Şimdi Ara

AMD RX Vega [ANA KONU] (72. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.591
Cevap
10
Favori
66.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Parasına göre çöp degil mi? Vega 64 2000 TL GTX 1080 ?
    Uv+ o.c ile rdr2 bf tarzı oyundalarda GTX 1080 Vega 64 e yaklaşamaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    AMD RX Vega [ANA KONU] AMD RX Vega [ANA KONU]
    Sakın bunlar gereksiz vs yazma hocam kan çıkar yoksa

• Bilader saf kas gücüne bak. Furmakrta sok bakalım. Eğer RX 5600xt Vega 64 ü geçerse sana yemin ederim bedavaya verecem. Ne boş bir insansın ya

• AMD RX Vega [ANA KONU] AMD RX Vega [ANA KONU] AMD RX Vega [ANA KONU] AMD RX Vega [ANA KONU]
    Allah aşkına daha fazla saçmalama.
    Ozaman mantığına göre gtx 1650 GTX 1050ti GTX 980ti den performanslı olması lazım hadi bunuda açıkla da görelim

• GODLİİKEEX G kullanıcısına yanıt

Valla o grafikler pek ilgimi çekmiyor, oyun testlerini baz alıyorum ben.

1080 milleti öpme kartıydı AMD geriden geldiği için hakeza 1080 ti da, o segmente rakibi olmadığı için serbest fiyatlar 2 kartı da itelediler millete güzel fiyattan. Vega 56 400 dolara çıkmıştı ama o süreçte 1080 lerde bir süredir zaten piyasaydı. O da 600 dolar gibi bir rakamla çıkmıştı sanırım.

Özellikle Battlefiled ı yaptıkları Frostbite, AMD kanadını daha çok sevdiği için çok daha yüksek fpsler alıyor Vega serisi 1080 e kıyasla.

BF oynayacak arkadaşların RT kaygısı yoksa AMD seçmeleri daha mantıklı zira 1080ti ile farkı bayağı bayağı indirmiş durumdalar.

• Hocam en güvenilen en büyük sitelerden 2005 den beridir takip ettiğim guru3d bile vega 64 ün ilk çıkan testleri ile 5700xt ve 2070 le karşılaştırmıştı bu kadar fark olamaz diye araştırma yapmıştım ve guru3d nin veganın ilk driverlarla yaptıkları sonuçları yeni kartlarla yaptıkları sonuçlara eklediklerini farketmiştim demem o ki testlere güvenme boşu boşuna...biz ikimizde kullanıcı olarak söylüyoruz sen vega 64 yada 5600xt kullandın mı bilmiyorum ama zaten dedimki düz 1080 değil bakın 1080 11 gpbs yi 12 gpbs ye çıkardım gpu yada oc yapıp vegayı 1650 1100 mhz ye uv ve oc yapınca 5 oyunun kendi bench leriyle karşılaştırmıştım aynı değerleri almışlardı...1080 12gpbs ye çıkarır ve gpuyada 170mhz oc yaparsan 1080ti nin ensesine gelir...gelirki ozaman vega 64 te 1080tinin ensesinde olur zaten 5700xt ve 1080ti benzer performans veriyordu hatırlıyorum vega 64 5700xt den biraz geride olduğunu kendi gözümle gördüğüm için ozaman diyebilirimki 1080ti ninde ensesindedir...kullsnıcı olarak söylüyorum bunları video test mest bana fikir verir en fazla gerçekliği tartışılır çoğu sitenin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    Ben parasına göre konuştum. 2000 TL bandında Vega 64 GTX 1080 e göre bence mantıklı seçim. Saf kas gücüne dayanan oyunlarda bf gibi mesela. Bu oyunlarda Vega 64 alır götürür. Aradaki fiyat farkına değecek bir şey göremiyorum.

• _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    Benim metro exodus değerlerim rtx 2070 ile aynıydı birebir Bench aldım. 1100/1650 MHz ile

Bende söylüyorum parasına göre en iyi kart...2070 2070s 1080 1080ti 5700xt 5700 5600xt bunlara çok daha fazla para vermeye gerçekten gerek yok rtx özelliklerini kullanmayacaksanız tabi...vega 64 ün harcadığı güce bakmayan için gerçekten çok iyi kart heleki 1700 1200 gibi üst değerlerle sıvı soğutma kullanan vegalar 5700xt ye bile tokat atacak vaziyete geliyor nerdeyse ki tekrar söylüyorum 5799xt den vega 64 e geçen biri olarak...bu kart beni 2 sene daha götürür...ama işte hobi hastalık derecesinde olunca yeniliyosunuz hemen sistemleri bende dahil :)

Güç olarak bakan insan bu işten anlamıyodur. 200tdp ile 300 TDP arasında ayda 5-10 TL anca oynar ama insanlar psikolojik olarak sorunlu. Ozaman kimse rtx 3080 almasın kart 350 tdp

• quote:

