Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avanak_abdi

Ben de ordan aldım bellekleri. Kargolama 3 iş günü içindeymiş, dikkat etmemiştim. Sorduğumda yoğunluktan dolayı dediler. Şuan en geç 18 kasımda kargolanır diye gözüküyor. İnşallah o kadar uzamaz :)
    Umarım o kadar sürmez Şu an tekra marketten aldığım işlemci için geciken kargo diyor aynı zamanda adeksten aldığım klavyede geciken kargo oldu. Adeks özür mesajı attı yoğunluktan dolayı diye. Ramler halen onaylandı olarak duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam bu ufak heatsink lerin kendinden yapışma özelliği var ancak ekran kartı ısındıgında yapışkanı bırakırmı uzun vadede bunlar randıman veriyormu yada ne ile yapıştırmak dah verimli olur.

Referans 5700Xt için bir arkadaşımızdan ikinci el Accelero xtreme IV satın aldım internette bi kaç kurulum izledim ve adamlar altta ramlerin ve vrm nin üzerini açık bırakıyor üste takılan buyuk heatsıng altına (ram ve VRM devrelerinin arka kısmına gelecek sekılde-yani ram ve vrm elemanlarının PCB uzerinden sogutuyorlar sanırım) termal pad koyup heatsink takıyorlar bu sekılde verımlı bır ram ve vrm sogutması mumkun olabılırmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 13 Kasım 2019; 9:3:59 >
  • imfatalty kullanıcısına yanıt
    2060 super çıkınca niy kazıklanmış hisettiniz onu anlmadım ,aymı paraya satmıyorlar sonuçta. 2070 varlığıda sizi rahatsız etmeliydi. Bu mantıkla 2080 ti almanız lazımdı
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Ray Tracing AMD nin işdir sen gönlünü ferah tut .
  • Alice03 A kullanıcısına yanıt
    Şu amd nin cpu ve gpu lar için verdiği oyun kampanyası hocam , qp ye kartın faturasını attm mail ile onlarda oyunun kodunu yolladı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 13 yıllık ati/amd ekran kartı macerama şimdilik 2070 super ile ara verdim. nitro+ 3mm ile sığmayacaktı. sorunlu kart, sorunlu driver kumarını oynamamak için birazda böyle oldu. olumlu olumsuz paylaşımda bulunan herkese çok teşekkür ederim :)

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

• Z@R@Ki Z kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun en doğru kararı vermişin güle güle kullan.

AMD PİŞMANLIKTIR
  • ben boyuta hiç bakmadım 400r'ye sığar heralde. 1070 asus rog var şuan o da uzun baya
  • Kartım şimdi geldi. Asus Rog Strix 2060'tan sonra görüntü ve hissayat olarak çok boş geldi kart, Tabi ki performans konusunda karşılaştırılmaz bile ama biraz burkuldum açıkçası :) Kahvemden sonra montaja başlayacağım, darısı başınıza artık.

Görsel olarak o kasaya zayıf kalmış tabi :) hayırlı olsun.

• merhabalar kartı yeni aldım. bilgisayarı montaj yapıp windowsu kurduktan sonra driverlar. ardından oc yada kartın daha stabil çalışması için ne yapmam gerek?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uyurgezzer

merhabalar kartı yeni aldım. bilgisayarı montaj yapıp windowsu kurduktan sonra driverlar. ardından oc yada kartın daha stabil çalışması için ne yapmam gerek?
    bence kendi driveri hariç birşey yüklemeyin. windows güç seçeneklerini dengeli olarak ayarlayın.
  • rgb kablosunu takmaya gerek var mı, senkron için mi o?
    o kasaya nitro+ giderdi hocam :)

ben nitro+ aldım ayrıca orjinal fanlarını söküp, ledli olan fanları takıcam.

Performans kadar göze hoş gelmeside insanı mutlu ediyor.

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Oo. Bunu tahmin edemedim. Argb deyince Asus falan gibi kendi programı üzerinden ayarlanır diye düşündüm. Ayrıca 5v argb kablo mu gerekli kullanmak için? Kendi yazılımı üzerinden renk değişimi mümkün değil mi?

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    benim bildiğim TRIXX üzerinden ayarlanabiliyor kartın her şeyi. ben pek görselliğe önem veren biri değilim öyle ışıklı mışıklı hoş dursun hiç umrumda değil xD zaten kasam gözükmeyecek benim masanın altında kasa bölmesi var :D hatta dikkat çekmemesi daha iyi çnkü çok fazla velet misafir geliyor bize :D
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    trixx yükledim ondan ayarlanıyor hocam, yanında bir tane kağıt çıkıyor rgb kablosu ile ilgili o yüzden sordum kablo çıkmıyor zaten. anakart programı üzerinden kontrol etmek / diğer parçalarla sync için kablo gerekiyor sanırım
  • İçime su serptiniz :) argb bağlantı varsa kötü olacaktı. Anakartta rgb var ama argb girişi yok.

• AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

Bunlardan aldım ben, kasa masanın üzerinde bende :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKISH-HANDERE -- 13 Kasım 2019; 15:14:2 >
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.