Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gaming X pahalı da ondan tercih edilmiyor. Yoksa Nitro+'dan daha iyi model. Millet Nitro daha uygun diye tercih ediyor zaten ancak Gaming X iyi fiyatlara düştüğünde Gaming X tavsiye etmemek mantıksız olur. Zaten üstte bir sürü arkadaş da resmi testleri atarak göstermiş zaten.

Not:5700 XT Nitro kullanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreandes

Gaming X pahalı da ondan tercih edilmiyor. Yoksa Nitro+'dan daha iyi model. Millet Nitro daha uygun diye tercih ediyor zaten ancak Gaming X iyi fiyatlara düştüğünde Gaming X tavsiye etmemek mantıksız olur. Zaten üstte bir sürü arkadaş da resmi testleri atarak göstermiş zaten.

Not:5700 XT Nitro kullanıyorum.
    Gaming X daha ucuz ayrıca daha iyi bir model değil.
    2900 bandında alabildi insanlar gaming X i ama kesinlikle nitronun rakibi değil. Nitronun rakibi powercolor red devildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naak98 -- 3 Aralık 2019; 14:17:11 >
  • naak98 kullanıcısına yanıt
    Daha ucuz değil normalde daha pahalı. İndirimlerle denk gelirse ucuza geliyor. İkincisi yukarıda o kadar tartışıldı bir zahmet okuyun, Yığınla test bunu gösterirken ısrarla neden daha iyi olmadığını savunuyor millet bu forumda çözemiyoruz.

• quote:

Daha ucuz değil normalde daha pahalı. İndirimlerle denk gelirse ucuza geliyor. İkincisi yukarıda o kadar tartışıldı bir zahmet okuyun, Yığınla test bunu gösterirken ısrarla neden daha iyi olmadığını savunuyor millet bu forumda çözemiyoruz.
    Şu an ki fiyat itibari ile nitro 3700 gaming X 3600.
    Hangi test gösteriyor gaming X in daha iyi olduğunu paylaşırsanız görelim. Zira bazı arkadaşların iddiasına göre paylaşılan test sonuçları gaming Xin açıkta unutmadığını bölgenin değerleri tereddüt altında ürün almak isteyen buyursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naak98 -- 3 Aralık 2019; 14:27:20 >
  • Şu an 1 sırada nitro var 2 red devil 3 gigabyte var.

diğerleri hemen hemen aynı
  • https://www.techpowerup.com/

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT
    https://store.donanimhaber.com/34/89/88/3489881d91bc180c61e0ab2749d6926b.jpg

Adamlar tüm modelleri test etmiş hala bu iyi şu iyi muhabbeti yapılıyor, insanlar gerçekten cins.

Gaming X;

-Daha düşük GPU sıcaklığı (Tüm modeller arasına en düşüğü)

-Daha sessiz (GPU Temp/db oranı tüm modeller arasında en iyisi)

-Daha düşük VRM sıaklığı (Tüm modeller arasına en düşüğü)

-Daha kaliteli PCB

-3 Yıl garanti

-Silikon kalitesi yüksek gpu çıkma ihtimali daha yüksek çünkü gaming x üzerinde msi'n modeli yok ama nitro'nun üstünde nitro se çıktı, binned gpular SE için ayrıldı.

Nitro;

-Daha düşük vmem sıcaklığı

Ama nasıl oluyorsa Nitro daha iyimiş... Daha sapphire markasını 2 hafta önce öğrendim diyen adamlar yorum yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 3 Aralık 2019; 16:28:43 >

• Arkadaşlar bu kartın ufak kardeşi gelicek RX 5500 onun konusunu bulamadım buraya yazmak zorunda kaldım. sizce RX 570 den geçilir mi?

• Yeni sürücü ile bf5 64 kişilik haritalarda herhangi bir gelişme olmadı. 1080p'de gpu kullanımı yine 70 lerde geziyor. Zaten bunun sebebini de birazda ryzen 2600 'ün 5700xt'ye yetmemesine bağlıyorum.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Pubg oynarken low setting ile 144 yakalamak adina ayarlari dusurdugumde takilmalar yasiyordum mecburen ultra oynuyordum son guncelleme ile sorun kalmadi.
    Daha onceden darbogaz oldugunu dusunuyorduk fakat yazilim ile alakaliymis demekki.
    Gidip en pahalı yeri mi seçiyorsunuz anlamadım basit bir aramayla Nitro'nun daha uyguna satıldığı bariz ortada. Ayrıca yurtdışı da böyle keza. Ani indirimler dışında Gaming X daha pahalı modeldir.

