Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (346. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bu konudanhttps://forum.donanimhaber.com/5700-serisi-bios-mod-memory-voltaj-bios--143664655
    amd memory tweak xl yi indirim 6 numaralı karenin içinden mvdd yazan yerde 1350yi 1360 ve hemen üzerindeki vddci yani 850 yazan yeri 860 yapıp sonra 7 numaralı karenin içinden soc voltajı 750-1050 dir muhtemelen 1050 olan kısmı 1100 yapıp denermisin bi program driver üzerinden regedite yazıyor fan ayarı güç ayarı voltaj ayarı hepsini yapabilirsin program ilk basta test modda çalışsın mı diyecek evet diyeceksin pc ye res atıp açacaksın programı ve dediğim ayarları yapıp 1050 yi 1100 yaptığın yerin hemen altındaki tik işaretinden kaydedip tekrar res atacaksın bu şekilde denermisin ramlerinde sorun var gibi senin default ayarlarda yapmaması lazım ...bide sistemin yani işlemci ve sistem ramlerin overclock lu ise yine yapabilir...hatta ben ramlerimi değiştirdim daha stabil oldu kart oc modunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _İZ BIRAKAN_ -- 4 Haziran 2020; 21:42:9 >

• Arkadaşlar merhabalar Yaklaşık 1 haftadır MSI RX 5700 XT Gamin X kullanıyorum ufak problemler yaşadım ve çözümünü bulamadım bilen varsa aydınlatırsa çok sevinirim.
    Sistemim şu şekilde: Anakart: Gigabyte B450 Gaming X İşlemci: Ryzen 5 2600 Ramler: Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3200MHz Esas oğlan Ekran Kartı: MSI RX 5700 XT Gamin X

İşlemciden illa ki ufakta olsa darboğan yiyeceğim biliyorum ama büyük bir darboğaz söz konusu olmadığını sanıyorum.

Gelelim ilk sorumuza: Red Death Redemption 2 de denedim ve aslında bir çok oyunda da aynı sonucu görüyorum. MSI Afterburner ile gördüğüm sonuçları paylaşıyorum ve o 90 derece olan ne bi türlü çözemedim! O kadar ısınması normal mi?
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

Gelelim 2. soruya Assassins Creed Odyses oynarken ekran kartı kullanım % si dikkatimi çekti, düşüktü. Sonra ayarlara girdim baktım sadece yüksekteydi bende herşeyi sona çektişm oyun yeniden başlaması gerekti açıldı sonra yine aynısı oldu ve ayarlara baktığımda hiç birşey değişmemişti.

Allahınızı seviyorsanız çözümü biliyorsanız söyleyiniz, zira kafayı yiyeceğim Şimdiden çok teşekkür ederim, herkese iyi akşamlar.

• Poseidon33 kullanıcısına yanıt
    o sıcaklık normal 110 a kadar yolu var ama 100 ü geçmesin bence... ama kartınıza uv yapıp sıcaklıkları düşürebilir ve aynı hızda yine çalıştırabilirsiniz gördüğüm kadarıyla gpu 2000 mhz de gibi çalışıyor yani güç kısıtlamasından dolayı...bende kartımı 2000 mhz de çalıştırıyorum 1075v vererek standart voltajı 1200 bu sayede daha az güç ve daha az sıcaklık artışı oluyor...2. durum için bişey diyemeyeceğim max efeklerde neden oyun kaydedip devam etmez bu oyunla alakalı oyuna girip max yapıp çıkıp tekrar girmeniz gerekebilir bu kartla ilgili bir sorun değil
  • _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    Bu dediklerinizi Afterburner yoluyla yapılacak anladığım kadarıyla. Anladığım kadarıyla bir oyunda grafikler ekran kartına düşük geliyorsa, kullanım yüzdesi de düşüyor değil mi? Eğer öyleyse 2. soru için yanlış yerdeyim
    evet msı AB ile yapılabilir biraz sabır gerektiri stabil voltajı bulmak mesela 1075 de stabil diyelim sizinkide 1068 e düşünce sorun veriyorsa 1075 üzeri bi kademe daha verilip yani 1081 gibi ozaman sorunsuz oynanır...oyunlara girip test etmek lazım sabırla...son sürücü ile biraz dahada düzeldi sorun ama yinede kartı zorlamıyorsa gpu düşüyor evet bende bu sorunu çoğu zaman oyun içindeki çözünürlük taramayı arttırarak hallediyorum genelde 1.0 olur veya %100 olur standartı..130 veya 1.3 yaparak gpu yu zorların hem görüntü düzelir hemde daha yüksek fps alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _İZ BIRAKAN_ -- 4 Haziran 2020; 22:12:31 >
    Dostum sıcaklıklar çok iyi hiçbir sorun yok gpu ve mem sıcaklığı harika sen daha sıcaklık görmemişsin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim aydınlatmanız için :)
  • Visentee V kullanıcısına yanıt
    O zaman çok şükür Her zaman bir bilene danışmak gerekiyor diye düşünüyorum. Saolun forumdaşlar.
  • kelleco2 K kullanıcısına yanıt
    Windows kaynaklı bile olabilir. Olay günlüğüne bakın...

