Şimdi Ara

#AMD Ryzen 3000 Serisiyle Uyumlu Anakart Fırsatları#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
18
Favori
13.128
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • X570 haricindeki anakartlara bios update yapmanız gerekiyor

ANAKART SEÇİMİ

#AMD Ryzen 3000 Serisiyle Uyumlu Anakart Fırsatları#

İşlemci, ram, ekran kartı olmadan bios update yapılabilen anakartlar

ASRock (BIOS Flashback)

None!

Gigabyte (Q-Flash Plus)

None!

ASUS (USB BIOS Flashback)

• ASUS Crosshair VI Extreme

• ASUS Crosshair VI Hero

• ASUS Crosshair VI Hero (Wi-Fi AC)

• ASUS Crosshair VII Hero

• ASUS Crosshair VII Hero (Wi-Fi)

MSI (Flash BIOS Button) [https://www.youtube.com/watch?v=iTkXunUAriE]

• MSI B450 Gaming Plus

• MSI B450 Gaming Pro Carbon AC

• MSI B450 Tomahawk

• MSI B450-A Pro

• MSI B450M Bazooka Plus

• MSI B450M Gaming Plus

• MSI B450M Mortar

• MSI B450M Mortar Titanium

• MSI X370 Gaming M7 ACK

• MSI X370 XPower Gaming Titanium

• MSI X470 Gaming M7 AC

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 14 Ağustos 2019; 0:42:2 >

• Güzel konu takibe aldım. Beklerim diyen varsa MSI B450M Tomahawk Amazon.de üzerinde şuanda 761 TL'ye geliyor. 14,35 Euro'su kargo ücreti. Yanına alacağınız ekstra ürün varsa kargo ücreti bakımından daha da ucuza gelmiş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Güzel konu takibe aldım. Beklerim diyen varsa MSI B450M Tomahawk Amazon.de üzerinde şuanda 761 TL'ye geliyor. 14,35 Euro'su kargo ücreti. Yanına alacağınız ekstra ürün varsa kargo ücreti bakımından daha da ucuza gelmiş olur.
    765 TL'ye geliyor 35 TL için Türkiye'den alınır çünkü anakart arıza çıkarabilen bir donanım. İşlemci, ram, NVMe SSD olsa gözü kapalı amazondan alınabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 13 Temmuz 2019; 14:57:12 >
  • yine harikalar yaratmıssınız hocam.
  • 400 serisi MSI anakartlar daha yüksek kapasiteli BIOS chipi ile MAX adı altında çıkıyor. Bu anakartları düşünenler gözönünde bulundurabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün anakart yandı aile evindeki bilgisayarın. Anakart aradım am3 bulamadım. İnternete giriyorlar sadece, dizi film. Asrock anakart alıp yanına hangi işlemciyi almak lazım. Amd x950 mi, athlon 200ge mi alayım? Ryzen 3 1200 ile de 120 lira fiyat farkı var. Deger mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahliyka

Bugün anakart yandı aile evindeki bilgisayarın. Anakart aradım am3 bulamadım. İnternete giriyorlar sadece, dizi film. Asrock anakart alıp yanına hangi işlemciyi almak lazım. Amd x950 mi, athlon 200ge mi alayım? Ryzen 3 1200 ile de 120 lira fiyat farkı var. Deger mi?
    Mevcut işlemciniz nedir? 200GE olabilir ama bios update gerekiyor B450M almak lazım. Yalnız bu işlemler için aşağıdaki ikiliyi alabilirsiniz

427 TL Intel® Pentium® Gold G5400 İşlemci 4M Önbellek, 3,70 GHz
    https://www.epttavm.com/item/63236799_intel-pentium-g5400-3.70-ghz-4m-1151p8-tray

37 TL Deep Cool CK-11508 92mm Fan İşlemci Soğutucusu
    https://www.yukko.com/deep-cool-ck-11508-92mm-fan-islemci-sogutucusu-v-50014425

363 TL ASRock H310M-HDV Socket 1151, DDR4 2666MHz, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart
    https://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/asrock-h310m-hdv-intel-h310-2666mhz-ddr4-socket-1151-hdmi-dvi-d-sub-matx-anakart.html

• ahliyka A kullanıcısına yanıt
    200ge 307 liraya değer. dahili gpu var zaten. ekran kartı takmaya hiç gerek yok. dizi film internet için biçilmiş kaftan.
    https://www.hepsiburada.com/amd-athlon-200ge-3-2ghz-4mb-cache-soket-am4-35w-islemci-pm-HB00000F8NXN

.
    hatta yanına bide hdmi çıkışlı b450 anakart 423 lira. daha iyisine gerek yok. bu anakart fazlasıyla yeter.
    https://www.yukko.com/gigabyte-b450m-s2h-amd-b450-am4-soket-3200mhz-oc-ddr4-usb-31-dvihdmi-anakart-v-50132198