Orijinalden alıntı: _İZ BIRAKAN_

Hocam en güvenilen en büyük sitelerden 2005 den beridir takip ettiğim guru3d bile vega 64 ün ilk çıkan testleri ile 5700xt ve 2070 le karşılaştırmıştı bu kadar fark olamaz diye araştırma yapmıştım ve guru3d nin veganın ilk driverlarla yaptıkları sonuçları yeni kartlarla yaptıkları sonuçlara eklediklerini farketmiştim demem o ki testlere güvenme boşu boşuna...biz ikimizde kullanıcı olarak söylüyoruz sen vega 64 yada 5600xt kullandın mı bilmiyorum ama zaten dedimki düz 1080 değil bakın 1080 11 gpbs yi 12 gpbs ye çıkardım gpu yada oc yapıp vegayı 1650 1100 mhz ye uv ve oc yapınca 5 oyunun kendi bench leriyle karşılaştırmıştım aynı değerleri almışlardı...1080 12gpbs ye çıkarır ve gpuyada 170mhz oc yaparsan 1080ti nin ensesine gelir...gelirki ozaman vega 64 te 1080tinin ensesinde olur zaten 5700xt ve 1080ti benzer performans veriyordu hatırlıyorum vega 64 5700xt den biraz geride olduğunu kendi gözümle gördüğüm için ozaman diyebilirimki 1080ti ninde ensesindedir...kullsnıcı olarak söylüyorum bunları video test mest bana fikir verir en fazla gerçekliği tartışılır çoğu sitenin

Ben anlatamıyorum galiba dostum?

Bak şimdi burada kişisel deneyimlerinizden bahsediyorsunuz. Falanca kart vardı filanca şekilde UV yaptım falanca filanca OC yaptım sonra filanca kartla çok yakındı bilmem ne. 1080, 5700XT vs. dallanıp budaklandırmaya gerek yok.

Ben saf oyun performansı olarak 5600XT ve vega64 kıyası yapıyorum bu kadar basit. Yani kişisel detaylara gireceksek QP bilişimden sıfır vega56 pulse aldım ve 1070 den sonra memnun kalmadığım için iade gönderdim o zaman 1070 > vega56 mı diyecez? kişisel deneyimleriniz sizde kalsın bir zahmet.

Oyun oynamak için aldığımız kartların transistörlerine kadar detaya girip komik karşılaştırmalar yapmaya gerek yok kaldı ki ilk mesajımda da açıkladım bu detaylar aynı mimari için geçerli farklı mimari kartları bu teknik detaylar üzerinden kıyaslayamazsın.

Yani vega64 daha performanslıysa buyur TechpowerUP gibi dünyaca tanınan bir inceleme sitesinin Horizon ve Death stranding benchmark sonuçları;

AMD RX Vega [ANA KONU]

AMD RX Vega [ANA KONU]
  • Sen bi soruma cevap versene? GTX 980ti nasıl oluyor da GTX 1050ti GTX 1060 GTX 1650den performanslı oluyor. Mimari nerde

• Vega sürücüsünde bug vardı düzeltildi.

AMD RX Vega [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Hocam Vega 64 u.v +o.c ile rtx 2070 in üstünde bir yere geliyor. Kendim denedim

• quote:

Orijinalden alıntı: GODLİİKEEX

Sen bi soruma cevap versene? GTX 980ti nasıl oluyor da GTX 1050ti GTX 1060 GTX 1650den performanslı oluyor. Mimari nerde

Dostum anlamadığın konular hakkında insanlarla zıtlaşma.

Yeni mimari daha performanslı olur diye bir cümle mi kurdum? teknik detaylar üzerinden kart performansı yapamazsın mimari farkı var diyorum neyini algılayamıyorsun? bu cümleyi yeni mimari kartlar daha performanslı olarak algılıyorsan bir doktora görün.

Pixel rate, transistör, bant genişliği zart zurt her bir şey daha yüksek amaaa işte aması görüldüğü gibi oyunlarda 5600XT kadar fps alamıyor. Sen elinde ki kartın transistörleriyle mutlu olmaya devam edebilirsin sorun yok, biz FPS değerlerine bakıyoruz AMD RX Vega [ANA KONU] 

• Kardeş sen sıkıntılı mısın? Ciddiyim bak benim donanım bilgim senin doğacak torunlarına yeter. Sen u.v +o c li Vega 64 e rüyanda yetiştirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: GODLİİKEEX

Kardeş sen sıkıntılı mısın? Ciddiyim bak benim donanım bilgim senin doğacak torunlarına yeter. Sen u.v +o c li Vega 64 e rüyanda yetiştirsin.
  • Hadi oyunlarda kendi aldığın fpsleri at bakalım. Bende atıcam görelim kim haklı varmısın?

Sen haklısın kardeş bu arkadaş anlamıyor...benim kendi tecrübelerim varken kendi anlattıklarına inanmamı istiyor...vega 56 alıp 1070 den sonra beğenmedi isen ki nasıl becerdin bilemem onu ama vega kullanmayı anlamışsın yada çözememişsin veya uv yi bilmiyordun...ben halen kendim test ettim çoğu site taraflı derken sen halen bana sitelerin testlerini yayınlıyorsun inanmamı bekliyorsun...ozaman sen 5600xt al fazla para vererek ben 1700 tl ye aldığım vega64 ü kullanmaya devam edeyim

Aman boşver kendini avutsun. Ciddiye almamak lazım. U.v+o.c ile kart 2jz Supra oluyor. Gelde anlat işte

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.