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

Ayrıca söylemiştim yukarıda arkadaş attı diye, bakmadan gene nerede test diyorsunuz. Bunu dedikten sonra "No Way Out" adlı üye tekrardan testleri atmış. Açıkta unutulan veya unutulmayan diye özel olarak ölçülebiliyorsa bizi de bilgilendirin. Adamlar hepsini aynı şekilde ölçüyorlar zaten. Soğutma iyi olunca 2 fanla hem de daha sessiz şekilde gerek Vram gerek Gpu iyi soğutuluyorsa bence çamur atmaya gerek yok boşuna.

• quote:

Gidip en pahalı yeri mi seçiyorsunuz anlamadım basit bir aramayla Nitro'nun daha uyguna satıldığı bariz ortada. Ayrıca yurtdışı da böyle keza. Ani indirimler dışında Gaming X daha pahalı modeldir.

Ayrıca söylemiştim yukarıda arkadaş attı diye, bakmadan gene nerede test diyorsunuz. Bunu dedikten sonra "No Way Out" adlı üye tekrardan testleri atmış. Açıkta unutulan veya unutulmayan diye özel olarak ölçülebiliyorsa bizi de bilgilendirin. Adamlar hepsini aynı şekilde ölçüyorlar zaten. Soğutma iyi olunca 2 fanla hem de daha sessiz şekilde gerek Vram gerek Gpu iyi soğutuluyorsa bence çamur atmaya gerek yok boşuna.
    Temel vatandan baktım. Fiyatlar neredeyse aynı her yerde çamur atmak gibi bir derdim yok. Dileyen istediğini alır isteyen strix alır isteyen nitro dileyen X alsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: AzuLA

Pubg oynarken low setting ile 144 yakalamak adina ayarlari dusurdugumde takilmalar yasiyordum mecburen ultra oynuyordum son guncelleme ile sorun kalmadi.
    Daha onceden darbogaz oldugunu dusunuyorduk fakat yazilim ile alakaliymis demekki.
    Bahsi geçen durum unutulan veya unutulmayan değil yanılmıyorsam 10-15 sayfa geride görebilirsiniz yazılanları atılan test sonuçlarında da gaming X in üstünlüğü görünmüyor. Ses konusunda daha iyi fanı 2 adet zira sogutma durumundaysa gpu mem üstünlükleri farklılık göstermekte.

Yanlis kisiyi alintiladin hocam
  • Gaming X ile Nitro+ arasında fiyatı hangisinin düşükse onu alın. İkiside tepe seviye kartlardandır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AzuLA

Aslında bu konuda tam bir cevabını alamadım. 5700xt kullananlar bf5'i dx12'de mi kullanıyor yoksa dx11'de mi? Dx12'de kullananlarda fps drop veya donma gibi sıkıntılar oluyor mu? Bu soruların cevabını bulamadım.
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    Nvidia ve AMD yani genel olarak konşuyorum;

BFV DX12'de sorunlu, BFV oynuyorsanız DX11 alıp future frame renderingini açacaksanız yoksa gpu kullanımı artmıyor.

BFV sorunlu bir oyun, oyundan kaynaklanan hataları ekran kartınıza bağlamayın yada şu oyuna göre kart, sıcaklık vs. değerlendirmesi yapmayın, kendinizi yanlış yönlendirirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 3 Aralık 2019; 21:9:43 >
  • bugün kendim undervolt yaptım, maximum 65 falan oldu. 1400 RPM fan
    ileride furmark ile test edip profili paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 3 Aralık 2019; 23:7:48 >
  • Bf 5 de single ofline oynadim 5700 xt ile herhagi bir donma hatirlamiyorum beni rahatsiz eden dx 12de max efeklerde hemde

• quote:

Orijinalden alıntı: _İZ BIRAKAN_

Bf 5 de single ofline oynadim 5700 xt ile herhagi bir donma hatirlamiyorum beni rahatsiz eden dx 12de max efeklerde hemde
    Single'da zaten sorun yok bende de. Özellikle 64 kişilik haritalarda oluyor bu problem ve her haritada olmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.