Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (267. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MsSsS

Aynen b450 için bakıyorum dün gözüküyordu bgn gözükmüyor.

Soruna gelirsek sürücüleri yükleme bende bitmiyor devamlı %0 gözüküyor.

Alıntıları Göster
    Bende de aynısı oldu. Kurmaya başladıktan sonra 3-4 dakika bekledim sonra kurucuyu kapatmadan restart yaptım.

Eski sürücüyü kaldırmıştım. Yeni sürücüyü yüklemeye çalıştıktan sonra aygıt yöneticisinde tüm aygıtlar tanınmıştı. Uygulamalarda da yeni versiyon ile görünüyor. Ryzen balanced güç planı da yüklenmiş. Şimdilik sorun yok gibi.

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

Burası ekran kartı konusu olduğu daha bunun altında uzatıp konuyu kirletmeyelim.

• Kan Turalı K kullanıcısına yanıt
    Chipset sürücüleri ekran kartları için önemli özelikle siyah ekran hatası gibi sorunların güç yönetimiyle ilgili olduğunu düşünürsek bir sorun varsa her yerde yazmakta yarar var bilgiden kirlilik olmaz.
  • fantom1054 kullanıcısına yanıt
    Hyperx Predator 3000Mhz 1x16GB kullanıyordum şimdihttps://www.hepsiburada.com/g-skill-sniperx-16gb-2x8gb-3200mhz-ddr4-cl16-ram-f4-3200c16d-16gsxfb-p-HBV00000C2DV1 buna geçiş yaptım 2x8GB olarak oyunun akıcılığı da düzeldi fps problemi de ve görüntü bile kaymak gibi gelmeye başladı açıkçası LoL hariç.
  • aman diyorum kulağınıza indirim gelirse paylaşın lütfen fiyatlar uçtu gitti dünyada düşüyor bizde artıyor
  • Bugün ilk defa sürücü kaynakli sorun yaşadım peki nedir Rx 5700 sürucusucindirim indirmeden önce eskisini kaldirmiştim tabi Chipset driverinide indirdim bir anormal olayda bu sürücüler çok geç indi işin kötu yani ilk chipseti kurmaya çalişirken %0 dan ileri gitmiyordu iptal edip rx 5700 u kurmaya çalişrken hata aliyorum başka surucu kuruluyor gibi bir hata veriyor Amd nin sitesinde sorun var sürücü indirecek arkadaşların bilgisine. Yarın eve geçince şu sürücüyü yüklemeyi tekarar deneyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sağ olun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mohawknife

Asus TUS Gaming X-570 plus
    AMD Ryzen 7 3700X
    Sapphire Pulse RX 5700
    16gb GSkill RipjawsV 3200mhz DD4
    Samsung 970 Evo Plus 500gb

Ekran kartı Kasım ayında ilk aldığımda düzgün kuruldu sonrası siyah ekran. Bütün versiyonları geriye doğru denedim, hiçbiri açmıyor. Açılırken -No signal- deyip siyah ekranda kalıyor. Ondan sonra tekrar safe mode da açıp sürücüleri DDU ile kaldırıyorum. Şu anda ekran kartı "Microsoft Basic Display Adapter" olarak çalışıyor. Başka türlü açamıyorum. Ne olacak böyle ?
    Daha önceki yazıma karşılık önerilerinize istinaden bugün 4 kere sıfırdan windows 10 x64 kurulumu yaptım. Her seferinde değişik kombinasyonlarda en son driverlerı kurmaya çalıştım (önce chipset yükledim sonra ekran kartı sürücülerini, olmadı tam tersini denedim. O da olmadı Adrenalin yazılımını komple kurmayıp, .inf dosyalarından kurdum, vs.) Sonuç nafile. Kurulum devam ederken %68'lere gelindiğinde re-start istiyor sonrasında siyah ekran ve -No Signal-

Kartı 27 Ekim'de almıştım. Geri de veremeyiz artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mohawknife

Daha önceki yazıma karşılık önerilerinize istinaden bugün 4 kere sıfırdan windows 10 x64 kurulumu yaptım. Her seferinde değişik kombinasyonlarda en son driverlerı kurmaya çalıştım (önce chipset yükledim sonra ekran kartı sürücülerini, olmadı tam tersini denedim. O da olmadı Adrenalin yazılımını komple kurmayıp, .inf dosyalarından kurdum, vs.) Sonuç nafile. Kurulum devam ederken %68'lere gelindiğinde re-start istiyor sonrasında siyah ekran ve -No Signal-

Kartı 27 Ekim'de almıştım. Geri de veremeyiz artık.

