Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla anladığım kadarıyla gtx serisi kadar stabil deği ve risk yüksek. Eğer şans işiyse kesin bana denk gelir 😁 Neyse inşallah doğru karar veririm. Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün bütün gün 5600 XT'i kurcaladım, bir tane bile siyah ekran, ekran kararması vs. gibi bahsedilen sorunlardan birini yaşamadım. Aynı anda 2-3 oyun açtım, saatlerce furmark 3d mark occt tuttum, hardware acceleration kullanan uygulamalarla tetiklemeye çalıştım, üstüne bunlar açıkken undervolt yapılıydı, MPT ile biosuna müdahalede bulundum ama yok siyah ekran vs. hiçbir sorun yaşamadım. Kullanmaya devam edip siyah ekran vs. sorunu yaşarsam bilgilendireceğim.

Hiç mi sorun yok derseniz, radeon software'de oyuna özel ayar yapınca oyunda çalışmıyor globalde yapmak lazım, fan curve yapınca zero rpm'nin çalışmaması gibi hatalar var fakat bunlar arayüz bazında düzelebilecek basit şeyler önemli olan siyah ekran vs. gibi kernel bazında sorunların olup olmamasaydı şimdilik yok.

AMD Ekran Kartı Sürücü Yükleme Rehberi
    https://forum.donanimhaber.com/amd-ekran-karti-surucu-yukleme-rehberi--142278761

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 22 Mayıs 2020; 14:14:19 >

• Ramler bostayken 1750 mhzde calisiyo 144 hzde bu sorun düzelmiyor tüm driverleri denedim monitörün Hz ayarını 142 yapınca duzeliyo görüntü bozuluyo biraz.baskada sorun çıkarmadı AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XTAMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

• Arkadaşlar sorunum ısınma kaynaklı bu gün bunu anladım, mx-4 macun geldi işlemci macynunu değiştim, yan kapağı açtım 5 dk power 10 dk cpu 5 dk gpu test yaptım occt'de herhangi bir sorun yok ama yan kapak açık ve pervane tutuyorum. Ne yapabilirim sizce? AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TabldotLife kullanıcısına yanıt
    Yalnız değilsin hocam

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT
  • AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

2150 TL +100 tl maxi puan +oyuna alınan 5600 XT THIIC 2 PRO 14gbps

Undervolt + %40 fan profilinde gpu 60'ı junction 70'i bellek ise 70'i geçmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

undervolt yapmanın artıları ve eksileri nelerdir hocam ?
  • jeormormont kullanıcısına yanıt
    Undervolt temel olarak sıcaklığı düşürür. Buda şunlara sebep olur;

Frekans yükselir, ısınınca frekans düşmez, daha stabil frekans elde edersin, buda performansı artırır

Daha az ısındığı için daha az ses

Daha düşük güç tükettiği için daha uzun ömür

Stabil bir değer bulduktan sonra olumsuz bir yanı yok.
  • Yeni toplamış olduğum sistemde gpu kullanım oranı düşük. R5 2600 rx 5600 xt var. Ne önerirsiniz arkadaşlar

• Anthropomancy kullanıcısına yanıt
    Oyundan oyuna değişir, kimi oyunda işlemci darboğaz yapıyor olabilir.

Bende cod warzone'da gpu %70 lerde, read dead 2'de %99, ekran kartı 5700xt.

Modern Warfare 2'nin orjinalinde cpu ve gpu %15 çalışıyor, fps 90! Yani ben 300fps olur sanıyordum ama işte böyle garip mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 23 Mayıs 2020; 9:32:10 >
  • Aerospace kullanıcısına yanıt
    90 fpsde alman normal değil hocam bir sıkıntı var.

• Cümleten selamın aleykum.Öncelikle herkesin bayramını kutlar ailenizle güzel bir bayram geçirmenizi dilerim.

