Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Amd rx 5700 ve rx 5700xt ekran kartı (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kadirfb81, sayginoz Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Android )
347
Cevap
14
Favori
31.305
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Amd rx 5700 ve rx 5700xt ekran kartı (ANA KONU)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    419 Mesaj
    topladığım ryzen 5 3600'lük sistemim için msi geforce rtx 2060 düşünüyorum. bunu düşünmemin sebebi forumda orada burada görmüş olduğum driver sıkıntıları.

aslında rx5700 daha çok işime gelebilir. driverların son durumu hakkında bilgi verecek biri var mı? ayrıca rx5700 için hangi custom modeli tercih etmeliyim?

teşekkürler.
    quote:

Orijinalden alıntı: pssmst

topladığım ryzen 5 3600'lük sistemim için msi geforce rtx 2060 düşünüyorum. bunu düşünmemin sebebi forumda orada burada görmüş olduğum driver sıkıntıları.

aslında rx5700 daha çok işime gelebilir. driverların son durumu hakkında bilgi verecek biri var mı? ayrıca rx5700 için hangi custom modeli tercih etmeliyim?

teşekkürler.
    bende aynı şekilde 3600 lük sistem yapacağım ama driver yüzünden bu kartı almaya çekiniyorum

bu nedenle bende nvidia ya yöneliyorum.

SApphire rx 5700 (xt) kullananlar bu konu hakkında yorum yapabilir mi ?

amd olmadığı zamanlarda ati ekran kartlı notebook'um vardı sene 2007-2008 , driver güncelledikten sonra medal of honor ın bi serisini oynayabilmiştim ama hep güncellemelerde sıkıntı yaşadım doğru düzgün güncelleme gelmedi ve sonra tabi desteğini çok çabuk çekti.

masaüstü pc'mde 8 senedir nvidia kullanıyorum ve daha yeni yeni eskidiğini hissettiriyor. Güncellemelerde sorun yaşamadım.
    |
    |

• Yarbay
    4804 Mesaj

merhaba, sapphire rx 5700 xt kullanıyorsunuz sanırım

bende yeni pc yapmak üzereyim önerir misiniz bu kartı ?

driver sürücü sorunları olduğunu duydum, alıp memnun etmezse sorun yaşatırsa bi anlamı kalmaz benim açımdan

o yüzden nvidia mı tercih edeyim kararsız kaldım
    |
    |
    Bahsedilenler: No Way Out

Sürücü sorunları devam ediyor. Sırf bu sorunlar yüzünden iade edip Nvidia ekran kartı alan onlarca kişinin mesajını okudum. Maalesef AMD yazılım ekibinin kaynakları kısıtlı olduğu için kısa bir sürede tüm sorunların düzeltileceğini sanmıyorum.

https://community.amd.com/community/support-forums/graphics

https://community.amd.com/community/support-forums/drivers-software
    |
    |
    Bahsedilenler: mob411 , pssmst

• Yarbay
    4804 Mesaj

teşekkür ederim cevap için ,

nvidia kart önermiyorlar sistem tavsiyelerinde , hep rx 5700 xt öneriyorlar

nvidia tercih edeceğim.
    |
    |
    Bahsedilenler: Armag3d0N

teşekkürler bilgi için ama bu sorunların belli oyunlarda olduğunu okudum. genel olarak bir sorun olduğunu anladım söylediğinizden.

yeniden Nvidia ya dönmek sıkıntı olacak fiyat performans açısından

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Armag3d0N kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1285 Mesaj

Bu hangi kart böyle meslek lisesi dönem ödevi gibi?

|
    |
    No Way Out kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkürler.
    Az önce CS:GO oynadım 1-2 saat arası. Sıcaklık 59-60 geçmedi. Düşük ayarlarda FPS 600 vuruyor yer yer. Ortalama 300-400 arasıdır. Ben de çekingenlikle yaklaştım ama şu ana kadar pişman etmedi RX 5700 Referans. 2050 TL ye Hepsiburadadan almıştım. İşlemci de r5 3600.

Bu da CB 20 testi. tek sıkıntı sıcak çalışıyor 42-43. 4.15 de kullanıyorum. Oto da daha serin.

Kaliteli, eğlenceli, keyifli, samimi yayınlar...

