Şimdi Ara

AMD RYZEN 2 (EFSANEYE SAYGI KONUSU)ANA KONU) (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.243
Cevap
13
Favori
69.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdi gta 5 4 çekirdek performansına göre mi skor veriyor diye düşnürsek ve GTA için 6700k, 7700k vs 6900k aradım bulamadım. 5820K vs 6700k buldum (hem daha iyi oldu çünkü arkada ki tek çekirdek farkıhaswel ve skylake arası, skylake ve kaby lakke den çok daha fazla zaten skylake ile kaby lake aynı gibi birşey )
    https://www.youtube.com/watch?v=Kw-qyZB8qtk videoda 7.05 dakikasında 5820k 3,60 haswell olmasına karşın, skylake 4,2ghz 6700k'dan GTA 5 daha fazla performans göstermiş.

Demek ki GTA 5 de çok çekirdek perforamnsı oldukça önemli bu nedenle 6 çekirdek haswel frekansı daha düşük olduğu halde, 4 çekirdek skylake i geçmiş.

Bu durumda 1700 ryzen 8/16 çekirdekli bir işlemcinin, 7700k yı frekansı düşük olsa bile yukarıda ki örnekde de net görüleceği gibi kesinlikle geçmesi gerekiyordu ama geçememiş, eğer bu skor 4/8 ryzene ait olsaydı kesinlikle mükemmeldi(çünkü testlere göre belliki ryzen ipc si intelin broadwell'i ile benzer performansda) fakat 8/16 ryzen için açıkça söylemeliyim ki hayal kırıklığı.

Ürünün final sürümü çıktığında performansı bir tık daha artacaktır fakat her türlü 8/16 ryzenin 4/8 bir intel işlemciyi sorgusuz sualsiz geçmesi gerekirdi.

AMD RYZEN 2 (EFSANEYE SAYGI KONUSU)ANA KONU)

Bunu buraya tekar koyayımda sonra neye yorum yapıyor diye kafalar karışmasın. Bu ne videosu, bu ss nereden çıktı diyenlerede bir ryzen satıcısı incelemeyi upload etti, nda olduğu için kaldırmak zorunda kaldı, 30 dakika filan yayında kaldı, video gerçekdi, daha videoyu bile izlemeyen fanboyların beklenen skor gelmeyince onlar sahte filan demesine pek takmayın, zaten sahte olsa sahte olduğunu düşündüğüm şeyleri paylaşmıyorum ve üzerinde yorum yapmmıyorum, Upload edende bu sitenin youtube kanalı;http://www.dinopc.com/shop/pc/home.asp (https://www.youtube.com/watch?v=LdqIsqwDRig&utm bu tarz izlenme sayısı kasmak için yapılan %100 sahte olduğu belli internette bulduğu birkaç resimden oluşan bir video değildi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 23 Şubat 2017; 23:14:47 >
  • Bu tür videolara inanarak yorum yapan arkadaşlar en kısa zamanda donanım dünyasında takılmayı bıraksınlar bence. Zaten konu popülerde olduğu için trol akımı da en üst seviyede.

Ekleme: Videoyu kaldırıldıktan sonra bulup izledim, anlatayım bir tane arkadaş 5 dakika konuştuktan sonra ne bir sistem bilgisi görebildik ne de çalıştığını, iki tane test yayınlayıp bitirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 23 Şubat 2017; 22:58:29 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hocam valla işlemci konusunda en çok sen karıştırıyorsun kafamı. Mesajlarını özenle takip ediyorum. Aralıkta ki sunumda tek çekirdeğin kötü olduğuna dikkat çekmiştin ve o konuda seni baya topa tutanlar olmuştu. Son bir haftadır da Ryzen'de ki 8/16'ya dikkat çekiyorsun. Valla borsada ki spekler gibisin ne diyeyim

Mart ayında işlemci alınmaz bu belli oldu oturup olayların seyrini takip edeceğim.
  • Evet anlattiklariniza katılıyorum Intel tarafındaki çok çekirdekli işlemciler 3.5-3.6 ghz hizlarda 6700k-7700k işlemcileri geçmiş veya yakın sonuçlar almış, AMD tarafında ise tam testleri görmeden karar vermek erken olur o yüzden beklemeye devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 23 Şubat 2017; 23:27:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknobiyotikte 1800x 2033 tl. Alsammı diye düşünüyorum.

• kimse acele etmesin
    kaybedecek birşey yok
    gerçek kullanıcılar bir test etsin ondan sonra alan alsın bence

• Tamamen aynı sahne olduğu için önemli.
  • Ben en iyisi A8 işlemcimin tozunu alayım. Anlaşılan çok uzun bir süre daha beraber oliciğiz.
  • Bu video bazılarına cevap olur umarım.