Alıntıları Göster
    Sapphire destek yerine mail atin. Pulse icin son bios update isteyin. Olmadi baska sistemde ekran kartini deneyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

hodam nvidia 10x hatta 20x serileri dx12de pek iyi performans veremiyor gibi. kaç aydır patch bekliyorum ama şu anki dx12 oyunların hepsinde dx11 hep daha iyi performans veriyor bu da beni nvididan soguttu açıkçası. amd kartların da başarili dx12 performansları ortada. mesela dx11 oyunların cogunda gtx 1060 rx 570i %10 15 geçerken, dx12 oyunlarda 570 1060ı yakalayabilyor

ama oyunlara daha çok dx12 modu gelecek mi bilemedim biraz kumar gibi ama son uçta ortada dx12 oyunlar mevcut

hem temiz olması açısından bence amd rx 5700 almanız daha yeğ gibi
    Benimde Fikrim, Rx5700 almanız yönündedir.

• https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=10393

Asus 5700 XT almayı düşünüyorum

i7 4790k işlemcim, CX750M PSU'm var. 3 adet HDD 1 m2 ssd 2 tane de sata ssd var bilgisayarımda. Ramler 32 GB 1600 mHz Kingston.

PSU yeterli gelir mi ? İşlemcim zamanının en güçlü işlemcisiydi ama neredeyse 6 yıllık olmasından dolayı kart ile darboğaz yapar mı diye de düşünüyorum.

Edit: Anakartımı yazmayı unutmuşum. MSI Z97 Gaming 9 AC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazona53 -- 22 Mart 2020; 3:17:38 >
  • Asusun soğutması sıkıntı AMD için

Sapphire nitro
    Xfx thicc III
    MSI gaming x bakın derim.

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam öneri için teşekkür ederim. Peki psu ve işlemci konusunda düşünceniz nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazona53

Eyvallah hocam öneri için teşekkür ederim. Peki psu ve işlemci konusunda düşünceniz nedir ?
    Bende 600w 80+ psu var acaba benimki yeterli gelir mi?

• Bura da güzel bir inceleme var 5700 xt ler karşılaştırılmış.
    https://www.technopat.net/sosyal/amp-threads/rx-5700-xt-oezeti-en-iyi-ve-en-koetue-kartlar.773630/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. H.içi Xfx RX5700 XT THICC III ekran kartı sattım. Sıfır, kapalı kutu verdim. Alan arkadaş displayporta takılı iken stres testi yapıyor. Sabah kalktığında görüntü gelmiyor. Sadece hdmidan görüntü alıyormuş. Bunun bir çözümü var mıdır? Yoksa donanımsal arıza mı? Benzer sorun yaşayıp çözebilen var mı?

• 1080p de yetersiz gelebilir işlemci kısmen ama üstü çözünürlükte rahat götürür 1-2 yıl daha 4/8 olması nedeniyle.

600w 80+ bronze ve üstü kafidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Sapphire destek yerine mail atin. Pulse icin son bios update isteyin. Olmadi baska sistemde ekran kartini deneyin.

Alıntıları Göster
    Kablomun HDMI olduğunu farkettim. DP kablo kısa gelmişti. Sorunlar bu yüzden olabilir mi?

Bu arada Paugge DP kablomun siparişinide hemen verdim:)
  • asus geri çağırdı bu kartları, yenilenmiş versiyon olduğunu sanmıyorum sattıklarının. almayın yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 22 Mart 2020; 15:53:10 >
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    hocam 980 vardı önceden 4k video oynatıp düzenleyebiliyordum. İşim video düzenlemek değil hobi olarak yapıyordum bir dönem.

1080p de hangi konuda yetersiz gelir ki ?
  • 
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.