Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (318. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

arkadaşlar ekran kartı tutacağı kullanıyormusunuz? sanki kart biraz aşagı bakıyor gibi 2.5 kilo
    ben bardak koyuyorum hocam o köşesine bende

gigabyte 57000xt var harbiden aşağıya bakıyor gibi 6 tane kağıt bardakla sorunu çözdüm şimdilik.AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetronoM -- 16 Mayıs 2020; 8:42:42 >

• powercolor 5700xt aldım fakat kart boşta 50-55 civarı oyunlarda ise 90 larda geziyor. kasam corsair spec01 önce tek fan arkada da sıvı soğutucu fanı takılı hava akımı yetersizliğinden mi böyle acaba? sorun varsa geri yollayacağım kartı en azından baksınlar soruna
  • S.Soylu kullanıcısına yanıt
    Aynı kartı ben de aldım. Xfx thicc ii pro rx 5600 xt. Geçen hafta ise aynı markanın thicc III ultra olanını almıştım. Fakat o 2550 liraydı ve arada 400 lira olunca onu iade ettim. Daha serin çalışıyormuş ama 400 lira da az para değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 gb 5500xt ile katıldım bu seriye gönül isterdiki 8 gb olan modeli alaydım (aldığım 4 gbde çok ucuzdu napayım ) tek temennim beni 2 yıl oyun konusunda üzmemesi bunu ne kadar başarabilir sizce ultra takıntım yok mediumdan düşüğe inmeyi istemem sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camel paketindeki camel -- 16 Mayıs 2020; 21:36:25 >
  • Hocam 90 derece çok fazla o kart için.
    Keşke red devil veya gaming x alsaydınız onların çok daha iyi soğutması mevcuttu.
    Ama yinede o modele göre de biraz yüksek bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boşta sıcaklık bir 5-10 derece fazla nitroya göre. Fanlar bu sıcaklıkta dönüyor mu. 90 derece oyununa göre değişir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar;

XFX RX 5600 XT THICC II Pro 6GB kullanan var mı? Tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Bu kart nasıldır? Alınabilir bir kart mı?
  • Mr.Neverdies kullanıcısına yanıt
    Birçok kişi sipariş verdi ama eline henüz ulaşan yok. Ben de sipariş verdim. Hatta elime ulaşınca aldığım paraya satacak gibiyim. Sıcak çalıştığını bilerek aldım. 2150 ye aldı çoğu kişi. Şu an fiyatı 2600 civarı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5700 XT 4690k@4.3GHZ işlemci ile sırıtıyordu, fakat 4790k stok ile oldukça iyi anlaştılar.

750 Watt kaliteli bir psu ekleyince, canavar potansiyelini ortaya koydu. Açıkçası bu kadar performansa gerek var mı bilemedim

5700 XT stok halinde tek başına 200 watt güç civarında çekiyor. Eğer MSI Afterburner programı ile power limiti +50 yaparsam 300 wattlara doğru uzandığını gördüm, inanılmaz doğrusu. Benim açımdan tamamen gereksiz, ben undervolt ile 1050-1100 mvolt ile, ve power limit 0 olarak kullanıyorum, 195 watt civarı, sıcaklık sadece ağır testlerde 75 civarı oluyor.

Bu şekilde kullanınca Red Dead 2'de tüm ayarlar ultraya yakın 1080p 90 fps, saint denis şehirinde 70 fps, 2k çözünürlükte ise 70 fps şehirde 50-60 fps ile çalışıyor, güç tüketimi 150 watt civarı kalıyor. Bu oyunda cpu %60'larda, gpu kullanımı %90 üzeri. Yalnız RED DEAD 2 kesinlikle 2k için yapılmış, fark çok fazla. Hatta yapabiliyorsanız 1,5k kullanın mükemmel oluyor, hem performans hem netlik. 1080P monitörde nasıl bu kadar fark oluyor anlamıyorum.

Benim istediğim call of duty warzone'da 144 fps alabilmek idi, o olmadı. FPS değeri 90 ile 150 arasında değişiyor, 2k yaparsam çok da değişiklik olmuyor, garip tarafı hem gpu hem cpu kullanımı %60-70'lerde kalıyor. Yani burası garip, anlamadım.

