Şimdi Ara

AMD RX Vega [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.591
Cevap
10
Favori
66.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 9 Kasım 2020; 14:20:29 >
  • Arkadaşlar bu ısılar sizce normal mi. kart çok fazla sıcak çalışıyor elimi değdiremiyorum ben normal olduguna inanmıyorum bu değerlerin tamam bir kart ısınırda bu kadar çok ısınırmı ?

AMD RX Vega [ANA KONU]

kasa kapagı kapalı olunca 10 derece daha artıyor sıcaklık
  • Psikobat P kullanıcısına yanıt
    TDP ile alakalı tersi bir görüş paylaşmadım aslında, bahsettiğiniz üzere TDP ile Power Consumption birbirine bağlı olsa da aynı şeyler değil.
    TDP yani ortaya çıkan ısının dağıtılma yeteneği değeri daima Power Consumption yani güç tüketimi değeri hakkında kesin bilgi vermez.
    örnek, AMD Vega56 için 210W TDP değeri belirlemiş, yani AMD kart üreticilerine Vega56 GPU' su için kart tasarımı yaparken 210W karşılığı ısı değerini dağıtabilecek tasarım yapmaları için referans değer vermiş.
    bu referans değerin yüksek tutulmuş olması GPU' nun bu değer kadar güç tüketimi yapacağı manasına gelmiyor, bizim yaptığımız denemeler de bunun kanıtı zaten.
    210w TDP değerine sahip Vega56 siz her ne kadar sensör ve ölçüm yazılımlarına pek güvenmiyor olsanız da benim kartımın fabrika çıkışı ayarlarında yükte 188w tüketim yapıyor, keza GTX1070TI' da 180w tüketmekte, ayrıca GTX1070TI' ın TDP değeri de 180W.
    bu nedenle ben diyorum ki Vega56' yı sadece yüksek güç tüketimi yaftası nedeni ile almaktan vazgeçmek doğru bir karar değil, hele ki bu fiyat performans oranı ile.

guru3d benim de referans gösterdiğim, takip ettiğim bir kaynak ve haklısınız oldukça güvenilir.
    paylaştığınız güç tüketimi tablosuna genel geçer bir tablo dememde ki sebep Vega56' nın markadan markaya ve modelden modele farklılık gösteren sonuçları olan bir GPU olması, aynı benim kullandığım kartta olduğu gibi.
    tabloda 287w güç tükettiğini belirtmişler, ama benim kullandığım kart en fazla 188w kullanıyor. hatta mhz yükselttiğim halde 235w' ı geçmedi tüketim (sensörlerin doğru veri okuduğunu ve yazılımın doğru aktardığını varsayıyorum).
    bence bu forumda ürünü kullanan kullanıcıların yazdığı bu gibi bilgi ve yorumlar kartı almak isteyen kullanıcılar için en az inceleme sonuçları kadar kıymetli.

• P6 :1500mhz – 1050mv

P7:1600mhz – 1100mv

En azından bunu yapabiliyor olması lazım kartınızın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

P6 :1500mhz – 1050mv

P7:1600mhz – 1100mv

En azından bunu yapabiliyor olması lazım kartınızın.
    deniyorum şimdi hocam çakılma olasılıgı çok yüksek gene :D
  • Olmazsa frekansları 50 azaltın.

Birde 144hz monitörünüz yoksa fps yi 100 e sabitlemenizi öneririm ısıyı düşürmeye katkısı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 6 Aralık 2018; 19:0:48 >
  • MuratBayrakçı kullanıcısına yanıt
    Önceki mesajlarım da yazdım, sizden alıntı yaptım, sizin yazdıklarınız da duruyor guru3d den alıntı da mevcut ben artık birşey demiyorum, hala yanlış anlıyor/anlaşılıyor olma ihtimalini göze alarak. Siz bilirsiniz diyerek kenara çekiliyorum.
    quote:

dün ki testlerde UV yapmadan fabrika çıkışı değerler ile kart maksimium 188w enerji harcadı.
    yani GTX1070 TI (180w) TDP değerine çok yakın!
  • kartınız biraz sıcak çalışıyor, hele ki kasa kapalı 10 derece artıyor ise sıcaklıklar çok normal olmayabilir.
    wattman ayarlarında fan profil ayarlarında farklılık yaptınız mı, eğer orada fan devrini düşürdü iseniz ısınma bu sebepten olabilir, eğer değişim yapmadıysanız fan ayarını bir üst kademeye yükseltin.

kullandığım kart 69 dereceden yukarısını görmedi BF1' de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratBayrakçı -- 6 Aralık 2018; 19:8:16 >