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide sheep -- 13 Temmuz 2019; 20:17:14 >

• başlık açılması iyi olmuş, hep arayıp duruyordum
  • şu konulara bakınca içim gidiyor, ben hala 1151 ana kart
  • quote:

Bugün anakart yandı aile evindeki bilgisayarın. Anakart aradım am3 bulamadım. İnternete giriyorlar sadece, dizi film. Asrock anakart alıp yanına hangi işlemciyi almak lazım. Amd x950 mi, athlon 200ge mi alayım? Ryzen 3 1200 ile de 120 lira fiyat farkı var. Deger mi?
    Yerinizde olsam kesinlikle Athlon 200GE alırdım. Güncel bios ile çıkan A320 ve B350 anakartlar var, kutularının üzerinde Ryzen 2000 Ready yazar. Öyle bir anakartı 300 lira veya altında bulursanız harika olur. Olur da bulamazsanız 400 liraya VRM soğutmalı B450 anakart bulunabiliyor. Hatta konuda bir arkadaşımız size tavsiye etmiş. Onlara bakabilirsiniz. Tek kanal 4GB rami de yanına iliştirdiğiniz zaman sorununuz kökten çözülür. Kutudan soğutucu da çıkıyor. Mis. Zaten anladığım kadarıyla diğer donanımlara sahipsiniz. Yalnız ben yerinizde olsam anakartı yanan bir bilgisayarı yeniden ayağa kaldırırken PSU'umu yenilerdim. Ondan değil diye tüm Dünya beni ikna etmeye çalışsa yine de markalı ucuz bir PSU alırdım. Böyle ucuz yollu multimedya bilgisayarlarına oldum olası ilgi duymuşumdur. Keşke benim de bir yakınımın bu tarz bir sisteme ihtiyacı olsa da şöyle 250GB SSD'li falan toplasam. Heves ettim bir anda Ara ara bizimkilerin evine CS:GO oynatacak bir sistem toplasam mı diye aklımın ucundan geçiriyorum sonra ihtiyaçlarının olmadığını hatırlayınca hevesim kursağımda kalıyor. Gittiğimde oynardım ne güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: CVenturas

Yerinizde olsam kesinlikle Athlon 200GE alırdım. Güncel bios ile çıkan A320 ve B350 anakartlar var, kutularının üzerinde Ryzen 2000 Ready yazar. Öyle bir anakartı 300 lira veya altında bulursanız harika olur. Olur da bulamazsanız 400 liraya VRM soğutmalı B450 anakart bulunabiliyor. Hatta konuda bir arkadaşımız size tavsiye etmiş. Onlara bakabilirsiniz. Tek kanal 4GB rami de yanına iliştirdiğiniz zaman sorununuz kökten çözülür. Kutudan soğutucu da çıkıyor. Mis. Zaten anladığım kadarıyla diğer donanımlara sahipsiniz. Yalnız ben yerinizde olsam anakartı yanan bir bilgisayarı yeniden ayağa kaldırırken PSU'umu yenilerdim. Ondan değil diye tüm Dünya beni ikna etmeye çalışsa yine de markalı ucuz bir PSU alırdım. Böyle ucuz yollu multimedya bilgisayarlarına oldum olası ilgi duymuşumdur. Keşke benim de bir yakınımın bu tarz bir sisteme ihtiyacı olsa da şöyle 250GB SSD'li falan toplasam. Heves ettim bir anda Ara ara bizimkilerin evine CS:GO oynatacak bir sistem toplasam mı diye aklımın ucundan geçiriyorum sonra ihtiyaçlarının olmadığını hatırlayınca hevesim kursağımda kalıyor. Gittiğimde oynardım ne güzel

Alıntıları Göster
    Tavsiyeler için sağolun.
    200ge ile gigabyte b450 dseh aldım. s2h ile arasında 50 lira gibi bir şey oynuyordu, dseh alayım dedim.
    Farkında olmadığım bir de ram ihtiyacı çıktı tabi. 8 gb cl16 3000mhz ram aldım tek kanal.

Yukkodan aldım işlemci ve anakartı. Yeni üyelere 45 lira çek veriyor. Anakart ve işlemci 847 liraya. World için kampanya var, kullanabilenlere 50 lira daha ucuza gelebilir. Yukarıda arkadaşın 200ge için hepsiburadadaki 307 liralık kampanyası bitmiş.

10 senenin üstünde ocz fatalty var güç kaynağı. Değiştirmeye gerek var mı bilmiyorum. Ben yok diye düşünüyorum ama ucuz bir kasa bulursam olmadı kasayı da yenilerim.

