Şimdi Ara

AMD RX Vega [ANA KONU] (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.591
Cevap
10
Favori
66.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yoksa başka alternatifler var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mtrkmn61 kullanıcısına yanıt
    Gigabyte'tan da uzak durun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

Gigabyte'tan da uzak durun
    Anakart msi düşünüyorum hocam ikinci el de olabilir

• xcaka28 kullanıcısına yanıt
    1080 ile vega 64 denk kartlar değil hocam
  • Asus Strix VEGA 64 kullanıyorum. Kartın termal padlerini değiştirdikten sonra yeni driver ile birlikte sıcaklıklar düştü. Oyunlarda 65-70 derecelerde geziyor. Strix kullanan varsa mutlaka yapsın. Thermal Grizlly Minuspad 3mm kullanın.
  • vega 56 stock blower fanlı ekran kartları hakkında bilgisi olan var mı? Sıcaklıkları falan nasıl acaba? 1660-1660super vs almak yerine temiz 2.el alınabilir mi ?
  • 58zara kullanıcısına yanıt
    Ağır oyunlarda gpu 75 bellek 80 derece oluyor %50 fan hızında kalıyor kart bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orodruin

Asus Strix VEGA 64 kullanıyorum. Kartın termal padlerini değiştirdikten sonra yeni driver ile birlikte sıcaklıklar düştü. Oyunlarda 65-70 derecelerde geziyor. Strix kullanan varsa mutlaka yapsın. Thermal Grizlly Minuspad 3mm kullanın.
    Karttan çıkanlarda 3mm miydi sizin?

Benim msi vega 56 airboost kartın termal pedleri iç bölümde bobinler 0.5mm mosfetler 1mm sadece tek olan bellek vrm üstündeki 1.5mm.
    Arkaya gelirsek doubler üstündekiler 1.5mm kapasitör üstündekiler 1mm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 12 Nisan 2020; 8:8:33 >
  • Kartin en saginda vrm yongalari. Evet 3mm olmasi lazim baya kalindi çünki. Bende vega56 strix vardi vrm padleri aşiri dandik idi. 64 dede aynisi malesef asus pad den çalmiş keşke padi kaliteli kullansaydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baya kalın kullanmışlar soğutucu konusunda çok gevşek bu asus kelimenin tam anlamıyla gevşek yani 3mm boşluklu dizayn nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Baya kalın kullanmışlar soğutucu konusunda çok gevşek bu asus kelimenin tam anlamıyla gevşek yani 3mm boşluklu dizayn nedir.
    şu an memnun musunuz hocam karttan
  • Whitebeard. kullanıcısına yanıt
    Fazlasıyla.

• Hepsi 2mm'ydi termal padlerin. Ve silikon bazlı dandik Padler vardı. Bakır alaşımlı kaliteli pad ile değiştirdim.
  • Arkadaşlar, internetten garantili uyguna Msi Vega 56 ekran kartı aldım. Kart yarın veya pazartesi elimde olacak.
    İlk ne yapmalıyım, macun deniyor vs. Önerileriniz nedir?

• AMD RX Vega [ANA KONU]

Evet kartım geldi. :)
    Şimdi 600W psu ile test edeceğim. Nelere dikkat edeyim, neler yapayım ?
    UV olayını da yapıcam. Ama önce nelere bakmam gerekiyor.
  • Bu arada PSU 600W düşünüyorum. yeterli olur mu

Ryzen 5 3600 işlemci olacak
    İlk olaral ayar yapmadan bir süre kullanın psu marka modeli neydi.
    Msi ın kullandığı termal pedler ve macun kaliteli garantisi var demiştiniz zaten hala iyi durumdadır termal macun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 11 Nisan 2020; 16:14:19 >
  • quote:

İlk olaral ayar yapmadan bir süre kullanın psu marka modeli neydi.
    Msi ın kullandığı termal pedler ve macun kaliteli garantisi var demiştiniz zaten hala iyi durumdadır termal macun.
    Hadron atx hd413 600w...

Önerir misiniz

Kötü bir psu sadece 600w yazmasına bakmayın 12v hattı yüksek ihtimal 350 watt civarıdır iyi bir psu kutusunda 600watt yazıyorsa 12v kanalındanda en az 500watt vermelidir.
    Psuda sadece bunada bakılmaz aslında voltaj dalgalanmasını iyi bastırması lazım 12v 5v 3v hattlarını bu değerlerde tutması lazım psu nun pekçok görevi var sizdeki gibi psular atx voltaj standartlarının dışına çıkabilir buda anakartı ekran kartını bozabilir 600watt ve üstü High Power marka psu almanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 11 Nisan 2020; 18:32:29 >
  • quote:

Kötü bir psu sadece 600w yazmasına bakmayın 12v hattı yüksek ihtimal 350 watt civarıdır iyi bir psu kutusunda 600watt yazıyorsa 12v kanalındanda en az 500watt vermelidir.
    Psuda sadece bunada bakılmaz aslında voltaj dalgalanmasını iyi bastırması lazım 12v 5v 3v hattlarını bu değerlerde tutması lazım psu nun pekçok görevi var sizdeki gibi psular atx voltaj standartlarının dışına çıkabilir buda anakartı ekran kartını bozabilir 600watt ve üstü High Power marka psu almanızı öneririm.
    Uyguna ne önerirsiniz peki ?
    Çok aşırı pahalı olmazsa daha iyi olur. Ama illa bu olacak, olursa süper olur dediğiniz varsa onu mecbur tercih edecegm
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.