• Yüzbaşı
    419 Mesaj

custom model almayı düşünmüştüm (sapphire pulse 5700) ama forumda okuduğum kadarıyla saçma sapan driver sorunları veriyor. benim tek derdim driver konusunda sıkıntı çıkarmasın zaten sıcaklık ve fps konusunda bir problem olacağını düşünmüyorum ama okuduğum şeyler baya etkiledi beni sanırım nvidia'ya döndüm tekrar.

teşekkür ederim bu arada bilgilendirmeniz için.
    |
    |
    adnr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

custom model almayı düşünmüştüm (sapphire pulse 5700) ama forumda okuduğum kadarıyla saçma sapan driver sorunları veriyor. benim tek derdim driver konusunda sıkıntı çıkarmasın zaten sıcaklık ve fps konusunda bir problem olacağını düşünmüyorum ama okuduğum şeyler baya etkiledi beni sanırım nvidia'ya döndüm tekrar.

teşekkür ederim bu arada bilgilendirmeniz için.

Alıntıları Göster
    customlar pahalı girdi piyasaya. Sıcaklık konusunda ise fan hızıyla orantılı. Hızı artırınca düşüyor (fan sesli baya) ama sessiz olsun dersen 75 dereceyi geçtiğini görmedim. Bugün güncellemeyi yükledim herhangi bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar.

edit: zaten almışsınız kart pardon :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnr -- 16 Eylül 2019; 19:43:9 >

• Yüzbaşı
    984 Mesaj

Hangi kart bu? RX 5700XT Nitro+ mı?

|
    |
    No Way Out kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yok hocam almadım, düşünce açısından döndüm sadece :) ekran kartını alır almaz geri kalan parçaları alacağım. ayın 20'sinde indirim olacak dediler o zamana kadar fikrim değişmezse msi geforce rtx 2060 gaming x alacağım.

fikrim değişirse de Sapphire pulse amd radeon rx 5700

aslında biraz da fiyatla orantılı düşüncelerim var.

:)
    |
    |
    adnr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

yok hocam almadım, düşünce açısından döndüm sadece :) ekran kartını alır almaz geri kalan parçaları alacağım. ayın 20'sinde indirim olacak dediler o zamana kadar fikrim değişmezse msi geforce rtx 2060 gaming x alacağım.

fikrim değişirse de Sapphire pulse amd radeon rx 5700

aslında biraz da fiyatla orantılı düşüncelerim var.

:)

Alıntıları Göster
    Ben de çok arada kaldım Hepsiburada pc indirimleri oldu 2 hafta önce orada gözü kararttım referansı aldım geçtim 2050 TL'ye. 2060-2700 arasında performansı var. OC ile XT performansını da yakalıyor. Blower fan Kasanın içini de ısıtmıyor.. Dediğim gibi sıcaklık takıntınız yoksa düşünebilirsiniz. Sıcaklıkta fanla orantılı. Fan ses yapıyor diye düşük devirde çalıştırmışlar.Sonuç olarak Ben memnunum şu an.
    |
    |

• Binbaşı
    1924 Mesaj

Sapphire RX 5700 XT Nitro+ Review
    https://www.kitguru.net/components/leo-waldock/sapphire-rx-5700-xt-nitro-review/2/

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Interstellar -- 16 Eylül 2019; 22:12:30 >
    |
    |
    HWS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    | Streacom ST-BC1 - SilverStone ES02 | Asrock Z370 Taichi | i7 8700K - NZXT Kraken X62 | Gskill TridentZ 16gb 3200mhz | Evga TitanX (Maxwell) - NZXT Kraken G12 Liquid Cooling Mounting Kit - NZXT Kraken X62 (Hybrid) | Samsung 960 Evo 500Gb | Evga SuperNOVA 1200 P2 | Asus PG278Q - Nvidia 3d Vision2 |
  • Binbaşı
    1285 Mesaj

ARGB kablosu kutuya dahil değilmiş. İki kuruşluk kabloyu kendimiz arayacağız şimdi; kutuya dahil etseler ne olurdu sanki? Kartın tek olumsuz yanı da bu galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 16 Eylül 2019; 22:33:35 >
    |
    |
    Interstellar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Büyük Navileri beklerken bunlardan alırsam şayet referans model alır kendim soğuturum. RGB olaylarını hiç önemsemiyorum
    |
    |
    hitokiri_johndoesai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    | Streacom ST-BC1 - SilverStone ES02 | Asrock Z370 Taichi | i7 8700K - NZXT Kraken X62 | Gskill TridentZ 16gb 3200mhz | Evga TitanX (Maxwell) - NZXT Kraken G12 Liquid Cooling Mounting Kit - NZXT Kraken X62 (Hybrid) | Samsung 960 Evo 500Gb | Evga SuperNOVA 1200 P2 | Asus PG278Q - Nvidia 3d Vision2 |
  • Yüzbaşı
    984 Mesaj
    O zaman sıcağı sıcağına şu videoyu konuya ekleyeyim.

quote:

Orijinalden alıntı: HWS

O zaman sıcağı sıcağına şu videoyu konuya ekleyeyim.

Red devilde uzmez bu da ozetle

Hangisi ucuzsa o alinmali

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
google reklamları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.