daha önce 2400G kullandım APU iken 71 dereceyi geçtiğini hatırlamam. Kablolar da gayet düzgün ortalıkta kablo yok hepsi olması gerektiği yerde. Oda sıcaklığım ortalama 25 derece yani çok fazla bir değişim yok. İşte maddi durumum biraz iyileşince üste 240mm lik sıvı soğutma takacağım ve altta bir yuva daha var oraya da bir fan ekleyeceğim.

AMD Ryzen 3600 kullanıyor isen sıcaklık değerlerini bizimle paylaşır mısın?

Muhtemelen seninki de fazla voltaj veriyor.
  • Boşta 34 35 arası. Pubg denedim biraz 1 saat kadar 65 civarı dolandi. Msi b450m mortar bios 1.8 kurdum

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.