Şimdi Ara

AMD RX 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dede06 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5.580
Cevap
78
Favori
205.291
Tıklama
Popüler Konular listesinde 47. Sırada  bugün en iyi #11
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> AMD RX 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT [ANA KONU]
Giriş
    432 Mesaj

psu değişikliği yapmışsın
    |
    |
    Abstergo Industries kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bu arada 1660s 1800-2000 tl arasında bulamadım siz nereden aldınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    okayynn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    467 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fantom1054

Bende de arada anlık takılmalar mevcut hocam kablo değiştirsem bi etkisi olur mu acaba denemediğim sürücü kalmadı😂
    Benim gibi bütün sürücüleri denediysen biraz donanımları kurcalamak gerekebilir. Benim kablo eski sistemimden kalmaydı, atlamışız onu.
    |
    |

bir sıkıntı olmadı ilk başta neyin nereye takılmış olduğunu gördükten sonra yenisi ile degistirdim birazcık stresli iş ilk defa yaptığım için şimdilik bir sorun yok eski sürücüleri silip yeni sürücüyü yükledim. Eski ekran kartınin vidalarini soktum yenisini taktim eskisi üç fanliydi çok büyüktü bu ufacık geldi gözüme :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cihan85 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

TvTime | Steam

AMD Ryzen 5 3600X | Gigabyte B450M SH2 | Corsair Vengeance LPX 16GB (8x2) | Sapphire RX5700XT Pulse | Samsung Evo 860 1TB | Corsair Carbide Series Spec-Delta | Corsair 650W VS Serisi 80+ | AOC 27'' 27G2U 144Hz IPS 1ms FreeSync | SteelSeries Rival 110 | Logitech G213 | Corsair HS50 | Sony 55XF9005 | Apple TV 4K 64GB
  • Yüzbaşı
    278 Mesaj

İtopyadan almıştk 1800 e 1660S gigabyte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    EscherichiaColi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    22 Mesaj

Galax 1660 Super
    Marka takıntınız yoksa buyrun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JulienDuCasse -- 24 Mart 2020; 22:53:32 >
    |
    |
    EscherichiaColi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sıkıntısı ne ki kartların ben 1 aydır hiçbir oyunda sorun yaşamadan oynuyorum işin aslı var mıdır? Hiçbir yerde böyle bir haber görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyblitzer -- 25 Mart 2020; 1:5:23 >
    |
    |
    b0Ni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tam ayrıntıyı bilmiyorum ama sıcaklık problemleri vardı kartlarda, bu nedenle geri çağırmıştı asus. ocak 2020'den itibaren yeni versiyonları gönderdik demişler belki yenidir sizin ki

https://rog.asus.com/articles/gaming-graphics-cards/notice-thermal-performance-and-cooler-mounting-pressure-for-rog-strix-radeon-rx-5700-series-graphics-cards/

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/f3s8zg/callback_regarding_thermal_and_cooler_mounting/
    |
    |
    heavyblitzer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB

• Çavuş
    60 Mesaj

Evet hocam her daim hissediyorum

|
    |
    m2DeX_Tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Pc System ;* Processor- AMD Ryzen™ 5 3600* Display Card- Msi Rx 5700 XT Gaming X 8GB GDDR6 256bit* RAM- Crucial Ballistix Sport Lt 16gb 3600mhz CL16* Motherboard- Msi B450 A Pro Max* Psu- Fsp Hydro 700w bronze* Mouse- Zowie Ec2-A* Monitor- Aoc G2460FQ 1 MS 144 HZ* Keyboard- Corsair K70 Mechanical Cherry Lux* HeadSet- Steelseries Guildvars* Mouse Pad- Steelseries QCK XL* SSD- Corsair Le200 120 Gb* SSD- James Donkey 256GB M.2* HDD- Seagate Barracuda 500 gb* HDD- WD BLUE 500 GB
  • Yarbay
    2829 Mesaj

