Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bazı oyunlarda kapanma sorunu yaşıyorum. Başka tecrübe eden varmı aramızda ? AC Origins ve Total War Attila oyunlarında menulerde sıkıntı yok ancak yeni oyuna baaşlarken masaüstüne dönüyor. iki farklı driver denedim ancak çözemedim sorunu
  • feanor86 F kullanıcısına yanıt
    tokhan23 T kullanıcısına yanıt
    Hiçbir dezavantajı yok. Fakat @tokhan23'ün de dediği gibi FreeSych kullanamazsınız. Kaldı ki sizin monitör 165Hz imiş. 5700XT zaten güçlü bir kart. Ne G-sync ne de FreeSync olmadan düz V-sync ile 165Hz'ye kadar yolunuz var, gâyet yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GüvenlikMurat

https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-radeon-rx5700xt-gaming-oc-8g-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-pmu418839

Bu kartı aldım arkadaşlar 70 dereceyi geçmiyor.
    Kartım olmasa bende alacam.

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 2 Aralık 2019; 23:18:25 >

• https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-12-1

Fixed Issues

Radeon RX 5700 series graphics products may experience stutter in some games at 1080p and low game settings.
    Some Radeon RX 5700 series graphics products may experience an intermittent crash to desktop when playing The Outer Worlds™.
  • Sapphire Vega serisinde braket vermiş. Bunu ayrıca satın alma imkanı var mı acaba?

• tokhan23 T kullanıcısına yanıt
    He sen şimdi iki kartı da aldın test ettin bu değerleri buldun.

Bulduğun değerler gpu mu vram mi vrm mi?Hangi testi ya da oyunu hangi ayarlarda kullandın.Ortam sıcaklığı neydi.Aynı bileşenler de mi test ettin?

Bak şimdi hala yabancı kaynak diyorsun ortada atabildiğin tek link yok.Ben sana bunlar var diyorum onlara mı inanacağım diyorsun e birader sana niye inanalım.Kimse ayranım ekşi demez muhabbeti senin ki ,ortada yaptığın test falan da yok.İlk baş diyorsun bu kartları test ettim bunları buldum sonra da qp gaming x ile karşılaştırdım....

Daha da batma bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Kartım olmasa bende alacam.

Alıntıları Göster
    70 i gecemedim ben hocam. Saatlerce ultra ayarlarda oyun oynadim 70-71 max 72 gormedim inan ve fanlar default manuel yapsam 65 falan olur bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hwogk H kullanıcısına yanıt
    Atar yapmaniza gerek yok hocam . Dediklerimin hala arkasindayim. Bana inanip inanmaman beni ilgilendirmez. Kendi deneyimlerimi aktardim.Burada onemli olan kisisel deneyimleri aktarmaktir.Sonuc olarak AMD tarafinda Sapphire kuskusuz en saglam markadir Turkiye'de satilan modellere bakacak olursak.Bunuda kafamdan sallamiyorum. anket ac cevabini kendin gorursun.Gaming X kullanan kisi ne duydum ne gordum.O yuzden o kart hakkinda yorum yapacak kullanicilar lazim.Senin elalemin yaptigi testleri oraya buraya atip muazzam demenin bir anlami yok malesef.Alip kullanin gercekten degerler denildigi gibiyse buraya atin .Orda burda yapilan testlere bakipta kimse kart almiyor.Link atmak ne ise yarayacak hocam anlamadim.O kartin kullanicisi olmadiktan sonra o kartin ne olup olmadigini nerden bilelim.Benim genel olarak arastirdigim kadariyla tavsiye edilen modeller red devil sapphire(nitro,pulse) ve strix modeli.Kullanicilari gayet memnun bu modelleri kullananlardan.Ama gaming x kullanicisi bulamadim malesef.Siz link atmaya devam edin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tokhan23 -- 3 Aralık 2019; 1:23:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yalanın ortaya çıkınca nedense atarlanan sen oldun.Bak güzel kardeşim tekrar ediyorum burada bahsi geçen kullanıcı deneyimi ya da tüketici tercihi değil madem kıyas yapacaksın elde ettiğin test sonuçlarını yazarsın,yöntemini yazarsın bu bu dersin.