Önceden çok uğraşırdım toplama sistemlerle. Eşe, dosta akrabaya anakart kutularını özenle açıp çok sistem kurmuşumdur. Üzerinden çok zaman geçti tabi. Ama büyük bir heyecanla bekliyorum gelmelerini. Kurup, az oyun oynayıp geri öyle götürürüm kasayı ^^

Tavsiye verenlere tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahliyka -- 15 Temmuz 2019; 7:52:7 >

• quote:

Tavsiyeler için sağolun.
    200ge ile gigabyte b450 dseh aldım. s2h ile arasında 50 lira gibi bir şey oynuyordu, dseh alayım dedim.
    Farkında olmadığım bir de ram ihtiyacı çıktı tabi. 8 gb cl16 3000mhz ram aldım tek kanal.

Yukkodan aldım işlemci ve anakartı. Yeni üyelere 45 lira çek veriyor. Anakart ve işlemci 847 liraya. World için kampanya var, kullanabilenlere 50 lira daha ucuza gelebilir. Yukarıda arkadaşın 200ge için hepsiburadadaki 307 liralık kampanyası bitmiş.

10 senenin üstünde ocz fatalty var güç kaynağı. Değiştirmeye gerek var mı bilmiyorum. Ben yok diye düşünüyorum ama ucuz bir kasa bulursam olmadı kasayı da yenilerim.

Önceden çok uğraşırdım toplama sistemlerle. Eşe, dosta akrabaya anakart kutularını özenle açıp çok sistem kurmuşumdur. Üzerinden çok zaman geçti tabi. Ama büyük bir heyecanla bekliyorum gelmelerini. Kurup, az oyun oynayıp geri öyle götürürüm kasayı ^^

Tavsiye verenlere tekrar teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Ese dostada toplasan sifir kutularindan kasaya montajin keyfi cok ayri,bende uc dort sene once sistem kurup bir yil keyfini surdukten sonra satmistim.Simdi tekrar kurmayi dusunuyorum kafamda bir sistem var parcalarin indirime girmelerini bekliyorum gecen hb de msi urunler indirime girmisti o zaman sistem toplama fikri daha olusmamisti kafamda suan o indirimi kacirdigima uzuluyorum :) En son sistemim su sekildeydi
    https://forum.donanimhaber.com/intel-core-i7-4790k-kullanicilar-klubu-incelemeler-ve-dahasi--94469183

• Merhaba. Güzel konu teşekkürler. Aklıma takıldı neden micro atx seçmemeliyiz. Bilgilendirirsen güzel olur teşekkürler
    Edit: boyutları küçülteceği için micro atx kasa anakart combosu planlıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Semih Güzey -- 15 Temmuz 2019; 12:1:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyc

şu konulara bakınca içim gidiyor, ben hala 1151 ana kart
    bende öyle

çok pahalı be usta bütün bilgisayar bileşenleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semih Güzey

Merhaba. Güzel konu teşekkürler. Aklıma takıldı neden micro atx seçmemeliyiz. Bilgilendirirsen güzel olur teşekkürler
    Edit: boyutları küçülteceği için micro atx kasa anakart combosu planlıyordum.
    VRM, heatsink, MOSFET yönünde zayıf, zayıf olmayanlar da pahalı. Komponentler ne kadar yakın aralıklarla dizilirse o kadar fazla ısınıyor. mATX alacaksanız mortar altına düşmeyin derim

B450M mortar detaylı PCB incelemesi:https://www.youtube.com/watch?v=zSqhVlpgw3U

• ahliyka A kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir sistem olmuş. Power supplyınız güzelmiş madem o kadar almışsınız akım koruyuculu prizi de yanına ekleyin tam olsun. Kullanıcısına da hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

VRM, heatsink, MOSFET yönünde zayıf, zayıf olmayanlar da pahalı. Komponentler ne kadar yakın aralıklarla dizilirse o kadar fazla ısınıyor. mATX alacaksanız mortar altına düşmeyin derim

B450M mortar detaylı PCB incelemesi:https://www.youtube.com/watch?v=zSqhVlpgw3U

Alıntıları Göster
    Mortar her ne kadar kağıt üzerinde iyi gözükse de overclock için iyi değil. Çok fazla cpu vdroop var ve LLC ile düzeltilemiyor. Pişmanım aldığıma.

• Bu forumda herhalde en faydalı konuları açan arkadaşların başında geliyor. Elinize sağlık.

Bu arada yukarıdaki sıcaklıklar hangi işlemci ile elde edilmiş ? B450'ye 3700x yukarısını emanet etmezdim zaten. O da özel bir oc uygulamadan.

Elemanın teki en temel Asrock'a 3900x koymuştu a320 anakarta Stok soğutucu ile beraber uzunca bir sürede test-oyun dahil bayağı bir bilgi paylaşmıştı.

Biraz şans işi de var sanırsam bu tür boardlarda.

Overclock edilmediği sürece eski nesle, 3700x'e kadar bir problem olacağını zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 16 Temmuz 2019; 2:31:14 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.