Şimdi Ara

AMD RX 6000 tanıtıldı: RTX 3090’i soğuk terleten ve az güç tüketen RX 6900 XT geldi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
2
Favori
16.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesut Çevik'i zaten akk'yi savunduğundan beri soğumuştum bu son olaydan sonra tamamen takipten çıkardım.

• youtube yükseldikçe donanımhaber düşüyor.. Şuanki genel yayın yönetmeni Mesut bey zaten fecaat, kan değişimi lazım donanımhabere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 28 Ekim 2020; 20:54:1 >
  • bravo, rtx3080 kartı rakip çıkaracağını düşünüyordum, amd en tepedekini gözüne kestirmiş.. rtx3080 fiyatları bu nedenle düşük tutulmuştu.. ama sanırım nvidia bile bu hamleye şaşıp kalmış.. aksi halde 3090 nın fiyatı o kadar çok olmazdı..
    eski amd kartlardan bu yana amd çok şeyler değişti.. amd tabuları yıktı..
    bu arada yeri değil ama söyleme ihtiyacı duydum.."intel işlemciler ısınıyor.."

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    mesut kadar itici bir insan daha görmedim

• smalsrol S kullanıcısına yanıt
    bu paylaştığın resimlere bakarak mesutun yanlı"ş düşündüğünü görebiliyorum ama küfür ve hakaret içerikli mesajlar yanlış olmuş
    nvidianın kara gözüne kaşına bakarak almıyor büyük şitketler watt başına performansa genel performansa bakıyor biraz uzun vadede avantaja dönecekmi ona bakıyor nvidianın yada amd nin rakip şirket kart çıkarırken fiyat indirimleri yaptığı bilinmeyen bi konu değil hatta çıkış tarihlerini bile ayarladıkları değişiklikler yaptıkları duyulmamış şey değil cpu cephesinde de intel bin dolara sattığı sabit işlemcileri yarı fiyatına ezen işlemcilerle karşılaşınca fiyattaki agresif değişiklikleri senelerce kıpırtı yokken çekirdek artışlarını gördüğümüz gibi nvidia da aynısını yapacak tabi 700 dolardan değil 650 den çıkarmak gibi ram mi modellerinde kapasitesinde değişiklik yapmak gibi kart çıkış tarihlerini fiyatlarını değiştirmek gibi birşey yapmayacağını düşünmek çok mantıksız helede bu sektörün içindeyken bi kadar yakın takip ederken nvidia kullanıyorum muhtamelen yine nvidia alıcam alışkanlıklardan dolayı ama herkes aynı değil pazar payındaki binde birlik değişiklik binlerce dolara maal olurken zaten 2 şirketin domine ettiği sektörde milyarlarca dolar oynarken benimki denk benim tuzum kuru demez hiçbir şirket illaki rakibe göre çeşitli ayarlamalar yapar

• cok değişik biri 5-6 sene oyle talha aynacıya takılırken (oda oylesine kendisini de cok severim) mesut cevik atlayp acayip bir seyler yazmıstı,dediğim gibi değişik.

sponsor olmuyor derken Apple gibi Nvidia gibi mesut a birebir sponsor olsaydı firma çoktan yayın yapardı. İnsan sapıtabiliyor böyle para görünce sonradan yada ülke koşulları yüzünden 80 90 bin olan Apple ekosistemi sana beleş gelince ve 10 küsür yıldır herşeye beleşçi olarak alıştıysan böyle güç zehirlenmeleri oluyor. geçen senelerde Apple İMac 5K yı mı geri istemişti ağlıyordu neredeyse gidiyor diye bunu da gör gözler

• AMD işlemciden sonra da ekran kartı tarafını bombaladı resmen. 999 dolarlık kartla 1500 dolarlık RTX 3090'ı geçmeyi başarmışlar. RX 6800 de çok iyi ama RX 6700 fiyatından dolayı biraz geride kalacak gibi RTX 3070 karşısında. Nvidia'dan önce stok sorununu aşarlarsa AMD bu nesli alır gibi.

• Yıl 2021 oluyor hala Çesut Mevik'i takip eden kaldı mı ki?

Her neyse, AMD güzel atak yaptı bu her şeyi değiştirecek.

• H34RTL3SS kullanıcısına yanıt

küfür ve hakaret nerde hocam ? Onun bana söylediği cümleleri ben de ona söyledim. Bizi cahil, ergen, bir boktan anlamayan kişiler olarak görüyor beyimiz. Ben onunla gayet mesafeli bir şekilde sosyal medyadan bu konuyu konusurken, o cahiller hayal dünyanızdan cıkın gibi şeyler dedi. Ben de ona eğer ben haklı cıkarsam özür dileme erdemini gösterebilecekmisin dedim, haklı cıktım gittim yazdım dedim ben haklıymısım değil mi ? Seninle bu konuyu tartışamayacağım deyip engellemişti beni. Ben asla hakaret etmem, benim lügatımda tartışma adabı vardır, istersen attığım twitlerin linkini de atarım.

• Wow

• Muten Baba kullanıcısına yanıt

Hocam ne mükemmel adamsın :)

Gigabyte / ANA KART

B450M S2H AMD 2133MHz DDR4 19.10.20

EN UYGUN FİYAT ŞUAN 567 TL

PSU

Corsair PSU-550 w (Alındı) 379 TL

Ram

ADATA 8 GB 289 TL

G SKİLL 2*8 RAM 659 TL

İşlemci

RYZEN 5 2600 ŞUAN 1280 TL

RYZEN 5 3600 1877 TL

SSD

ADATA 240 SSD 262 TL

ADATA 480 SSD 438 TL

Ekran kartı

MSİ 1650 SÜPER 2.073 TL

ZOTAC GTX 1650 SUPER 1640 TL

Alternatifler eklenecek...

Ne diyorsun sisteme iyi mi hocam bu elran kartı bana bazen çok pahalı geliyor yerine ne koyabilirim ucuz :(

• bu bir nvidia lansmanı olsa canlı yayınlardınız yazık bu siteyi takibi bırakıcam bir de ismi donanımhaber olacak yazık

• sanitarium8787 kullanıcısına yanıt
    Amd lansmanıyla ne işimiz var otomobil modelleri su arıtma cihazları var daha sırada :) boş yer kalırsa amd yi de şöyle bir alt köşeye belki ekleriz.

• Inşaallah utandıramaz bizi amd sorunsuz cillop gibi kartlar olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • La bu amd size ne yaptı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Millet yönetim kadrosunda olan Mesut Çevik'e neler demiş ama hala banlanmamışlar :D

yok hocam sizin için demedim o kısmını size cevap olarak yazanlar olmuş bir sürü kişi abartmış aşırıya kaçmış paylaşılan resimler kendini açıklıyor zatenAMD RX 6000 tanıtıldı: RTX 3090’i soğuk terleten ve az güç tüketen RX 6900 XT geldi 

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Taraflı olduğu 579 dolarlık 6800 paylaşmasından belli zaten çok takmayın arkadaşlar parayı güzel basıyo nvidia tr de yapıcak bişy yok.

• AMD RX 6000 tanıtıldı: RTX 3090’i soğuk terleten ve az güç tüketen RX 6900 XT geldi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.