• Bayağı etkilenmişler demek ki güzel şeyler olacak.

• Abov Erdi'nin dediğine göre intel rakip bile olamıyor dedi şu anki işlemcileriyle,dahada sırtı yere gelmez dedi Amd'nin apudan beklentim dahada bi yükseldi şimdi adamlar 2 kulvardada tam gaz gidiyorlar.

Ama ama oyun testinde 7700k tek çekirdek ama ühühüüüü

Bu video intelcileri bitirir fanları tabi yoksa intellede film açıp oyun oynarsın,amd ilede ama ne oluyosa bi çekememezlik var.
  • son tahlilde çekirdekleri kolA ile mi pepsİ ile mi çıtlatacaz?
  • Intel cilerin hali duman amd cileri gogsu kabardi...

Erdi ve Mesut beyi bu kadar etkilediyse siparislere yuklenin..

• Video'yu çevirip Anandtech foruma yolladım, bayağı birçok yerde bizim Erdiyle Mesut konuşuluyor
  • intel şok, intel iptal, intel vefad
  • o soğutucu ne öyle sanırım test sistemi diye böyle kendi soğurucu boyutu nasıl acaba kutudan çıkmasa da ayrıca satılır herhâlde? aslında bir kıyak daha yapıp tüm işlemcilere soğutucu verseydi süper olurdu ayrıca soğutucu bakmak gerekecek şimdi
  • Mesut la Erdi nin gözleri ışıldamış. Her ne kadar test sonuçlarını göstermeseler de konuşmalardan önemli bulduklarım.

1- Ryzen in iyi bir şeyler yaptığını biliyordukta bu kadarını tahmin etmiyorduk

2- Karşıda rakip yok test sonuçları o kadar yani.....

3- Tek çekirdek diyenler için 7700K hikaye olacak...

4- AMD 1800x + anakart sistem kuruyorsun cebinde para kalıyor ve toplamından daha pahalı işlemcileri dize getiriyorsun..

5- İntel in bunun karşısında yeni bir mimari ile gelmesi gerekir...

6- AMD nin sırtı artık yere gelmez o kadar söyleyeyim yani...

Bu arda dikkatimi çeken 1800x teki soğutucuda düşük profil bir soğutucu, 6900K daki soğutucu çift fanlı kasli bir soğutucu. iyi bir sıvı soğutma ile kullansalar AMD yi, bizimkilerin kafa tavana değecekti sanki :D

Anlaşılan testler için 2 Mart ı beklemeye gerek yok, her şey ortada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 25 Şubat 2017; 8:30:50 >
  • Ryzen işlemciler belirtilenden çok daha fazla güç tüketiyor.İntelle boy ölçüşemez hiçbir zaman
    performans testlerinde önde olabilir ama o kadar voltajı kime versen öne geçer zaten
    Ciddi şekilde ısı sorunları ve yüksek enerji sarfiyatları olacak yazın kenara bunu.
    Kendi soğutucularına bile güvenemeyip tüm test editörlerine noctua vermiş ve hiç birinin test için kullandığı güç kaynakları 1000 Watt aşağısıda değil.
    Yine bildiğimiz klasik amd taktikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 25 Şubat 2017; 10:5:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Ryzen işlemciler belirtilenden çok daha fazla güç tüketiyor.İntelle boy ölçüşemez hiçbir zaman
    performans testlerinde önde olabilir ama o kadar voltajı kime versen öne geçer zaten
    Ciddi şekilde ısı sorunları ve yüksek enerji sarfiyatları olacak yazın kenara bunu.
    Kendi soğutucularına bile güvenemeyip tüm test editörlerine noctua vermiş ve hiç birinin test için kullandığı güç kaynakları 1000 Watt aşağısıda değil.
    Yine bildiğimiz klasik amd taktikleri

YASAL UYARI
    Çekemiyorsanız lütfen yer değiştiriniz ,buda çözüm olmadıysa Amd üretimi olan ve her fanboya itina ile takılması gereken cihazımızı alıp kullanabilirsiniz.
    Cihazımız "Ergenlik ile gelen Fanboy ve Trollugun ileriki yaşlardada artarak devam etmesini engellemektedir.!
    Ürünümüzü "Normal insanların kullanmasına gerek yoktur"

AMD RYZEN 2 (EFSANEYE SAYGI KONUSU)ANA KONU)
  • Sandy bridge çıktığından beri hiç bu kadar heyecanlanmamıştım. R7 ler umrumda değil açıkcası ben asıl R5 leri merak ediyorum.Eğer gerçekten tek çekirdek performansı iyi olursa hiç AMD kullanmamış ben bile 1400x 1600x alabilirim yanınada bi vega. Ama dolar bu kadar yüksekken alınır mı ayrı tartışma konusu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.