Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • topladığım ryzen 5 3600'lük sistemim için msi geforce rtx 2060 düşünüyorum. bunu düşünmemin sebebi forumda orada burada görmüş olduğum driver sıkıntıları.

aslında rx5700 daha çok işime gelebilir. driverların son durumu hakkında bilgi verecek biri var mı? ayrıca rx5700 için hangi custom modeli tercih etmeliyim?

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pssmst

topladığım ryzen 5 3600'lük sistemim için msi geforce rtx 2060 düşünüyorum. bunu düşünmemin sebebi forumda orada burada görmüş olduğum driver sıkıntıları.

aslında rx5700 daha çok işime gelebilir. driverların son durumu hakkında bilgi verecek biri var mı? ayrıca rx5700 için hangi custom modeli tercih etmeliyim?

teşekkürler.
    bende aynı şekilde 3600 lük sistem yapacağım ama driver yüzünden bu kartı almaya çekiniyorum

bu nedenle bende nvidia ya yöneliyorum.

SApphire rx 5700 (xt) kullananlar bu konu hakkında yorum yapabilir mi ?

amd olmadığı zamanlarda ati ekran kartlı notebook'um vardı sene 2007-2008 , driver güncelledikten sonra medal of honor ın bi serisini oynayabilmiştim ama hep güncellemelerde sıkıntı yaşadım doğru düzgün güncelleme gelmedi ve sonra tabi desteğini çok çabuk çekti.

masaüstü pc'mde 8 senedir nvidia kullanıyorum ve daha yeni yeni eskidiğini hissettiriyor. Güncellemelerde sorun yaşamadım.

• merhaba, sapphire rx 5700 xt kullanıyorsunuz sanırım

bende yeni pc yapmak üzereyim önerir misiniz bu kartı ?

driver sürücü sorunları olduğunu duydum, alıp memnun etmezse sorun yaşatırsa bi anlamı kalmaz benim açımdan

o yüzden nvidia mı tercih edeyim kararsız kaldım
  • Sürücü sorunları devam ediyor. Sırf bu sorunlar yüzünden iade edip Nvidia ekran kartı alan onlarca kişinin mesajını okudum. Maalesef AMD yazılım ekibinin kaynakları kısıtlı olduğu için kısa bir sürede tüm sorunların düzeltileceğini sanmıyorum.

https://community.amd.com/community/support-forums/graphics

https://community.amd.com/community/support-forums/drivers-software

• teşekkür ederim cevap için ,

nvidia kart önermiyorlar sistem tavsiyelerinde , hep rx 5700 xt öneriyorlar

nvidia tercih edeceğim.
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgi için ama bu sorunların belli oyunlarda olduğunu okudum. genel olarak bir sorun olduğunu anladım söylediğinizden.

yeniden Nvidia ya dönmek sıkıntı olacak fiyat performans açısından

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XTAMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Bu hangi kart böyle meslek lisesi dönem ödevi gibi?

• quote:

topladığım ryzen 5 3600'lük sistemim için msi geforce rtx 2060 düşünüyorum. bunu düşünmemin sebebi forumda orada burada görmüş olduğum driver sıkıntıları.

teşekkürler.
    Az önce CS:GO oynadım 1-2 saat arası. Sıcaklık 59-60 geçmedi. Düşük ayarlarda FPS 600 vuruyor yer yer. Ortalama 300-400 arasıdır. Ben de çekingenlikle yaklaştım ama şu ana kadar pişman etmedi RX 5700 Referans. 2050 TL ye Hepsiburadadan almıştım. İşlemci de r5 3600.

Bu da CB 20 testi. tek sıkıntı sıcak çalışıyor 42-43. 4.15 de kullanıyorum. Oto da daha serin.