Ayrıca

Onboard GPU varsa onuda güncelleyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 5 Haziran 2020; 2:27:17 >
  • Arkadaşlar bende hepsiburadadan Sapphire rx 5600xt aldım 10dk da bir siyah ekran verdi res atmadanda düzelmiyordu rx580 takıyorum canavar gibi çalışıyor ekran kartının bozuk olduğuna kanaat getirip ertesi gün geri iadeye yolladım heralde bu kartlarda bı sorun var yada bazı serilerinde emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: oklava06

Arkadaşlar bende hepsiburadadan Sapphire rx 5600xt aldım 10dk da bir siyah ekran verdi res atmadanda düzelmiyordu rx580 takıyorum canavar gibi çalışıyor ekran kartının bozuk olduğuna kanaat getirip ertesi gün geri iadeye yolladım heralde bu kartlarda bı sorun var yada bazı serilerinde emin değilim.
    Hocam bende hb den 5700xt aldım aynı sorunlar,onu kapat bunu kapat valla yoruldum iade ettim bende.
    Benim AMD ile olan kumarım burada bitti.

• Aynen rx580 gittiği yere kadar devam edicem sonrada nvidia alırım bu kadar para verip bu sorunlarla da benim uğraşmamı kimse bekleyemem sanırım

• Neyi denersem deneyeyim birşey değişmedi hep aynı sıkıntılar. olay günlüğünde tam olarak neye bakmam gerek hocam oralarla pek uğraşmadığımdan pek bilgim yok o konudada yardımcı olabilirmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oklava06

Arkadaşlar bende hepsiburadadan Sapphire rx 5600xt aldım 10dk da bir siyah ekran verdi res atmadanda düzelmiyordu rx580 takıyorum canavar gibi çalışıyor ekran kartının bozuk olduğuna kanaat getirip ertesi gün geri iadeye yolladım heralde bu kartlarda bı sorun var yada bazı serilerinde emin değilim.
    5600 xt sapphire aldım ben de hepsiburadadan yeni geldi daha takmadım şimdi takacağım.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Hocam araştırdım biraz ama internette çok fazla cw problemi yaşayan gördüm. nitro+ daha stabil bir kart gibi gözüküyor
  • Anladığım kadarıyla kartlardaki sorunlar devam ediyor. Daha kötü performans verse de 2060 süper almak daha mantıklı..

• Her oyunda düşük gpu kullanımından dolayı sıkıldım artık. Belki düzelir diye onu aç bunu kapat fenalık geldi.

• Fiyatları yakın zaten 2 side üzmez forumda gaming x kullanıp memnun kalan çok kullanıcı var

• kelleco2 K kullanıcısına yanıt
    Olay Görüntüleyicisini açın Windows Günlüklerini genişletin ve Sisteme tıklayın "orta bölümde"ki hata mesajlarına bakın...

Örnek gösterim
  • Sizinki hangi seri idi? Hangi 5700xt? Biraz kumar gibi gelmeye basladi bana. Rtx2070s esdeger gibi ama fiyatlari cok yuksek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.