Şimdi Ara

AMD RX 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
7.986
Cevap
116
Favori
291.747
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> AMD RX 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT [ANA KONU]
Giriş
    9526 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: RASYONALIST

biri garantiye giden en çok ekran kartı markası sapphire demiş

en çok satan ekran kartı markası olduğu için olabilir mi süper zeka

sapphire ile 15 yıl ve 6 ekran kartı geçmişim var,bir sorun varsa yazılımsaldır,kasa alacaksan thermaltake ekran kartı alacaksan sapphire
    Asus satmıyor msi satmıyor he hee
    Dandik fan plastik kart en dandik ram modülleri ucuz vrmler. kullanırsa kartlar dayanmaz tabi..
    Eski fan tasarımları pladtik malzeme kalitesi çok çok dandikti şuan kendini düzeltti geri dönüşler azaldı.
    Yazılım sorunu ile kartı garantiye sizin gibiler yollar biz değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    9240 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

Asus satmıyor msi satmıyor he hee
    Dandik fan plastik kart en dandik ram modülleri ucuz vrmler. kullanırsa kartlar dayanmaz tabi..
    Eski fan tasarımları pladtik malzeme kalitesi çok çok dandikti şuan kendini düzeltti geri dönüşler azaldı.
    Yazılım sorunu ile kartı garantiye sizin gibiler yollar biz değil

Alıntıları Göster
    Sapphire nitro serileri ve stock amd tipi olan serileri hariç çöptür en dandik bileşenleri kullanır.

Vega pulseler iyiydi sadece bileşen kalitesi yüksekti amd nin önerdiği gibi.

Not az ısınmaylada bitmiyor olay..

Gtx 470 amp oc li bozuldu çok kaliteli soğutması vardı..

Gtx 480 stok fan 90-95-100derece uzun süre kullandım oc li sıcaktı ama sağlamdı gibi gibi..

Demricibu ya hak veriyorum.

Ha nitro+ 5700xt kesinlikle alınabilir ama diyorum ya alt seriler tombala.

Msi da da çok var bu durum.

Nispeten asus gigabyte belli bir kalite standartını korur amd kartlarla pek iyi geçmişleri olmasada şuan iyiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 5 Aralık 2019; 17:29:56 >

• Yarbay
    3293 Mesaj
    Selam, şu an R5 1600 ile RX 470 kullanıyorum. Çok oyun oynamıyorum, arada sırada ps2 emulatörü, ve rpg tarzı oyunlar oynuyorum (pillars of eternity, path of exile tarzı.)
    Çift monitör (biri 2k diğeri 1080p), oyun oynarken 1080p de bütün ayarları sonuna kadar açınca bile 60-70 fps in altına düşmüyor. 2k da biraz zorlanıyor haliyle, birkaç ayarı kısınca o da güzel oluyor. Biraz para biriktirdim. RX 5700 e geçeyim mi yoksa gittiği yere kadar gideyim mi?
    |
    |
    boş mesajlarla konuyu kirletmek yerine 15 yıllık profesyonel bir donanımcı olarak,beni asla üzmeyen bir kaç marka ekleyerek konuyu faydalı hale getireceğim.
    memnun kaldıklarım;
    kasada-thermaltake
    anakartta-gigabyte
    fan-Xigmatex
    hdd,ssd-samsung(wd)
    klavye mause-thermaltake
    ram bellek-kingston dışında her marka
    kulaklık-jbl
    oyuncu kulaklığı-Pioneer
    bilgisayar ses sistemi-creative
    monitör-benQ
    power supply-thermaltake(devrelerini fsp ye yaptırıyor)

memnun kalmadıklarım;
    anakart-asrock,asus
    ekran kartı-msı,asus,zalman
    ram bellek-kingston,team t-force,hi level.
    kasa-everest,frisby,cooler master(kod adı burn master)
    klavye mause-a4 tech,rampage,game power-logitech
    bilgisayar ses sistemi-logitech,Philips
    monitör-acer,wievsonic,hp
    |
    |
    Clok değerini manuel yaptım ve değer olarak 2070 girdim. bu şekilde saat hızı oyunlarda 2020 civarında geziniyor. arada 1980 düşüyor 2030 a çıkıyor. kısaca 2k ortalama saat hızı almak isttiyorsanız öneririm.
    2150 e çekip (en son) denedim. 2050 dolaylarında geziniyor ama arada 2100+ olunca çakılıyor. bu sebeble çakılmayacak veya çakıldığı değeri bu şekilde bulabilirsiniz.
    azalta azalta en yüksek saat hızınızı bulmuş oluyorsunuz.