• Çalıştımı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Çalıştımı?
    evet çalıştı ama sıcaklıklarda herhangibir değişiklik olmadı. :D kart hala gpu ve bellek 85 derece vrm ler ise 95-100 derece de çalışıyor. Fan profilim oyunda iken %80 de devamlı boşta iken zaten kart 35 derece aralıgında çalışıyor ısınmıyor yani kart bu yüzden hiçbir şekilde boşta fanı yükseltemiyorum ne wattman dan nede msi afterburner den
  • Psikobat P kullanıcısına yanıt
    hocam tamam haklısınız, 1070TI (180W Power Consumption) + TDP yazmalıydım, eksik yazmışım.
    konumuz bu da değil ya neyse, ben de çekildim kenara :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratBayrakçı

kartınız biraz sıcak çalışıyor, hele ki kasa kapalı 10 derece artıyor ise sıcaklıklar çok normal olmayabilir.
    wattman ayarlarında fan profil ayarlarında farklılık yaptınız mı, eğer orada fan devrini düşürdü iseniz ısınma bu sebepten olabilir, eğer değişim yapmadıysanız fan ayarını bir üst kademeye yükseltin.

kullandığım kart 69 dereceden yukarısını görmedi BF1' de.
    ben aldıgım her kartın otomatik fan profil yaparım. %80 hatta %95 de çalıştıgı halde fanlar böyle sıcaklıklara ulaşıyor. 240 hz monitorum var pubg oynuyorduk arkadaş ile az önce windows uyarı verdi gpu nuz aşırı sıcak diye birde kart kendisinin devamlı frekansını düşürüyor bu yüzden sıcaklıklar 100 lerde kalıyor ve max 1500 gördüm. hep p6 seviyesinde takılıyor p7 ye kart hiç çıkmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

Arkadaşlar bu ısılar sizce normal mi. kart çok fazla sıcak çalışıyor elimi değdiremiyorum ben normal olduguna inanmıyorum bu değerlerin tamam bir kart ısınırda bu kadar çok ısınırmı ?

kasa kapagı kapalı olunca 10 derece daha artıyor sıcaklık
    Senin kart ciddi olarak sorunlu.
    Bende Asus Strix Vega 64 var.
    Oyuna girince fanı 0 rpm modunda kullanırsam;hedef değer 75 dereceyi yakalıyor,1400-2400 ve 0 rpm fan hızı oluyor.
    Sesli ve sessiz arasında gidip geliyor.
    %50 sabit fan çalıştırıyorum,1900 rpm ortalama ve oldukça az ses üretiyor,56 derece maximum Quake Champion oyununda.
    P6 1000mv 1612mhz - P7 1050mv 1632mhz ve Hbm2 1000mv 1050mhz çalışmakta,sürücü 18.12.1
    Power Limit %20 ayarlı.AMD RX Vega [ANA KONU]

• Hocam kartınız hep böyle miydi veya bir süre sonra mı böyle oldu ?
  • Çözemedim ben o kartı şu vidaların üstüne garanti etiketi koymasalarda bari yaptıkları hatayı düzeltebilsek macun değişip kaliteli termal pedler koyabilsek.
    Amerikada yasak bu uygulama parasını verdiğin ürünün bakımını kendin yapabiliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 6 Aralık 2018; 22:32:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Hocam kartınız hep böyle miydi veya bir süre sonra mı böyle oldu ?
    ilk aldıgım dada çok fazla ısınıyordu kart ama. bu kadar sıcak çalıştıgını hatırlamıyorum en azından bu oyunda bu kadar çok el yakmıyordu. Yeni yeni olmaya başladı garantiye yollasam acaba tekrar sorun yok diyip yollarlar mı ?. Sistemimi kontrol etmemi söylüyorlar ama sistemde sorun yok. olsa 200 watt çeken gtx770 de sorun olur
  • Sistemle alakası olamaz zaten. O kadar Vega incelemesi gördüm, buradaki arakdaşların değerleri ortada... iade alınması şart, elinizdeki arızalı bir kart düşünceme göre. Diretmeniz lazım hocam.
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    ne desem acaba kartın değerlerini atayım. iade alırlarmı acaba para iadesi benim için iyi olurdu çünki yurtdışına gidicem hocam
  • Hocam hangi markaysa gerekirse onlara yazın, burda da tüketici mahkeme heyetinde başvuracağınızı dile getirin, müdürleriyle konuşun. Ne kadar başların etlerini yerseniz, o kadar çabuk çözülür. Yani güzellikten anlamıyorlarsa yol bu.

Bu değerlere kendi sistemlerinde ulaşmıyorsa bunu kantılasınlar bi zahmet. Öyle chrome ile internet'de surf ederek test edip geri yollayacaklarsa... allah belalarını versin, kızdım birden.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.