Hocam Teşekkürler. Yeni seri almış olamam çünkü şubat ayında aldım ve ürün modelleri arasında mevcutta benim kartta görünüyor. Asus Türkiye'ye durumla alakalı mesajımı attım. Verdiğiniz linklere ile zaten değişim işlemleri nisan ayında başlayacak diye belirtilmiş. Cevap vermelerini bekliyorum konu hakkında uyarıda bulunduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.
    |
    |
    b0Ni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Mohawknife

SORUN ÇÖZÜLDÜ: Tahmin ettiğim gibi sorun HDMI kablodan kaynaklanıyormuş. Yeni bir DP kablo ile denedim bomba oldu:)

Alıntıları Göster
    Hocam benzer bir sorunda bende var. Örneğin cs go ve dota açıyorum veya başka bir oyun görüntü gidiyor geliyo devamlı mouse hareket ettirdikçe.Hdmi kablosunu söküp takıyorum sorun çözülüyor. Diğer bir sorunda oyun doğru düzgün çalışırken olur olmadık zamanda aniden ekran kararıyor görüntü gidiyor reset atana kadarda gelmiyor kafayı yemek üzereyim herşey güncel sorun bir türlü çözülmedi termal değerlerde stabil. Msi MECH gp 5700 monitörümde DP da yok malesef.

Edit: Bundan önce rx580 vardı ddu ile kaldırmadım driverları sorun bundan kaynaklı olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rezn0v.dll -- 25 Mart 2020; 5:31:2 >

• Yüzbaşı
    467 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Rezn0v.dll

Hocam benzer bir sorunda bende var. Örneğin cs go ve dota açıyorum veya başka bir oyun görüntü gidiyor geliyo devamlı mouse hareket ettirdikçe.Hdmi kablosunu söküp takıyorum sorun çözülüyor. Diğer bir sorunda oyun doğru düzgün çalışırken olur olmadık zamanda aniden ekran kararıyor görüntü gidiyor reset atana kadarda gelmiyor kafayı yemek üzereyim herşey güncel sorun bir türlü çözülmedi termal değerlerde stabil. Msi MECH gp 5700 monitörümde DP da yok malesef.

Edit: Bundan önce rx580 vardı ddu ile kaldırmadım driverları sorun bundan kaynaklı olabilir mi?

Alıntıları Göster
    İmkanın varsa DP kablolu bir sistemde test et. Monitörü değiştirme imkanın yoksa kaliteli bir hdmi kablo ile dene. Bunun dışında mutlaka sürücülerini mutlaka temiz bir sisteme kurulum yap.

• Binbaşı
    1793 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mohawknife

İmkanın varsa DP kablolu bir sistemde test et. Monitörü değiştirme imkanın yoksa kaliteli bir hdmi kablo ile dene. Bunun dışında mutlaka sürücülerini mutlaka temiz bir sisteme kurulum yap.

Alıntıları Göster
    Hocam DDU ile kaldırdım şuan güvenli modda yeniden kurdum hdmi kablosunuda değiştirdim. Gelişmeleri editleyeceğim umarum yaşanmaz bir daha

Merhaba, yeşil ekran ve siyah ekran gibi sorunlar büyük oranda hdmi kablo veya hdmi çıkışıyla alakalı, ben de benzer sorunlar yaşıyordum, MSI RX 5700 kartı iade ettim, sonra vazgeçtim değişim istedim. Gelen yeni kartı DP to Hdmi dünüştürücü kabloyla tvye bağladım, hiçbir sıkıntı yok. Sürücü kaldırılması vs. ile de direkt alakalı değiller, Radeon yazılımının sürücü kaldırma ve fabrika ayarlarına resetleme özelliği yeterli.

Daha önce sorun yaşadığım oyunlarla saatlerce denemeler yaptım.

3D Mark stress testleri de dahil siyah veya yeşil ekran gibi sorunlar görmedim, stress testlerinden biri Night Raid stress testi %95,8'lik skorla not passed dedi. :)

https://www.3dmark.com/3dm/45027320?

https://www.3dmark.com/3dm/45026224?
    https://www.3dmark.com/3dm/45025257?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khoradasein -- 25 Mart 2020; 15:38:22 >
    |
    |
    Rezn0v.dll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1793 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Khoradasein

Merhaba, yeşil ekran ve siyah ekran gibi sorunlar büyük oranda hdmi kablo veya hdmi çıkışıyla alakalı, ben de benzer sorunlar yaşıyordum, MSI RX 5700 kartı iade ettim, sonra vazgeçtim değişim istedim. Gelen yeni kartı DP to Hdmi dünüştürücü kabloyla tvye bağladım, hiçbir sıkıntı yok. Sürücü kaldırılması vs. ile de direkt alakalı değiller, Radeon yazılımının sürücü kaldırma ve fabrika ayarlarına resetleme özelliği yeterli.

