Şimdi Ara

AMD RX 6000 ekran kartı tasarımını paylaştı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: wolferto

sen ne anlatiyorsun driverlar sorunsuz dedim mi ben .insanlar yardim istiyor cözüm önerilerinle dalga geciyorsun ama yarisindan fazlasi bu önerilerle sorununu cözüyor kartdan olmayan sorunu kartdan zannediyor ki bu öneriler işe yaramazsa bu hatayi driverdan dolayi yasiyorsun diyoruz ama sen gelmis sorunu olan insanlara yardim edenlerle dalga geciyorsun asil ben seni anlamadim amacin dogrultusunda ilerliyorsun hala beni anlamakda sorun yaşıyorsun çünkü karşına tartismaya devam edecek rezil etmek istediğin bi fanboy ariyorsun ezbere yaziyorsun fakat yapici yorumlari algilayamiyorsun ne yazsam sen hala driver sorununu öne getirmeye devam edeceksin hic bi sorun yok diyen vamis gbi :)

AMD RX 6000 ekran kartı tasarımını paylaştı 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Tier a-b yazıyor zaten yada iyisinden seçmece c ama d veya e mümkünse hiç inmemeye çalışmak lazım.

Ofis için kurulmuş 75 watt a kadar ekran kartı olan (1050ti maks..) sistem tier d kullanabilir.

Ekran kartı dediğin iyisi 120 watt dan aşağı çekmiyor şuan ki tdp ler artıyor. Tier b olmalı. En kötü tier c ama onunda Johnny guru gibi bir yerde kapsamlı incelemesi olmalı.

Atx spesifikasyonu ötesinde Ripple değeri oluyor ucuz psu larda. Forumda arkadaşların kafası basmıyor hocam. Haklısınız aslında.

190mv 200mv Ripple görüyor psu

400 watt yük çekince vay ekran kartım patladı. Patlar.

• teknoCat kullanıcısına yanıt

%100 Herkes için geçerli olmayabilir ama "İgor abinin dediği gibi ucuz psu almak (muhtemelen) iki psu almaktır."

https://forum.donanimhaber.com/store/ac/ab/b1/acabb13742e40f6e495ee322b6dc0475.png

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145171964

Bu uç bir örnek göstereceğim o hydro g pro muhtemelen arızalıdır yada vardır göremediğimiz bir sebep. Ama aynı sorun amd ekran kartında çıktığı zaman direkt ekran kartı ile uğraşanlar yüzünden insanların %60-70'i sorununu çözemiyordu. Ama bu hata sistem unstable olduğunda genellikle donanım özellike psu sonra ram stabil olamadığında reset oluştuğunda çıkan bir hata.

AMD RX 6000 ekran kartı tasarımını paylaştı

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145034573

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Eylül 2020; 13:14:54 >

• quote:

Bu uç bir örnek göstereceğim o hydro g pro muhtemelen arızalıdır yada vardır göremediğimiz bir sebep. Ama aynı sorun amd ekran kartında çıktığı zaman direkt ekran kartı ile uğraşanlar yüzünden insanların %60-70'i sorununu çözemiyordu. Ama bu hata sistem unstable olduğunda genellikle donanım özellike psu sonra ram stabil olamadığında reset oluştuğunda çıkan bir hata.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145034573

Normal hocam

12v kanalı 12.000mv mu 12.240mv mu yük altında bilmek çok zor sensörler genelde hatalıdır.

O yüzden iyi test edilmiş psu almakta yarar var. Bende fsp raider ii var 750 w memnunum alacağım en üst kart 3070 olur bu psu ile

Demek istediğim hyrdo g pro da bile sorun yaşayabiliyorsun yeri geliyor.. Elektronik eşya sonuçta %100 hatasız ürün yoktur heralde. Genelde herkesin beğendiği bir model tier a çok detaylı incelemesine bakmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Eylül 2020; 13:33:20 >
  • quote:

Demek istediğim hyrdo g pro da bile sorun yaşayabiliyorsun yeri geliyor.. Elektronik eşya sonuçta %100 hatasız ürün yoktur heralde. Genelde herkesin beğendiği bir model tier a çok detaylı incelemesine bakmadım.

Bir balyada hatalı ürün olabilir

Birde şu gerçeği unutmamak lazım

Test ediliyor hemde gerçekte olamayacak yükler ile

. 700 watt psu 850 watt yük bindiriliyor vs

Ama şu var

700 watt psu 250 300 watt oyun yükleri verirken 3 ay düzenli kullanılırsa parçalarda sorun oluyor mu bunun cevabını 3 aydır kullanan kullanıcı verir o testlere sentetik denme sebebi burdan geliyor.