bu işlemlerde haliyle voltaj da yükseliyor, saat voltaj eğrisinde. bu sebeble, ufak ufak azattarak gidin, çakılana kadar.

bellekleri 910'a çektim ben. abartı bir farkı yok.

sonuç olarak. alabildiğim en yüksek performansı, obtimum voltajda alıyorum. profili direkt atardımda burada. gerek yok. kendiniz yapın daha sağlıklı sonuçlar alırsınız.

test olarak:https://benchmark.unigine.com/heaven

her türlü size yardımcı olur. stabil değerlerinizi bulabilirsiniz.

sıcaklıklarım 67 en fazla. 2020 ortalama saat hızı. memory 910. 200w ortalama güç çekimi.
    fan ayarlarıma hiç dokunmadım. sapphire nitro'yu bu hususta çok beğendim. her türlü sessiz ekran kartım.
    diğer modellerde fan curve yapmanız gerekebilir.

ayarlarıyla uğraşmak isteyenlere yardımcı olabilmişimdir umarım.

edit: işlemci 4ghz e 1.3v. bu şekilde tam anlamıyla besliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 5 Aralık 2019; 18:12:8 >
    |
    |

Ryzentosh

Sapphire RX5700 XT NITRO+ I Ryzen 5 2600@4.00-1.3v I Arctic Freezer 34 eSports DUO I MSI B450 Tomahawk I FSP Hyper 650W I Sharkoon AM5 Window I Samsung 860 EVO 500GB I Kingston 16G(2x8) HyperX 3200mhz I WD Elements 2TB I WD Green 2TB I Toshiba 1TB I LG IPS 21.5" I Corsair Gaming Scimitar Pro I Corsair Gaming K95 RGB Platinum Cherry MX Speed I Xiaomi Redmi Note 5

• Yarbay
    9526 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Sapphire nitro serileri ve stock amd tipi olan serileri hariç çöptür en dandik bileşenleri kullanır.

Vega pulseler iyiydi sadece bileşen kalitesi yüksekti amd nin önerdiği gibi.

Not az ısınmaylada bitmiyor olay..

Gtx 470 amp oc li bozuldu çok kaliteli soğutması vardı..

Gtx 480 stok fan 90-95-100derece uzun süre kullandım oc li sıcaktı ama sağlamdı gibi gibi..

Demricibu ya hak veriyorum.

Ha nitro+ 5700xt kesinlikle alınabilir ama diyorum ya alt seriler tombala.

Msi da da çok var bu durum.

Nispeten asus gigabyte belli bir kalite standartını korur amd kartlarla pek iyi geçmişleri olmasada şuan iyiler.

Alıntıları Göster
    Aynen valla öyle kart 90derecede banamısın demiyordu
    Leadtek vardı bebeler bilmez..
    Sonra klubu kurduk gtx 470 480lerle klubu kurma sebebimiz orda güzel paylaşımlar oldu.
    Gtx 470amp zalman fanlı çok guzel kartımdı..zo
    tac ozaman 1numaraydı esiyordu..Heaven yenı çıkmışdı tessalation kasardık..
    Şu ilk gtx 470imdi kimbilir şuan kimde kaç el degişdi..

• Yarbay
    9240 Mesaj

Zotac gtx 470 amp zortladı işte..

Stok 480 zortlamadı.

|
    |
    demircibu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Timeguard

Zotac gtx 470 amp zortladı işte..

Stok 480 zortlamadı.
    Msi afterburnerla yedın ramleri dimii
    Hep diyordum kartların ramlerını zorlamayın artıfect alırsınız.
    Bf3de guzel performans verıyordu mafia2 vs batman physx açardık

|
    |
    1657 Mesaj

Çok güzel markaydı leadtek. Kapandı mı, satın mı aldı başka bir firma? Ara ara aklıma takılıyor bu soru Leadtek 7600gt almıştım 2005 yada 2006'da. Güzel karttı.

|
    |
    |

Orijinalden alıntı: avanak_abdi

Çok güzel markaydı leadtek. Kapandı mı, satın mı aldı başka bir firma? Ara ara aklıma takılıyor bu soru Leadtek 7600gt almıştım 2005 yada 2006'da. Güzel karttı.
    Evga asus msi bitirdi onu..
    Inno3d leadtek palit eskisi gıbı değil. Türkiyede bayadır yok... Paliti teknobıyotik getirıyor arada gordugunuz tek tek palitler onun getırdıklerı.
    Mascom ithalatçı batınca zotacda geriledi türkiyede.. Endeks getırıyor şuan 2070super zotac aldım son kartı çok uyguna geldi bana 3000bandında

