Şimdi Ara

AMD RX 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
8.130
Cevap
115
Favori
297.213
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> AMD RX 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT [ANA KONU]
Giriş
    36 Mesaj

Anakartımı değişime gönderdim hocam maalesef şuan deneyemiyorum. Ama oyunda iken az bir vızıldama sesi geliyor. Alt tab ile masaüstüne geçince belirgin bir vızıldamaya dönüşüyor. Bu durum normal mi yani coil whine lı kartlarda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Tek Han kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    178 Mesaj

Orginal hocam
    |
    |

dediğim gibi için rahat etmiyorsa iade edersin ama yeni gelende de olur büyük ihtimal. bende gpu kullanımı olduğu an coil whine başlıyor, masaüstünde bile oluyor yani chrome açıkken. gidip kasayı dinlemezsem duymuyorum ama gece sessiz ortamda duyuluyor sadece takmıyorum o yüzden. oyun menülerinde 500+ fps aldığın zaman çok duyuluyor sadece
    |
    |
    Yasinn_D kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Onbaşı
    36 Mesaj

Anladım hocam. Sizce ilerde bu sesin artma ihtimali olur mu genel sapphire gruplarında seste oluyor mu ki ilerde acaba? Şuan ki ses düzeyini sıkıntı etmiyorum ama ilerde gitgide artan bir ses olursa diye baştan önlem alayım mı diye düşünüyorum

|
    |
    b0Ni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    996 Mesaj
    22 sinde hepsiburada'dan sipariş veripte teslim edilen oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ultimate edition 1.0.6 (CPY)
    |
    |

Buyrun, bende ki sesin en şiddetli hali:https://www.youtube.com/watch?v=Sry10F9RK_A

1k FPS dolaylarındayken oluyor(oyun yükleme ekranında bu fps düzeylerine geliyor). Şu sıralar bu sesi duymam için kasaya kulağımı dayamam gerekiyor.
    |
    |

Ryzentosh

Sapphire RX5700 XT NITRO+ I Ryzen 5 2600@4.00-1.3v I Arctic Freezer 34 eSports DUO I MSI B450 Tomahawk I FSP Hyper 650W I Sharkoon AM5 Window I Samsung 860 EVO 500GB I Kingston 16G(2x8) HyperX 3200mhz I WD Elements 2TB I WD Green 2TB I Toshiba 1TB I LG IPS 21.5" I Corsair Gaming Scimitar Pro I Corsair Gaming K95 RGB Platinum Cherry MX Speed I Xiaomi Redmi Note 5
  • Onbaşı
    36 Mesaj

Ben 21perşembe inde akşam sipariş verdim pazartesi geldi hocam araya hafta sonu girdiği için

|
    |
    route666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4826 Mesaj
    19.11 ve 19.12(son çıkan) her 2 sürümden de memnunum. Oynadığım oyunlar Star wars jedi fallen order, witcher 3, outer worlds, apex, ets 2, skyrim, astroneer. Tümü 1080p ultra. Kart sapphire Rx 5700 XT Pulse. Isınma sorunu yok. 50-67 arası takılıyor derece olarak.

|
    |
  • Onbaşı
    36 Mesaj
    Ben çok sapphire Rx5700xt nitro için coil whine çok bulamamıştım Google da araştırdığımda ama meğerse genede kayda değer varmış. O zaman çok takmadan yola devam etmeli :)))

|
    |
  • Yüzbaşı
    434 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mrth87

22 sinde hepsiburada'dan sipariş veripte teslim edilen oldu mu?
    Hocam ben 22sinde nitro + aldım. Daha bu sabah kargoya verdiler, normal takvimlerinde teslimat bugündü, onu da değiştirmişler 19 aralık yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chopinnyc -- 5 Aralık 2019; 15:46:35 >
    |
    |
    PULSE-RADEON-RX-5500-XT-8G-GDDR6
    GIGABYTE Radeon™ RX 5500 XT OC 8G
    ASRock Radeon RX 5500 XT Challenger D 8G OC
    |
    |

• Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 4 saat 40 dakika kadarı kaldı.
    10 Not
    biri garantiye giden en çok ekran kartı markası sapphire demiş

en çok satan ekran kartı markası olduğu için olabilir mi süper zeka

sapphire ile 15 yıl ve 6 ekran kartı geçmişim var,bir sorun varsa yazılımsaldır,kasa alacaksan thermaltake ekran kartı alacaksan sapphire