Konu ilk baş yabancı kaynaklara bakarsanız dı şimdi yabancı kaynaklar tam tersini söyleyince kimse o testlere bakmıyor oldu.O testlere bakmıyor da sana mı bakıyor..

Senin mantığın iyice sapıttı zaten, kıyas da bilimsel verileri göz önüne almaktan hangisi çok satıyorsa o iyidir kafasına vurdun baştan beri bu kafadaydın araya rakamsal veriler sıkılarsam insanları kafalarım sandın ama yine beceremedin.

Senin beynin bak şöyle çalışıyor serdar ortaçın albüm satışlarına bakarsan bülent ortaçgili geçtiğini görürsün o zaman serdar ortaç daha iyi bir müzisyen.

Kardeşim senin bu düz mantığın aristonun kendi döneminde bile geçerliliği olmayan bir kafaydı...Hayırlı kafalar...

• Dostlar bu pcie 4.0 olayı kafamı karıştırdı. B450 anakart alacaktım fakat onlar pcie 3.0 destekliymiş. Bir sıkıntı yaşar mıyım?

Bu arada efsane cuma'dan (hepsiburada) sipariş verip eline ulaşan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrth87 -- 3 Aralık 2019; 1:28:18 >
  • Hayır, sorun olmaz. Birçok kişi, x570 anakartların pahalı olmasından dolayı 400 çipsetli anakartları tercih ediyor.

Güç kaynağı aldım. 2 aralıkta kargoya çıkması gerekiyordu. Hala hareket yok :)
  • Hocam pcie şu an sadece 1-2 fps falan fark ettiriyor. Ekstra bi durumunuz yoksa b450 fazlasıyla işinizi görür. Bizzat kullandığım msi Tomahawk max öneririm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hwogk H kullanıcısına yanıt
    oncelikle yalan soylemedim.Karsilastirma yapmis oldugum qp'nin sistemi ile sistemim ayni.Ramler farkli sadece.Araliksiz 5-6 saat BFV oynamama ragmen sicaklik 65-66 dereceyi gecmedi.Qp sisteminde 20-25 dakikalik bir oyunda 68-69 lari gordu.Diger degerler İstistasiz ayni yada cok yakindi.Bu kartlar hemen hemen ayni ozelliklere sahipler.Sogutma ve musteri memnuniyetine bakip aliyor millet.Size hayirli aksamlar.Daha fazla sohbeti uzatmayacagim.Karti alip test edin.Degerleri cevaba yazarsin bende aydinlanmis olurum o zamana kadar gamin x'i red devil,strix,nitro,pulse modellerine tercih etmem.Cunku kullanicisi yok ki geri donus alalim.

• PES 2020 demoda, PES 2019'da, bazen GTA V ve mafia 3'te neden kasıyor???

Sistemim şu:

Ürün İsmi Kdv % Miktar Birim Fiyat Toplam Fiyat
    PC Toplama Hizmet Bedeli (Montaj Hizmeti) 18 1 Adet 30,00 TL 30,00 TL
    AMD Ryzen 5 3600 3.6 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci 18 1 Adet 1.217,46 TL 1.217,46 TL
    MSI B450 Gaming Plus MAX 4133mhz(OC) M.2 AM4 ATX Anakart 18 1 Adet 630,36 TL 630,36 TL
    Sapphire Radeon RX5700 XT Pulse 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı 18 1 Adet 2.634,00 TL 2.634,00 TL
    CoolerMaster MB520 RGB Tempered Glass USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa 18 1 Adet 542,46 TL 542,46 TL
    Sharkoon 650W Gold Zero 80+ Gold Yarı Modüler Güç Kaynağı 18 1 Adet 384,00 TL 384,00 TL
    XPG 512GB Spectrix S40G NVMe Okuma 3500MB-Yazma 3000MB M.2 SSD (AS40G-512GT-C) 18 1 Adet 538,80 TL 538,80 TL
    Corsair 16GB(2x8) Vengeance Lpx Siyah 3000mhz CL16 DDR4 Ram (CMK16GX4M2D3000C16) 18 1 Adet 435,30 TL 435,30 TL
    Ara Toplam : 6.412,38 TL
    Kdv Toplamı : 1.154,23 TL
    Kargo Ücreti (20,00) : 20,00 TL
    Sipariş Toplamı : 7.586,61 TL
    Ödeme Tipi : Kredi Kartı (Tek Çekim)
    Ödeme Tutarı : 7.586,61 TL