xfx rx 5600 xt aldım ama driver konusunda biraz şanssız gibiyim. Eski ekran kartım rx 460 19.9.2 ile sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Yeni ekran kartı için driveri kurmadan önce güvenli modda ddu ile kaldırıp 20.2.2 whql sürücüyü yükledim ama radeon stabil değil. Programdan ayarları kendime göre düzenliyim derken radeon hop bir anda kitlendi. internetten biraz araştırdım. 20.2.2 yi tekrar temiz bir şekilde kurdum grafik profilini standart seçtim.ondan sonra ayarları kendime göre biraz düzenledim performans adına. Ama radeon hala yanıt vermeyi kesebiliyor.Belki dedim bu sürüm driver bana yaramadı 20.4.2 betayı kurdumgene ddu ile temizleyip ama gene çözüm olmadı.Başka bir soruna gelelim l4d2 oynuyorum oyunu simge durumuna küçültüyorum google chromeda bi kaç birşey yapıp geri dönücem oyuna yok oyun ekrana gelmiyo geri görev yöneticisini açıyorum l4d2 yanıt vermeyi durdurmuş.Assassin's Creed Syndicate kurdum onda alt tab sorun olmuyor oyuna geri dönebiliyorum ama oyunu kapatıyorum radeona giricem hop bi bakıyorum radeon gene kitlenmiş tepki vermiyo.assasyns creed de radeon overlay açıyorum metrics overlay kartın durumun göreyim oyun esnasında diye metrics overlay göz kırpıyo falan devamlı en sonunda overlay komple kayboluyo. Bugün komple format atıp baştan windows kurucam sizce hangi sürücüyü veya sürücüleri denemeliyim ? yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Edit: bir kaç kezde radeon kitlendikten sonra sistem komple kitlendi reset atmadan kendine gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m4shroom -- 23 Mayıs 2020; 10:17:52 >

• m4shroom M kullanıcısına yanıt
    Su kisma degineyim sadece oyunlara esc ile ara veriyordum bende, sizin gibi kucultmuyordum sonra gelince oyun kapanmis oluyordu gpu uv li idi stabil duruyordu ama degilmis demekki voltaji bi kademe srttirip hizida 10mhz dusurunce bu sorunda ortadan kalkti son driveri kullaniyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Yalnız fan profili ayarlayınca boşta kart 40 derece bile olsa fanlar dönmeye devam ediyor bu saçmalığı düzeltmeleri lazım. Afterburnere muhtaç kaldık yine.

Ayrıca şu undervolt olayını hiç kurcalamadım ben dahil bir çok kişi de ellememiştir. Stabil bulduğunuz ayarları buraya atsanız bizde faydalanırız.

Son olarak bu kartın yanında verilen oyunlar için bir yere mail mi atıyoruz bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

Oyundan oyuna değişir, kimi oyunda işlemci darboğaz yapıyor olabilir.

Bende cod warzone'da gpu %70 lerde, read dead 2'de %99, ekran kartı 5700xt.

Modern Warfare 2'nin orjinalinde cpu ve gpu %15 çalışıyor, fps 90! Yani ben 300fps olur sanıyordum ama işte böyle garip mesela.
    Ama benim 60 ın altına düşüyor

• _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    En son derken beta olan mı bahsettiğin hocam ? Açıkçası voltajıyla falan oynamak istemem Başka bir çözüm bulmam lazım.Bundan önceki 2 ekran kartımda amd idi hiç böyle sorular yaşamadım.Gerçi rx460 aldığımda driverlar yeterince olgunlaşmıştı ondan dolayı kıyaslamak doğru olmayabilir emin değilim.Şimdi windowsu temiz kurup 20.2.2 yi gene kurucam olmazsa bir önceki whql hangisiyse onu denerim.
    Hocam merhaba, ben de xfx almıştım, şu an şehir dışında olduğum için onlarca saat deneyimleyemedim ama 2 günlük denememde ne siyah ekran ne crash 20.4.2 optional driverı kurduğumda hiçbir sıkıntı yaşamamıştım. Önceki ekran kartım msi rx590 da sürekli güç kesintisi, crash gibi problemlerle karşılaşıyordum en son dayanamayıp aldım zaten. RX590 da problemi çözmek için memory clock düşürmek işe yaramıştı onun dışında format atmak, wattman ayarı vs ile çözememiştim.

evet 20.4.2 olan öncesi driverlarda da ortadan kalktı zaten kart 2000mhz ve altına ayarlayınca daha stabil çalışıyor msı afterburnerdan yapıp kullanıyorum
  • 20.4.2

Siyah ekran verdirebilmek için çok uğraştım; aynı anda birden fazla oyun açtım, arkada hardware acceleration kullanan uygulamalar açıktı(discord, chrome, netflix) üstüne undervolt yapılı, kartın biosuna mpt ile müdahale edildi vs. bunlar yapılıyken free sync, hdmi, dp vs. çeşitli kombinasyonlar denendi.

Ama hala siyah ekran, driver çökmesi vs. gibi sorunlar yaşamadım.
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.