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

• custom model almayı düşünmüştüm (sapphire pulse 5700) ama forumda okuduğum kadarıyla saçma sapan driver sorunları veriyor. benim tek derdim driver konusunda sıkıntı çıkarmasın zaten sıcaklık ve fps konusunda bir problem olacağını düşünmüyorum ama okuduğum şeyler baya etkiledi beni sanırım nvidia'ya döndüm tekrar.

teşekkür ederim bu arada bilgilendirmeniz için.
  • quote:

custom model almayı düşünmüştüm (sapphire pulse 5700) ama forumda okuduğum kadarıyla saçma sapan driver sorunları veriyor. benim tek derdim driver konusunda sıkıntı çıkarmasın zaten sıcaklık ve fps konusunda bir problem olacağını düşünmüyorum ama okuduğum şeyler baya etkiledi beni sanırım nvidia'ya döndüm tekrar.

teşekkür ederim bu arada bilgilendirmeniz için.
    customlar pahalı girdi piyasaya. Sıcaklık konusunda ise fan hızıyla orantılı. Hızı artırınca düşüyor (fan sesli baya) ama sessiz olsun dersen 75 dereceyi geçtiğini görmedim. Bugün güncellemeyi yükledim herhangi bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar.

edit: zaten almışsınız kart pardon :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theKing_90_03 -- 16 Eylül 2019; 19:43:9 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hangi kart bu? RX 5700XT Nitro+ mı?

• yok hocam almadım, düşünce açısından döndüm sadece :) ekran kartını alır almaz geri kalan parçaları alacağım. ayın 20'sinde indirim olacak dediler o zamana kadar fikrim değişmezse msi geforce rtx 2060 gaming x alacağım.

fikrim değişirse de Sapphire pulse amd radeon rx 5700

aslında biraz da fiyatla orantılı düşüncelerim var.

:)
  • quote:

yok hocam almadım, düşünce açısından döndüm sadece :) ekran kartını alır almaz geri kalan parçaları alacağım. ayın 20'sinde indirim olacak dediler o zamana kadar fikrim değişmezse msi geforce rtx 2060 gaming x alacağım.

fikrim değişirse de Sapphire pulse amd radeon rx 5700

aslında biraz da fiyatla orantılı düşüncelerim var.

:)
    Ben de çok arada kaldım Hepsiburada pc indirimleri oldu 2 hafta önce orada gözü kararttım referansı aldım geçtim 2050 TL'ye. 2060-2700 arasında performansı var. OC ile XT performansını da yakalıyor. Blower fan Kasanın içini de ısıtmıyor.. Dediğim gibi sıcaklık takıntınız yoksa düşünebilirsiniz. Sıcaklıkta fanla orantılı. Fan ses yapıyor diye düşük devirde çalıştırmışlar.Sonuç olarak Ben memnunum şu an.

• HWS kullanıcısına yanıt
    Sapphire RX 5700 XT Nitro+ Review
    https://www.kitguru.net/components/leo-waldock/sapphire-rx-5700-xt-nitro-review/2/

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 16 Eylül 2019; 22:12:30 >

• ARGB kablosu kutuya dahil değilmiş. İki kuruşluk kabloyu kendimiz arayacağız şimdi; kutuya dahil etseler ne olurdu sanki? Kartın tek olumsuz yanı da bu galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 16 Eylül 2019; 22:33:35 >
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    Büyük Navileri beklerken bunlardan alırsam şayet referans model alır kendim soğuturum. RGB olaylarını hiç önemsemiyorum
  • O zaman sıcağı sıcağına şu videoyu konuya ekleyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: HWS

O zaman sıcağı sıcağına şu videoyu konuya ekleyeyim.

Red devilde uzmez bu da ozetle

Hangisi ucuzsa o alinmali

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de RX 5700 aldım bugün. 600W PSU sonrası sisteme kuracağım.

19.9.2 ile kullanan var mı daha önce yaşanan sorunlar çözüldü mü? İlk kurduktan sonra dikkat etmek gereken özel bir durumu var mı kartın?
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.