Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (323. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben durumu amd'ye raporladım. İsterseniz sizde yapın, büyük ihtimalle çözerler diğer güncellemeyle.

Yalnız ben üstün modda freesync2 ve hdr'la sorunsuz oynadım. En azından yarım saat kadar sorun olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeormormont

oyundayken yükte kaç derece görüyorsunuz ?

Alıntıları Göster
    Hocam furmarkta 78, GTA V'de 80 gördü. Tüm ayarlar max olmasına rağmen %40-50 civarı bir yükte çalışıyor, 8x msaa ile ancak full yüke girdi ama zaman zaman düşüyor ona rağmen.

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

• Cordarone kullanıcısına yanıt
    Undervolt + custom fan profil yapacaksın.
  • Dark_Passenger47 kullanıcısına yanıt
    Yani tercih her zaman sizin ama 2070s için 1000 lira nedir yav düşündüğünüz şey çok mantıklı ki bende sizin gibi düşündüğüm için 5700xt tercih ettim. 10-15 fps fazla verse ne olur ben zaten 1,4 derece astigmatım anlamam bile ki o 10-15 fps farkı da her oyunda vermiyor. Bazılarında 2070s, bazılarında 5700xt önde. Tabi 2070s bir tık daha fazla oyunda önde. Kusura bakmayında 1000 lira fark verdikten sonra her oyunda önde olması lazım gigabyte nerdeyse nitro ve pulse kadar başarılı indirimle kovalanırsa rahat 3600tl ye bile bulunabilir gibime geliyor.

Edit: Karta baktımda baya iyimiş, incelemelerde de başarılı kesinlikle f/p 3 fanlı tasarımı oc'lu saat hızlarında sıcaklık yönünden sıkıntı çıkartmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numenorian -- 21 Mayıs 2020; 1:48:11 >

• numenorian kullanıcısına yanıt
    gözler aynıymış hocam bende aynı düşünüyorum
  • Arkadaşlar merhaba. Yeni msi rx 5600xt aldım gaming x modeli. İmzamdaki sisteme taktım DisplayPort ile. İ7 6700 işlemci ve b150m anakartım var. Fakat görüntü alamıyorum. Ekran kartının yan led ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor. Birde psu dan gelen güç kablosunda. Bir 8 pin bir 6 pin birde 2 pin var. Sadede 8 pini takacağım değilmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    valla kartı satın aldığım hafta bu pandemi olayı patlak verdi 2 aydır evde pc başında oyundayım gözler iyice gitti O kadar para verip gözlük aldım ama bir türlü alışamıyorum. Mide bulantısı yapıyor bir de oruç kafa hiç çekemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrhusnu

Arkadaşlar merhaba. Yeni msi rx 5600xt aldım gaming x modeli. İmzamdaki sisteme taktım DisplayPort ile. İ7 6700 işlemci ve b150m anakartım var. Fakat görüntü alamıyorum. Ekran kartının yan led ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor. Birde psu dan gelen güç kablosunda. Bir 8 pin bir 6 pin birde 2 pin var. Sadede 8 pini takacağım değilmi?
    Görüntü geldi arkadaşlar. 8 + 8 2 güç girişini de yaptım sorun düzeldi.

Önceden Msi RX480 kullanıyordum. Şu an tekrar ekran kartını taktım kullanmaya devam edebilir miyim normal bir şekilde?Bir güncelleme yapmam gerekiyor mu Biostan vs?

Raedon Software den yazılım ve sürüme baktığımda yeni ekran kartımın sürümünü 20.2.2 olarak görebiliyorum. Bu konulara yabancıyım biraz.Yardımcı olursanız sevinirim.

• mrhusnu kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım ekran kartına hiç eksik güç verilir mi? Neyse ki ekran kartının başına bir şey gelmemiş. Kaç güç girişi varsa hepsini doldurman şart.
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    İlk tecrübem maalesef.Şu an ki kasamı Sinerjiden kurulumunu yaptırıpta almıştım bu işlerden anlamadığım için. Daha önceki RX480 kartımda o güç girişlerinin hepsi takılı değildi , hatta ayrı olan pin i plastik kelepçe ile bağlamışlardı. Bende yine öyle sandım. Fakat bütün güç girişlerini takınca görüntü geldi. Bir problem olmamıştır herhalde değil mi?
  • mrhusnu kullanıcısına yanıt
    görüntüde bir problem yoksa olmamıştır hocam ama riskli, daima kaç güç girişi varsa hepsi dolmalı bazı arkadaşlar aynı şeyi x-570 anakartlarda da yapıyor cpu güç girişlerini eksik takıyorlar sonra problem yaşıyorlar. Sıkıntı etmeyin problem yok görüntü iyiyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 21 Mayıs 2020; 4:59:51 >
    Oculus rift mi aldınız? Hangi ekran kartı ile kullanıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Undervolt + custom fan profil yapacaksın.
    Hocam undervolt yapamadım 800mv altında değer kabul etmiyor, kendisi boşta 775mv ile 55 derecede çalışıyor.
  • Arkadaşlar sistemim bir süre yük alınca kapanıyor, daha önce ekran kartından şüphelenmiştim ama gta 5 oynayınca da 5 dk olmadan kapandı %55-60 yük işlemci bir o kadar da gpu yükü var.
    Sistemim
    Xfx rx 5700 xt raw 2 ultra
    R7 3800x
    X570 GAMİNG edge WiFi
    Gskill ripjaws 3600mhz Ram 2x8gb
    Aerocool 750 80 gold psu
    Tüm parçalar sıfır bu arada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Dereceli Oculus Rift var mı?
    teşekkürler hocam tavsiyeniz için, şimdi 5700xt alıcam gibi sonraki kartım belki 30 serisinden nvidia olur artık kısmet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark_Passenger47 -- 21 Mayıs 2020; 15:56:0 >
  • TabldotLife kullanıcısına yanıt
    Güç kaynağı modüler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Honey Badger

Güç kaynağı modüler mi?
    Hayır modüler değil gb modeli, ben güç kaynağından şüphelenmeye başladım. 5 dk içinde gta 5 oynayınca da kapandı çünkü, işlemci ve gpu %60 civarı kullanımdaydı.

• TabldotLife kullanıcısına yanıt
    Gpu ve cpu da ısınırsa kapatır pcyi ve az elektrik gelirse yine PC kapanır. Gpu ve Cpu ısınmadığına emin olun hocam.

• Patren kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle ki 10dk occt stress testi yaptığımda cpu 82 dereceyi geçmedi, gpu ise normali 80 derece hotspot ise 111 dereceye kadar geldi. Ama oyun oynarken özellikle gta5de kesinlikle o dereceler olmadı.
    Mx-4 termal macun siparişi verdim sanırım yarın elime ulaşır macunu yenileyeceğim. Ankarada iyi bir pc servisi olsa götürsem bi psu deneseler ben psudan şüpheleniyorum artık.

• 
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.