Daha önce sorun yaşadığım oyunlarla saatlerce denemeler yaptım.

3D Mark stress testleri de dahil siyah veya yeşil ekran gibi sorunlar görmedim, stress testlerinden biri Night Raid stress testi %95,8'lik skorla not passed dedi. :)

https://www.3dmark.com/3dm/45027320?

https://www.3dmark.com/3dm/45026224?
    https://www.3dmark.com/3dm/45025257?
    Denemek için az önce yarım saat kadar ets oynadım. Oyunun ortasında önce oyun kapandı sonra pc kitlendi ve reset attı kendine. Sıcaklık değeleri normal afterburner ile anlık takip ediyorum. Tüm ihtimalleri elemek için pc ye yeniden Win 10 kuracağım düzelmezse önce dp kablosunu dönüştürücü ile deneyceğim yoksa iade veya değişim isteyeceğim sorunlar gına getirdi artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rezn0v.dll -- 25 Mart 2020; 15:54:30 >

• Yarbay
    2354 Mesaj

After burner'ın da radeon yazılımıyla sorunlara neden olduğunu söyleyen olmuş, epey bir forum gezmiştim.
    HDMI çıkışından bağlıyorsanız büyük ihtimal sorun oradan kaynaklıdır.

Biraz pahalı fakat şu kablo sorunlarımı çözdü:
    https://www.hepsiburada.com/paugge-4k-60hz-ultra-hd-3840-2160-displayport-to-hdmi-v2-0-adaptor-kablo-p-HBV000007ZCT4?magaza=Entepe%20Teknoloji
    |
    |
    Rezn0v.dll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ben bu topiği okuyunca tüylerim diken diken oluyor. 3 haftadır sapphire nitro 5700xt se kullanıyorum. Şu an sürüm 20.2.2 burdaki sorunların hiçbiri yok. Yaklaşık 10-15 oyun denedim hepsini 2k en yüksek ayarlarda oynadım. Tek sorun yaşadığım oyun skyrim oldu ki o da 144 hz monitör kaynaklı. Kulladığım monitor kablosu paggue dp 1.4. Biraz tuzlu evet ama şiddetle tavsiye ederim.
    Cooler master mb511 rgb, AMD ryzen 3600, Asus b450 TUF gaming pro, xpg spectrix d41 TUF gaming edition 2x8gb 16gb ddr4 3200mhz, Sapphire radeon rx5700xt Nitro special edition, Toshiba OCZ TR200 480gb ssd, Xpg spectrix s40g 512gb m2 nvme rgb, Xpg core reactor 80 gold full modular 750watt psu, Aerocool p7, AMD Wraith Prism,Samsung lc27hg70 qhd 2k 144hz hdr600, Asus TUF gaming K5, Asus TUF gaming M5, Logitech Z200 10w rms, Trust gxt313 nero, xmax rio çift mekanizma, ps4 1 tb, ds4 controller
  • Binbaşı
    1793 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Khoradasein

After burner'ın da radeon yazılımıyla sorunlara neden olduğunu söyleyen olmuş, epey bir forum gezmiştim.
    HDMI çıkışından bağlıyorsanız büyük ihtimal sorun oradan kaynaklıdır.

Biraz pahalı fakat şu kablo sorunlarımı çözdü:
    https://www.hepsiburada.com/paugge-4k-60hz-ultra-hd-3840-2160-displayport-to-hdmi-v2-0-adaptor-kablo-p-HBV000007ZCT4?magaza=Entepe%20Teknoloji
    Hocam iyide HDMI ile sorun varsa neden HDMI girişi koymuşlar bu karta

Reklamlar
Bey Azura
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.