''ben kendi testlerimde ekran karti 65 dereceyi gecmemisken msi 68-70 dereceyi buluyordu en iyi testi kendiniz yaparsiniz''

Neyse kimin ne yazdığı belli, en iyi yalan kendinin inandığı yalandır demişler...

''Bulduğun değerler gpu mu vram mi vrm mi?Hangi testi ya da oyunu hangi ayarlarda kullandın.Ortam sıcaklığı neydi.Aynı bileşenler de mi test ettin?''

Boşverin bunları ben anladım sizi

Sapphire yine kralll
    Yazdıklarına bakılırsa donanım bilgin yetersiz.

Farklı yük seviyesi ve zamanı altında, farklı ortam sıcaklığında, farklı airflowa sahip kasa içinde ki kartlar kıyaslanamaz. İki kartın soğutmasını kıyaslayabilmen için ikisininde %100 aynı şartlarda olması gerekir.

Eşit şartlarda, profesyonel şekilde yapılmış testlerde durum ortada;

https://store.donanimhaber.com/0a/b5/6b/0ab56bc888f762c691dadaec56ee483f.jpg

(TPU testidir;https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-special-edition/32.html )

Senin nitro kullanman, gaming x'in daha üstün olduğunu gerçeğini değiştirmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 3 Aralık 2019; 2:13:29 >

• PCIe 4.0 VS 3.0! Oyunlarda Hangisi daha iyi? X570 B450 Anakart SSD ve FPS Farkı!
    https://www.youtube.com/watch?v=MeikeM69IQ8&feature=youtu.be&t=352
  • Yeni surucu 19.12.1 yayinlanmis

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hocam ben nitro ustundur diye birsey demedimki hic.Sadece gaming x'i tavsiye etmiyorum.Kullanicisi yok kartin.Kullanipta memnun olan yada olmayan belli degil.Nitro pulse strix red devil modellerini kullanan kisi sayisi belli memnuniyet belli.Lutfen dediklerimi carpitmayin.Sistemimi toplayali 15 gun oldu sistemim sorunsuz serin bir sekilde calisiyor.Hatta testlerdeki degerlerden 1 tik daha guzel sonuc aldigimi goruyorum.Donanimdan cok anlamiyorum dogru.Ama test yapip degerleri incelemeyide biliyorum.Gaming x kullanan kisi sayisi yeterli ve geneli memnunsa zaten burada bende dahil cogu kisi tavsiye eder.Modellerden red devil strix sapphire gaming x'ide ekledim egerki sorunsuz bir kartsa rahatca alinabilir.Fiyati ucuz olani alip gecilmeli.He red devil iyimis he sapphire.Aradaki fark ne performansi etkiler nede kartin omrunu.Kimse farketmez kullanimda.O yuzden bu degerler pek onemli degil sahsimca.Tavsiye edilen modeli al gec.Takintili olmamak gerekiyor bu kadar.Ben en cok tavsiye edilen modelin alinmasi taraftariyim.Hatta donanim kisminda o kadar bilgim yok ki sistemi toplamadan once sapphire diye bir marka bilmezdim yerli ve yabanci forumlarda tavsiye edilmesi uzerine almistim. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tokhan23 -- 3 Aralık 2019; 3:47:27 >

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.