Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (411. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
467.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

işaretlediğim yerde 82 görünüyor en fazla , belki oyundan oyuna fark ediyordur bilemiyorum
    kart gelince furmarka sokup bi deneyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 15 Temmuz 2020; 23:52:37 >
  • Epicus E kullanıcısına yanıt
    Furmark denedim. GPU bellek 106 oldu. Ayrıca furmark da gpu 1300mhz civarında çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

amd'den de alternatif bir teknoloji görürüz umarım, DLSS baya önem kazanıyor.

AMD önce sorunsuz driver çıkarmayı öğrensin.

Bir ara DLSS 1.0 ın karşısına RIS i koymuşlardı sanki aynı teknoloji gibi
  • adige_cenk kullanıcısına yanıt
    Kurdum çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Deneyebilidiniz mi?
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    evet 2 saattir inceliyorum kartı. açıkçası ben kartta pek bi sorun görmedim hatta elimden rx 460-560-580,1050 ti, 1060 gibi kartlar geçti, bu kadar sessiz kart görmedim ilk defa daha üst seviye kart aldım belki ondandır:) mem temp 92-94 civarı olabiliyor ama bu fan düşük olduğunda. zaten fana müdahale edemedim kendi yapay zekası var sanırım kartın:) more power tool ile müdahale ediliyor denmişti sanırım ama o da biosa müdahale demek değil mi.başka yol bilen varsa söylesin fanı manuel kullanımı için. hafta sonu daha ayrıntılı inceleyeceğim kartı. furmakta 25 dk çalıştırdım,çok serin ss de görüldüğü gibi mem temp. fana kısa süreli müdahale edebildim msi after ile orda hemen düştü mem temp
    furmak ayarlarında bi eksiklik var mı bu arada ? 1080p de açtım stres testini. kasa kapağı açık bu arada

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 17 Temmuz 2020; 1:5:46 >
    Yalnız gpu saat hızı bayağı bir düşük görünüyor. Gta v varsa elinizde onda frame scaling i 2.5 yaparsanız fps 60 altına düşer ve gpu %100 e gelir. Bir de öyle deneyin. Coil whine ne durumda?

Bir de sıcaklık daha düşük olmasına rağmen fan hızı 1900 küsür. Bende 1600 falan oluyordu çok daha yüksek sıcaklıklarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 17 Temmuz 2020; 0:44:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Yalnız gpu saat hızı bayağı bir düşük görünüyor. Gta v varsa elinizde onda frame scaling i 2.5 yaparsanız fps 60 altına düşer ve gpu %100 e gelir. Bir de öyle deneyin. Coil whine ne durumda?

Bir de sıcaklık daha düşük olmasına rağmen fan hızı 1900 küsür. Bende 1600 falan oluyordu çok daha yüksek sıcaklıklarda.
    yani sesle ilgili bi sorun görmedim. karta baya kulağımı yaklaştırdım anormal bişey duymadım valla :) video çekip atarım istersen. bi ara afterburn ile yüzde 70 çıkarabildim orda da normal geldi ses.diğer kartlarımdan iyi geldi yani bana. birde furmakta ram kullanımı 253mb diyor ondan dolayı mem temp düşük olabilir mi? gta yı hafta sonu deneyebilirim

fan sesi . telefonu dibine kadar soktum :)https://www.youtube.com/watch?v=aBQTICqk9UU&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 17 Temmuz 2020; 1:13:25 >
    Kartın fan sesi çok az hocam zaten bunu belirttim. Özellikle fps 60 a sabitken GPU %100 olmadığında tüketim 80-90W a, fan da 700 rpm e kadar düşüyor. Ama bende yükteki fan sesi kadar coil whine var. Tırtır ses çıkıyor. Bariz duyuluyor. Sistemdeki tüm fanları kısa bir süre durdurup tekrar bi bakabilirsiniz. Haftasonu video çekerim ben de. Zaten önümüzdeki hafta da iade edeceğim.
  • mem temp olayı tamamen fanla alakalı bence. ss de gördüğün gibi fan hızı 23e düştüğünde mem temp 102, gpu da 80 lere çıkıyor. fana manuel müdahale olayını yapabilen yok mu forumda. bu arada sistemde power fanı hariç başka fan yok o da seasonic 850w gold hiç ses çıkarmaz kendisi :)kasa kapağı açık. fan ayarını bi bulsam fanın yüzdesini artırıp tekrar bakacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 17 Temmuz 2020; 1:27:36 >
    Fanlara müdahale etmeyin. Kendi ayarı neyse kalsın. Ben amd control centerdan müdahale ettim ama çok geç tepki veriyor. Zaten sevmiyorum windows altında çalışan fan uygulamalarını. En ufak bir şeyde ayarları sıfırlanıyor vs. O yüzden default neyse onda kalsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 17 Temmuz 2020; 1:35:1 >
  • DLSS ile oynadınız mı? DLSS açınca Control oyunu adeta tüplü tv'de oynuyormuş hissi yaratıyor, görüntü netliği kesinlikle kayboluyor.
  • Sapphire Pulse 5600xt kullanıyorum 3 gündür, kart yeni üretim fakat soğutma bloğu tek borulu olanlardan. Gaming gecesinden almıştım tek borulu geldi diye üzülmüştüm fakat kart bir hayli serin çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Epicus

mem temp olayı tamamen fanla alakalı bence. ss de gördüğün gibi fan hızı 23e düştüğünde mem temp 102, gpu da 80 lere çıkıyor. fana manuel müdahale olayını yapabilen yok mu forumda. bu arada sistemde power fanı hariç başka fan yok o da seasonic 850w gold hiç ses çıkarmaz kendisi :)kasa kapağı açık. fan ayarını bi bulsam fanın yüzdesini artırıp tekrar bakacağım

MSI afterburner.

• hocam afterburn anlık olarak devreye giriyor . sonra ne oluyorsa kart tekrar otomatik fan ayarına dönüyor. overdriventool var müsait zamanda onla deneyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 17 Temmuz 2020; 10:24:43 >
  • amd nin kendi yazılımda fan kontrol ayarları var , aynı şekilde overtool veya moretool da da var. burda hangi sıcalıkta fan yüzde kaç dönsün isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz. mem temp falan da normal seviyelere geliyor böylece, diğer rx 5700 lere de baktım benzer ısılarda, hatta hot spot sıcaklığı 102 derecelerde olanlar var.kontrolü siz ele aldığınızda kart on numara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 17 Temmuz 2020; 12:16:37 >
    Bu fan ayarları bir halta yaramaz. En ufak bir şeyde ayarları sıfırlanıyor. Her seferinde bununla mı uğraşacağım.

• Hobar kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece sürücüyü yükleyin radeon yazılımını yüklemeden sonra fan ayarı vs diğer ayarları afterbuner ile ayarlayın çok iyi oluyor o şekilde ayrıca zero rpm devre dışı kalma olayıda olmuyor. Amd yazılımında ayarların sıfırlanması, zero rpm devre dışı kalması ve fan ayarı yapsanız bile o ayarı hiç bir şekilde tutmuyor doğru düzgün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Msevinc -- 17 Temmuz 2020; 13:39:45 >
  • Msevinc kullanıcısına yanıt
    Hocam mğsit zamand afterburner ayarlarınızı atar mısınız, özellikle 0 RPM kısmını, programa uzağım da ayar çekeyim gerçi bu kart sürekli soğutulması gereken bir kart ama masaüstünde fan açacak kadar ısınmayıversin bir zahmet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.