Aorus alan adam sorun yaşamiyor 3 sapphire alandan 1 tanesi sorun yaşıyorsa buna yazılımsal nasıl diyebiliriz ? Adam oyunun ortasında pembe ekran yiyip reset atıyor makinası hala güncelleme diyorsunuz .

|
    |
    RASYONALIST kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Aorus alan adam sorun yaşamiyor 3 sapphire alandan 1 tanesi sorun yaşıyorsa buna yazılımsal nasıl diyebiliriz ? Adam oyunun ortasında pembe ekran yiyip reset atıyor makinası hala güncelleme diyorsunuz .
    pembe ekran sorunu başına gelen ilk insanlardanım,konu geçmişinde durumumu yazmıştım sorunu yaşadığımda. windowsu son sürüme güncelleyerek ve ekran kartı sürücüsünün yine en son versiyonunu yükleyerek mevzuyu aştım. bilgisayar kullanmayı bilmeyene ekran kartı aldırırsan bu gibi şeyler hep olacak,adama ekran kartını ddu ile kaldır güvenli modda kur diyorum,hangi tuşa basayım diyor mınako.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RASYONALIST -- 5 Aralık 2019; 16:33:34 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Phenoll

Merhaba dostlar, sapphire rx 5700 xt pulse sahibiyim, kontrol paneli için hangi programı indiriyoruz yardımcı olursanız sevinirim
    Günceldir

|
    |

Kart boşta iken chrome yan barı aşağı yukarı yaptığınızda coil whine oluyorsa mouse hareketlerinden dolayı bu sadece bir çok kart içinde 6 sene önce kadar powercolor bir kartım vardı onda denk geldiğim bir şeydi.Şöyle ki red devil nasıldır diye çek ettiğimde forumları aynı sorunu belirten kullanıcılar görünce baya şaşırmıştım hatta ben kartı neden sattığımı unuttuğum için o yorumları okuyunca tekrar hatırladım gecenin sessizliğinde bir şeyler okurken o sesin gıcıklığını okuduğum her satırda bir küfür sallardım :)
    İşin daha da garibi pcb sapphire ile aynı komponentleri kullandığından dolayı sapphire de çek edip bir kaç yorum onun hakkında da okumuştum boşta aşağı yukarı yan barı hareket ettirince çıkan coil whine.Kişisel deneyimim çoğu markadan kart geçmiştir elimden bir tek o powercolor o saçma coil whine ı yapardı diğerleri yük altında hepsi aynıydı.Ondan benim için normal değil boşta yapması ama bir sorun teşkil etmiyor tabi arıza anlamında.
    https://www.overclock.net/forum/67-amd/1734822-5700-xt-red-devil-problem-s.htmlhttps://community.amd.com/thread/243369https://www.techpowerup.com/forums/threads/is-coil-whine-common-for-high-end-amd-graphics-card.261282/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwogk -- 5 Aralık 2019; 16:51:13 >
    |
    |

• Teğmen
    232 Mesaj
    Arkadaşlar selam, 5700XT almayı planlıyorum, aklımdaki kart Nitro+ fakat şuan 200 TL ucuza Gigabyte RX5700XT Gaming OC ve RX5700XT Pulse var. (Sinerji'de en uygun buldum, başka uygun yer varsa ben görmemiş olabilirim)

Bir de Enpara kredi kartı ile alacağım için faiz farksız 3000 TL'ye kadar 6 taksit yapabiliyorum, bu sebeple Gigabyte ve Pulse mantıklı geliyor. Siz ne dersiniz? Teşekkürler.

dediğin şekilde bende yapıyor mesela, gece sessizliğinde duyuluyor. donanım hızlandırmayı kapatırsam yapmaz ama kartı kullandığı için yapıyor yine
    |
    |
    hwogk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Yarbay
    9528 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aschil

bilgi vermekten çok
    ben şu kadar para verdim höloğ olmuş

blok
    Fare daga küsmüş dagın haber yok haberi he kerata hee

|
    |
Canlı Tv izle
Sohbet
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.