Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (401. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
467.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Technopat'ın bios güncellemesi yaptığı 5600xt gaming in sıcaklık,fps değerleri hoşuma gittiği için 5600xt gaming x e yönelmiştim. Öneriniz için teşekkürler.

Peki Her modelin sıcaklık değeri hemen hemen birbirine yakın mı oluyor? Isınma konusunda biraz şüphelerim var da Kasamın havalandırması pek güçlü değil.
  • Msi anakartlarda biosta ve windowsta dragon center da Gameboost diye bir özellik var onu sakın açmayın.

Pc donar kapanır reset atar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • :smeago: kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=zJAM0zeWEU0&feature=youtu.be

Şu aralar 5600xt pulsenin 5700 soğutucu bloğu ile üretilen yeni versiyonlarından alabilirsiniz. Gaming x iyidir hoştur ama o kadar para vermeye gerek yok hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gaming x
    Gaming gecesinden alınırsa verdiği 40 dolarlık steam kodu kartı alınabilir yapıyor.
    Gaming gecesinde denk gelirse kaçırmayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar kullandığımız fan ayarlarını atalım belki ihtiyacı olanlar faydalanır. Malum havalar ısındı. Akşamları RİNG OF ELYSİUM oynuyorum. DX12'de çalışıyor oyun. Yeni güncelleme ve havaların ısınmasıyla aşağıdaki fan profilini yaptım.
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT
  • Arkadaşlar rx5700 ekran kartına geçtikten sonra warzone’da packet loss oluşmaya başladı. Bana da garip geldi ama bu karta geçtikten sonra loading ekranında takılmalar başladı, oyuna girse bile 100% packet loss oluyordu. İade edicem kartı, yapabileceğim başka bir şey var mıdır ?

• BraveHeart kullanıcısına yanıt
    Hocam paket loss ekran kartıyla değil internetinizle alakalı bir durum. Ekran kartı değişince neden packet loss oluşsun ki. Eski ekran kartınızla deneyin packet loss oluşuyor mu?

• arkadaşlar 5600 xt pulse aldım hepsiburadadan seri numarası şu şekilde yazıyor:840777083550

eski seri falanmı 5700 xt sogutucusu olmayan model mi acaba
  • beyler pc birden reset atıyor, genelde oyun içinde, anakartta bu sırada kırmızı ışık yanıp sönüyor, bu neye işaret olabilir? ekran kartı mı başka şey mi bilemedim

• Bilgisayarında sorun olan bu konuya yazıyor
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Ben size burda bazı taktikler vermiştim ama ne derece uyguladınız nekadarını uyguladınız bilemiyorum.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/144342918
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    ram voltajını ayarlayacağım kapatırken biostan, onun dışında zaten yaptım yada yapılıydı hocam, bir ram kaldı, umarım biter sıkıntı

Reset

1. Cpu stabilitesi
    2. Ram stabilitesi (mavi ekran veya reset)
    3. Psu arızası veya yetersizliği
    4. Ssd arızası

Bunlardan sıkıntı yoksa ekran kartı vs diğer parçalara bakılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 9 Temmuz 2020; 0:1:32 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    cpuya da ayar çekmeliyim o halde, stok kullanıyorum

Bilemiyorum kardeş görmeden birşey söylemek zor.
    Sırasıyla kontrol edin.

• relling R kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı internetten dolayı başlamış hocam, ekran kartını taktıktan sonra olunca suçu biraz ona attık

Ama şu da var low ayarlarda fhd istediğim randımanı alamadım sanırım rx 5700 ile. Format atsam mı diye düşünüyorum

Geçen ayağımı taşa vurdum hemen ekran kartını iade ettim kesin amd ekran kartından olmuştur normalde kimsenin ayağına taş çarpmaz.

Geçmiş olsun internetten sansanızda radeon ekran kartının içinde gelen virüsü sisteminizi bozmuş hemen iade edin.

İronidir ciddiye almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 9 Temmuz 2020; 7:59:50 >
  • Bunlar kim para yedirirse onu mu yağlıyor nedir techspot süper tutarsız sonuçlar.

Farklı farklı incelemeleri hepsi vulkan yapmış birinde dx 12 birinde hiç yazmamış.. 5700 83 fps verirken 70 fps ye düşmüş falan ilginç.

Yazılmayan testte vulkanmış.

Eeee rtx kartların sonucu dx12 ve vulkanda tutarlı acaba amd kartlar vulkanda kötü performans mı veriyor? Eğer öyle ise rtx kartların vulkan dx sonucu benzerken amd kartların vulkanda sonucu kötü çıkıyorsa bunu neden yayınlıyorsun dx12 yap ozaman yada ne var yani amd kartları ilk incelemedeki testten sonra %20 falan yavaşladı mı? Hiç aklıma yatmadı bu techspotun incelemesi.
    High quality diyor oyunda direk high quality diye bir seçenekte yok mesela..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 9 Temmuz 2020; 9:40:55 >

Low ayarlarda işlemci yetmiyor olabilir hocam işlemciniz nedir?

• 
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.