• Binbaşı
    1657 Mesaj

2005-2006 gibi Asus vb markalardan önce leadteke bakardım. Öyle iyi bir markaydı. Inno3D Ichill modelleri iyi de giriş modelleri vardı 2060 ve 2070, belleklerde termal ped yoktu. O videoları görünce direk elemiştim bedavaya gelmiş resmen. Amazon.de'de 499€'ya düşse alacaktım. Düşmedi. Bizde de indirimlerde bile 3800tl altını görmedi. 5700 xt nitro aldım ben de.

|
    |

Orijinalden alıntı: hellguard

Arkadaşlar selam, 5700XT almayı planlıyorum, aklımdaki kart Nitro+ fakat şuan 200 TL ucuza Gigabyte RX5700XT Gaming OC ve RX5700XT Pulse var. (Sinerji'de en uygun buldum, başka uygun yer varsa ben görmemiş olabilirim)

Bir de Enpara kredi kartı ile alacağım için faiz farksız 3000 TL'ye kadar 6 taksit yapabiliyorum, bu sebeple Gigabyte ve Pulse mantıklı geliyor. Siz ne dersiniz? Teşekkürler.
    giga önermiyorum sinerjiden geçen hafta aldım giga 5700 xt kartın fanları bozuk çıktı gidip iade edip başka aldım o kartta bozuk çıktı yarın tekrar iade edip nitro alacağım. giga benim için bitmiştir. + olarak vramler 110 derece oluyor olmaz olsun öyle kart
    Asus Z170 Pro Gaming // İntel 6700K // Sapphire 5700xt Nitro oc // Gskill Ripjaws Ddr4 16Gb 3000 Mhz // Cooler Master V8 Gts High Performance Cpu Cooler with Horizonta // İntel 1tb m2 Ssd Sandisk ultra pro 480 gb // 700 watt 80 // Gigabyte AORUS 27" FI27Q

• Yüzbaşı
    598 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

Aynen valla öyle kart 90derecede banamısın demiyordu
    Leadtek vardı bebeler bilmez..
    Sonra klubu kurduk gtx 470 480lerle klubu kurma sebebimiz orda güzel paylaşımlar oldu.
    Gtx 470amp zalman fanlı çok guzel kartımdı..zo
    tac ozaman 1numaraydı esiyordu..Heaven yenı çıkmışdı tessalation kasardık..
    Şu ilk gtx 470imdi kimbilir şuan kimde kaç el degişdi..

Alıntıları Göster
    6600 gt bilirmisin sen leadtek 6600 gt
    Asus Z170 Pro Gaming // İntel 6700K // Sapphire 5700xt Nitro oc // Gskill Ripjaws Ddr4 16Gb 3000 Mhz // Cooler Master V8 Gts High Performance Cpu Cooler with Horizonta // İntel 1tb m2 Ssd Sandisk ultra pro 480 gb // 700 watt 80 // Gigabyte AORUS 27" FI27Q

• Yarbay
    2794 Mesaj
    5700XTlerde 144hzde ram frekansını boşta bile Maça alma durumu fixlendi mi?

|
    |
    Burada hiç kimse tüm modelleri deneyip alacak durumda değil.
    O yüzden bir kaç marka-model dışında içinize ne siniyorsa alın arkadaşlar.
    |
    |
    | Sapphire RX 5700 XT Pulse | AMD Ryzen 5 3600 | Corsair Vengeance 16 GB (2x8GB) 3000MHz C16 RAM | Corsair 80 VS650w PSU | Kingston A2000 1 TB m2 nvme SSD | MSI B450 Tomahawk Max | PHANTEKS P400A RGB KASA | Playstation4/steam id: Bilgennyk |
  • Yarbay
    2925 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muratabaka

Hocam aynı durumdayız bende 2nci maili attım ses yok
    Bana da sadece 2 kredilik kod geldi, 3 aylık gamepass den hiç bahsedilmemiş mailde. Nasıl alabiliriz fikri olan var mı? Şikayet var a mı yazalım?
    |
    |
Sohbet
kolayoto.com
Media Sözlük
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.