Bu arada saphire trixx uygulaması seçiminize göre çözünürklük ekliyor, bunlar oyunlarda çıkıyor, gerçi aynısı radeon software ve daha birçok program ile yapabilirsiniz. Fakat 1,5k olayı 1080p monitör için gerçekten çok iyi.

*** Bu gpu ve cpu'nun aynı anda düşük kullanımda kalmasının bir sebebi yada çözümü var mıdır?

*** 2k monitöre geçebilirim, fakat 1080p monitörde 1,5k upscale yapmak çok güzel oluyor, acaba 2k ile hiç uğraşmasam da garip gelecek ama 32 inch 1080p monitöre mi geçsem diye düşünüyorum, sıkıntılı oyunları 1080p açarım, diğerlerini 1,5k yada 2k upscale yaparım

Şimdi arkadaşlar ekran kartı testi içi FURMARK tavsiye ediyorum, bunun kadar zorlayıcı test görmedim, sıcaklıklar roket gibi fırlıyor. İşlemci testi için ise OCCT çok ama çok iyi, hiç prime ile uğraşmayın. MSI AFTERBURNER ise bir sürü değeri monitör etme, ekran kartına ayar çekmek için süper bir alet, alt tarafındaki grafik kısmını detach yaparsanız, orası büyüyor, cpu dan ekran kartına herşeyin değerlerini görüyorsunuz.

• Predator X kullanıcısına yanıt
    2150 efsane imiş, çok iyi.
    Bende satın aldım gaming gecesinden. Fakat kararsız kaldım siarişi iptal edip etmemekte. Driver ve ısınma sorunlarından bahsediyor çoğu kişi.
  • Bu saatten sonra yazılım sorunu pek kalmamıştır herhalde. 5700 xt ile o açıdan bir sorun yaşamadım.

* 5600 xt çok daha az güç çekiyor, o konunda çok sıkıntı çıkmaz.

* Dual bios işinde yazılım sıkıntılı, ekran kartı üzerinde bios değiştirince, mesela sessiz bios'a geçince, tekrar sürücü yüklemek gerekiyor, oradan temiz yükleme seçili olacak. Bios'u değiştirince windows registiry ve driver dosyalarından ilk bios'a göre iş tutuyor :), ondan tekrar driver kurulumu istiyor. Yazılımda gördüğüm tek sıkıntı bu.

* 1080p için, çok kötü bir işlemci yoksa, 5600xt oldukça iyidir.

Red dead 2, call of duty warzone vs. oynuyorum driver açısından bir sıkıntı yaşamadım.
  • radeon ayarlarındaki manuel performans ayarlarım pc resleyince kendi kafasına göre değişiyor. bunun önüne nasıl geçebilirim acaba?
    örneğin ram mhz 1850 yapmama rağmen 1800e çekiyor, fanları max %50 yapmama rağmen 45'e alıyor, kafasına göre zero rpm aktif ediyor falan...
    profil oluşturup saveledim, loadlayınca bile bilgisayar açılışında kafasına göre değiştiriyor bu...
    Açıklama için teşekkürler. Acaba aşağıda linkteki EVGA 1660 Super i mi alsam bunun yerine diye düşünüyorum. Birincisi EVGA, ikincisi yazılım stabilitesi. Ne dersiniz? Çok kararsız kaldım. Öte yandan gerçekten 2.150 5600XT fiyatı da çok çok iyi.
    https://www.vatanbilgisayar.com/evga-geforce-gtx1660-super-sc-ultra-gaming-6gb-gddr6-192bit-nvidia-ekran-karti.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Neverdies -- 17 Mayıs 2020; 20:7:38 >
  • Mr.Neverdies kullanıcısına yanıt
    2150 TL'e rtx 2060'dan daha performanslı 5600 xt 14 gbps satın almışsın, iade edip 2.425 TL'e 1660 super mi alayım diyorsun, gerçekten Allah akıl fikir versin...
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hayır 2.425 e değil. Kampanya bekleyip almayı düşünüyorum. Yoksa 2.425 TL vermem şu dönemde bu karta.
  • 4nt0ny kullanıcısına yanıt
    radeon ayarları ile hiç uğraşmıyorum, direk msi afterburner kullanıyorum. Profiller falan var, start up'da önceden kaydettiğim profili uyguluyor.
  • şu kartın bir siyah ekran sorununu çözemedim gitti çıldırtacak beni en sonunda bir yumruk vurup kırmamama az kaldı
  • 
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.