Bir ürün yeni ise alınmaz işte

Ki kocam Johnny guru anand tech vb yerlerde basit bir suppression testi yoksa alınmaz yani

FSP ürünleri iyi olsada genelde (Pro modelleri bilmiyorum) suppression olarak 20mv 40mv civarı

Yani 1200w platinum fsp aurum pt neden 750 watt gold seasonicden ucuz? Biri 80 85 verim diğeri en az 90 ve 1200 watt.

Çünkü biri 2mv 3mv Ripple yapıyor diğeri 25 falan

O Ripple a ulaşmak için tasarım ve parça da verimi düşürüyor ve gold oluyor psu. Ama 3mv Ripple muazzam

12.003v oluyor yani

Yalan yol bende 12v kanalı aida64 e göre hayalı olması epey mümkün) 12.192v de yani

Ağır yükte 11.904 ile 12v gerçi de software e güven olmuyor işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 17 Eylül 2020; 14:21:36 >

• Timeguard T kullanıcısına yanıt

o arkadas simdi fsp yi geri taksin bakalim bios güncelleme sonrasi yine hata verecek mi :)) cünkü o konuda ki esas konu sahibi bios update ile sorunu cözmüstü yanlis hatirlamiyorsam, donanim da degistirdi hatta dogru mu?

• kunGFu kullanıcısına yanıt

Vallahi linki verdim mesajın sahibini tanımıyorum pek. Öyle yapmış düzelmiş diye paylaştım. Artık doğrudan fsp den mi oldu neden oldu valla bilmiyorum. Ama adam öyle düzeltmiş değiştirince düzelmiş belkide arızalandı psu.

Ss ProBLem! nickli paylaştığım arkadaşı diyorum linkğn konu sahibi ramden sıkıntı yaşıyormuş o ayrındüzeldi o cl arttırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Eylül 2020; 14:44:26 >

Problem! bir yigin sey deniyor ve en son calistigini söylüyor, yani tam olarak neden kaynaklandigini bilmiyor.

o konunun basina gelecek olursak englishman22 ye psu yu degistirtmisler, ramleride degistirmis, lakin problem devam etmis. ardindan (bios update yaparak sorunu cözmüs. demisim ama yanlis cl arttirarak cözmüs)

A1: "hocam PSU'yu değiştdim Corsair 750W gold aldım. ANcak sorun hala devam ediyor. Sizce sorun işlemcide midir? bu kadar oyun oynarken vs uzun süre sorun çıkarmayan sistem durduk yuere reset atması aklıma powerdan başka birşey gelmiyor. Acaba sorun ne burada, Ramlarıde değiştri,m sorun ordada değğil, geriye ekran kartı ve anakart kaldı. Ama tabi şlemciyi iade etme şansım da var. İade edersem gidip tekrar 3500x alıcam yada 3600 alıcam ama sorun devam ederse kötü.. "

A2: "Çözüm: Arkadaşlar uzun zamandır yaşadığım bu sorunu çözdüm, benzer sorunları yaşayan arkadaşlar için açıklama yapıyım:

Öncelikle bu reset sorunun işlemci-anakart uyumsuzluğundan değil, kullandığım ramlardan kaynaklı. Corsair LPX Veagance ramları kullanıyordum ve hızları 3600MHZ 18-22-22-42 idi. Ancak anakart'ın remi sitesi,nden kontrol ettğiimde bu ramları ancak 19-22-22-42 idi çalıştırabileceği yazıyordu. Ancak XMP açınca ayarlar standart olduğu için 18-22-22-42 de çalıştırıyordu. Anakart ayarlarından 19-22-22-42'ye getirince sorun tamamen ortadan kaldı, bilgilerinize

Sorunsuz günler! "

yani demem o ki problem! denediklerini yazmis, topluca yazdigi icin böyle bir anlamda cikiyor dogal olarak. Bende suan tekrar fsp yi geri takip denemesini öneriyorum :))

problem! de bios update yapmis ya iste onu diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 17 Eylül 2020; 14:49:16 >

Konu sahibinde fsp yoktu powerboost vardı. Yani bir daha powerboosta dönmek istemeyecektir şuan sanırım hydro g pro aldı sorunsuz da sistemi 3070 e geçeceğim diyordu memnun.

Eğer konu içinde yazan problem nickli arkadaşı diyorsan o kendi deneyimini paylaşmış o ayrı konu yani.

O adamda ben böyle çözdüm demiş artık vallahi neden rmx sök hydro ya geç diyeyim ki :) çözmüş bir şekilde rahatlamış boşver.. Bende diyorum ki ona gelen hydro g pro bozuktu belki nadirde olsa iyi psu da da sorun olabilir. Öyle attım işte örnek olsun diye. 41 63 hatasına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Eylül 2020; 14:52:5 >

o kernel power hatasinin kaynaginin bulunmasi zor hocam. hersey olabilir. ayni güc kaynagi ile iki ayri sistemide yasadim birinde aldim, digerinde almadim falan... bios ve bios ayarlari ile, islemciye giden voltaj, vrm ler hersey olabilir.

Öyle ama uğraşıyorum ya sorun çözümleri ile öncelik psu yada prize bağlanan kablo gibi sebepler gördüm genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Eylül 2020; 14:55:52 >

Bu mesaja ilave olarak;

Masaüstü bilgisayarlarda son kullanıcı bilinçli olmak durumundadır. Üreticiler, son kullanıcıları bilinçlendirmek için QVL, Manual, Technical Data Sheet vb. dokümanlarla ürünlerini satışa sunarlar. Tüm bunlara rağmen yeterli araştırma ve deneyime sahip olmadan bu tip sistem bileşenleri seçimlerinden doğan problemler nedeniyle birçok kişi sorun yaşamaktadır. Unutulmaması gerekir ki bileşenleri tek tek seçip bir araya getirip sistem inşa etmek teknik bir iştir. Bu meseleyi hafife aldığınızda her tarz vahim sonuçla karşılaşmanız doğaldır.

Sistem bileşenlerini son kullanıcı için seçip toplayan, kollektif olarak deneyen, kalite yönetimi sergileyen hazır sistem satan satıcıları tercih etmeyip, yeterli araştırmayı yapmayıp eksik bilgi ile temelde ekonomik avantaj elde etme güdüsüyle hareket edilirse bu tip riskleri de üstlenmiş olursunuz. Sonunda da teknoloji konulu ortamlarda böyle kısır tartışmalar içerisine girersiniz.

Konu AMD ile Nvidia özelinde bir durum değildir. Konu tamamen tüketicinin bilinçli olup olmayışıyla ilgilidir.

Lütfen üreticilerin teknik dokümanlarına ve tavsiyelerine dikkat ediniz. Yönetemeyeceğiniz düzeyde risk alıp elde edeceğiniz tasarrufun karşılığında; paranızı, emeğinizi ve kıymetli vaktinizi çöpe atmayınız.

Saygılar.

Not: @Timeguard 'a cevap olarak yazmış gibi görünebilirim ancak onun bıraktığı yerden ilave ederek, genele cevap yazmak istedim.

• Beybifeys kullanıcısına yanıt

Haklısın da şöyle bir sorun var. Düzgün sistem oluşturup satan satıcı nerede bulacağız sorun yaşayanlar genelde fiyat rekabetinden dolayı her parçanın en ucuzunun bir araya getirilip toplandığı firmaların hazır bilgisayarlarını alan insanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Eylül 2020; 15:55:1 >
  • quote:

Haklısın da şöyle bir sorun var. Düzgün sistem oluşturup satan satıcı nerede bulacağız sorun yaşayanlar genelde fiyat rekabetinden dolayı her parçanın en ucuzunun bir araya getirilip toplandığı firmaların hazır bilgisayarlarını alan insanlar.

Cevap yine aynı aslında. Tüketici temelde kaliteli hizmeti pas geçip ekonomik avantajı öne alıp seçim yaparsa, kaliteli hizmet sunan tüccarlar elimine olur ve sistemin doğal yapısı gereği kötü bir rekabet ortamında yine tüketici zarar görür. İşini doğru, kaliteli ve hakkını vererek yapanların hayatta kalması ve ticari faaliyetlerini sürdürebilmesi için önce tüketicinin bilinçlenmesi gerek. Tüm bu QVL, manual, technical data sheets vb. dokümanlar zaten tüketicinin bilinçlenebilmesi, rekabet ortamının pozitif şekilde tüketici lehine oluşturulabilmesi için var. Bu durum bizim en temel ve kronik sorunumuz bence.

Saygılar.

• Beybifeys kullanıcısına yanıt

Bilinç.AMD RX 6000 ekran kartı tasarımını paylaştı 

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.